Stefan Küng voltooit kwartet aan Zwitserse tijdrittitels
Stefan Küng heeft zichzelf voor de vierde keer op rij gekroond tot Zwitsers kampioen tijdrijden. De specialist van Groupama-FDJ was dit keer de beste op een 30 kilometer lang parcours rondom het vliegveld van hoofdstad Bern. Silvan Dillier eindigde als tweede, voor Stefan Bissegger.
Het verschil tussen Küng en zijn collega van AG2R La Mondiale bedroeg aan de finish 54 seconden. De derde man, Bissegger, volgde op 1:07 van de winnaar.
Bij de vrouwen is Marlen Reusser voor de tweede opeenvolgende keer nationaal tijdritkampioene geworden. Het betekende de eerste zege voor de nieuwe ploegsponsor Paule Ké, dat sinds kort de opvolger is van Bigla-Katusha. Ploeggenotes Elise Chabbey (op 1:03) en Kathrin Stirnemann (op 1:19) pakten zilver en brons.
De beloftentitel ging naar Alexandre Balmer, de 20-jarige coureur van de opleidingsploeg van Groupama-FDJ. Hij bleef Joel Suter van Bingoal-Wallonie Bruxelles met één luttele seconde voor.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.