Sergent wint tijdrit Eneco Tour in Roermond (+beeld)

foto: Sirotti
De individuele tijdrit in de Eneco Tour is gewonnen door Jesse Sergent. De renner van RadioShack was op het bochtige parcours in en om Roermond veertien seconden sneller dan Alex Rasmussen. Jurgen Roelandts eindigde derde in de 14,7 kilometer lange rit tegen de klok.
Edvald Boasson Hagen is de nieuwe leider in algemeen klassement.
De tijdrit werd afgewerkt onder wisselvallig weersomstandigheden, de korte regenbuien zorgde voor grote tijdsverschillen bij de aankomst. De snelste renner uit het eerste deel was onze landgenoot Jens Mouris. De renner van Vacansoleil-DCM wikkelde de 14,7 kilometer af in een tijd van 18 minuten en vijf seconden.
Ondanks een voorzichtige begin vanwege de natte steentjes in de startzone wist Alex Rasmussen onder slechte omstandigheden een snellere tijd dan Mouris te realiseren. De Deen uit Odense reed een tijd van 18:09 minuten en was daarmee 16 seconden sneller dan Mouris.
Jesse Sergent van RadioShack nam ondanks de regen een superstart. Bij het enige tussenpunt, vlak voor half koers, was hij dertien seconden sneller. Bij de aankomst had hij zijn voorsprong weten uit te bouwen, en finishte met een gemiddelde snelheid van 49,19 km/u als eerste onder de 18 minuten, in 17:55 minuten. In maart was de Nieuw-Zeelander al de snelste in de zeven kilometer lange individuele tijdrit rond Middelkerke in de 3-daagse West-Vlaanderen.
Lars Boom passeerde het tussenpunt met een achterstand van twee seconden op Sergent. Boom die gisteren wat tijd verloor in de rit naar Andenne, nam zichtbaar risico maar werd gehinderd door de natte omstandigheden. In het tweede gedeelte van de tijdrit, daar waar de meeste bochten in het parcours zaten, verloor hij kostbare seconden. In de laatste rechte lijn schudde Boom symbolisch het hoofd en moest ondanks een knappe prestaties 26 seconden toegeven, zijn tijd: 18:22 minuten.
Winnaar van de proloog in Amersfoort Taylor Phinney had vooraf laten doorschemeren het parcours aan te kunnen, echter bij het tussenpunt kreeg hij al een achterstand van acht seconden op Sergent. De specialist op de korte tijdritten leek toen al kansloos voor de dag overwinning. Bij de aankomst klokte de Amerikaan een tijd van 18:25 seconden en was daarmee zelfs langzamer dan Boom.
Edvald Boasson Hagen de nummer twee uit het algemeen klassement, reed zijn tijdrit op een nagenoeg droog parcours. De tweevoudig ritwinnaar in de voorbije Tour de France had slechts een achterstand van vijf seconden op de leiderstrui. De op papier betere tijdrijder had na driekwart van zijn rit een virtuele voorsprong van één seconden. Aan de finishlijn zette hij een tijd van 18:27 minuten op de klokken.
Leider in het algemeen klassement Philippe Gilbert had het geluk eveneens in droge omstandigheden te starten. Ondanks een droog wegdek verliet hij behoedzaam het startpodium. In het spel om de secondes moest hij het onderspit delven en verloor zestien seconden op Boasson Hagen en daarmee de leidende positie. Boasson Hagen leidt na vandaag het algemeen klassement met een voorsprong van twaalf seconden.
Eneco Tour 2011 (2.WT)
Etappe 4: Roermond (14,7 km – ITT)
1. Jesse Sergent (Nieuw-Zeeland/Team RadioShack) 17m55s
2. Alex Rasmussen (Denemarken/HTC-Highroad) + 14s
3. Jurgen Roelandts (België/Omega Pharma-Lotto) + 20s
4. Vladimir Isaychev (Rusland/Team Katushua) + 27s
5. Lars Boom (Nederland/Rabobank) z.t.
6. Jens Mouris (Nederland/Vacansoleil-DCM) + 30s
7. Maarten Tjallingii (Nederland/Rabobank) z.t.
8. Taylor Phinney (Verenigde Staten/BMC Racing Team)
9. Edvald Boasson Hagen (Noorwegen/Sky ProCycling) + 32s
10. Bert Grabsch (Duitsland/HTC-Highroad) + 34s
Algemeen klassement na etappe 4 (o.v.)
1. Edvald Boasson Hagen (Noorwegen/Sky ProCycling) 13u49m06s
2. Philippe Gilbert (België/Omega Pharma-Lotto) + 12s
3. David Millar (Groot-Brittannië/Garmin-Cervélo) + 18s
4. Taylor Phinney (Verenigde Staten/BMC Racing Team) + 27s
5. Jos van Emden (Nederland/Rabobank) + 47s
6. Joost van Leijen (Nederland/Vacansoleil-DCM) + 54s
7. Dominique Cornu (België/Topsport Vlaanderen-Mercator) + 57s
8. Dries Devenyns (België/Quick Step) + 58s
9. Ben Hermans (België/Team RadioShack) + 59s
10. Linus Gerdemann (Duitsland/Team Leopard-Trek) + 1m03s
Om te reageren moet je ingelogd zijn.