Superieure Bernal neemt voorschot op eindzege na winst in South Lake Tahoe
Egan Arley Bernal heeft de leiding in de Tour of California heroverd. De Colombiaanse topklimmer van Sky greep op de zesde en voorlaatste dag de de macht terug in de bergetappe naar South Lake Tahoe. Hij neemt de leiderstrui over van BMC-renner Tejay van Garderen.
Sky zet Van Garderen onder druk
Nadat een vroege kopgroep met onder meer Tom-Jelte Slagter (Dimension Data) en Floris De Tier (LottoNL-Jumbo) ingerekend was, namen de mannen uit de top van het klassement het commando over. Op de beklimming van Daggett Summit, een col van 12,7 kilometer aan 6,1%, was het Sky dat het tempo de hoogte in gooide, waarna Bernal zijn duivels ontbond. De Colombiaan moest dertien seconden terugpakken op Van Garderen.
Bernal oppermachtig
Bernal reed op de klim meer dan een minuut weg van Van Garderen en zijn eigen Sky-ploeggenoot Tao Geoghegan Hart. Adam Yates, Daniel Felipe Martinez, Brandon McNulty en Rafal Majka wisten ook nog aan te sluiten, vlak voor de top van Daggett Summit. Na een korte afdaling volgde de slotklim naar South Lake Tahoe, maar daarin gaf Bernal zijn voorsprong niet meer uit handen. Hij boekte zo zijn tweede ritoverwinning van deze rittenkoers.
Strijd om podiumplekken
In de achtergrond ging het nog wel ergens om; twee podiumplekken stonden op het spel. Adam Yates pakte de tweede plek in de daguitslag op bijna anderhalve minuut van Bernal, vlak voor Geoghegan Hart. In het klassement wist Van Garderen zich op de tweede plek te handhaven. De strijd om de derde plek is nu nog in het voordeel van Martinez beslecht, maar Yates is door zijn late aanval tot op twee seconden genaderd. Mogelijk zijn de bonificaties nog van invloed op die derde plaats.
Morgen staat in Sacramento een vlakke, laatste etappe op het programma.
En die rijdt hij toch ook op 1.30? Zou me weinig verbazen als deze jongen al beter is dan Quintana.
Hoeveel procent heeft Quintana zich de afgelopen 3 seizoenen nog doorontwikkeld? Uran heeft een heel grillige prestatiecurve. Paar keer 2e in giro, daarna even relatief minder en vorig jaar de grote verrassing in de Tour. Sergio Henao staat ook relatief stil en de laatste goede prestatie van Chaves in een WT klassement is ook alweer even terug.
Over het algemeen zijn de Colombiaanse renners voor mij moeilijk te pijlen. Ene moment fantastisch, maar ze lijken het over de jaren heen niet stabiel te kunnen brengen.
Voila, verklaard.
De grootste reden dat er zoveel goeds uit Colombia komt lijkt me dat het beoefenen van de sport daar in absolute aantallen steeds groter wordt, een beetje zoals in Vlaanderen zeg maar.
Bernal woont nog 1 kilometer hoger dan Quintana.
Het is ook een ander soort klimmer,rijdt precies privé tijdritten bergop.
Na Contador heb ik geen renner meer gezien die zo jong zo goed is. Zou me niet verbazen dat de rondes waaraan deze gast meedoet de komende tien jaar een stuk saaier gaan worden, omdat ie ruim wint.
Verder lijkt mij de analyse van RV een hele logische. En moet ik, net als anderen hier, nof maar zien hoe zijn progressie is de komende jaren.
Bernal in rondjes van een week dit jaar:
TDU: 6e
Rv Colombia: 1e
Rv Catalonië: 2e (zonder sleutelbeenbreuk op 5km van het einde)
Rv Romandië: 2e + ritwinst
Rv Californië: 1e + 2x ritwinst
Hoezo Bernal grillig?
Hij kreeg er in Romandie Roglic misschien niet af, maar wel Fuglsang, Porte, Dan Martin, Kruijswijk en Rui Costa. Ik denk niet dat hij toen zo slecht was.
Lopez zou na de afgelopen vuelta ook direct kanshebber zijn voor winst in zijn volgende GT's, maar voorlopig zien we daar niets van.
Duidelijk is dat Bernal in vorm is en stukke beter dan de andere mannen in Californië. Maar het is de vraag wat hun vorm is. Van Garderen heeft voor zijn doen een goed niveau laten zien, maar die is toch ook geen topper voor de grote rondes meer? Bernal moet eerst maar eens laten zien deze vorm ook in een grote ronde te hebben, tegenover de andere specialisten in vorm.