Tadej Pogacar laat in zijn kaarten kijken voor Milaan-San Remo: “Veel opportuniteiten zijn er niet voor mij”
Tadej Pogacar is één van dé topfavorieten voor Milaan-San Remo. De wereldkampioen kon wel nog nooit winnen in La Primavera, zijn derde plaats van vorig jaar was het dichtste dat hij ooit is gekomen. Heeft hij nu, na enkele deelnames en ereplaatsen, de code gekraakt?
Eerst heeft de Sloveen het over zijn fysieke toestand. Een logisch onderwerp, gezien zijn stevige val in Strade Bianche. “Ik moest een aantal dagen het rustig aanpakken. Dat is niet makkelijk. Maar daarna heb ik een aantal goede trainingen en verkenningen afgewerkt. Er heerst ook een goede sfeer in de ploeg, we zijn klaar om te vechten voor de overwinning”, vertelt Pogacar aan Cycling Pro Net.
“Ik train af en toe op het parcours van Milaan-San Remo. Ik woon niet ver van de wegen, dus ik ben de laatste dagen er meerdere keren gaan trainen. Ik heb achter de motor gereden voor snelheidstrainingen en heb de benen getest op de Cipressa en de Poggio. Of ik de code nu gekraakt heb? Nee, dat kan ik pas zeggen als ik hier eens win.”
Tot slot laat Pogacar een beetje in zijn kaarten kijken: “Er zijn niet al te veel opportuniteiten voor mij in deze wedstrijd. Veel zal afhangen van de koers voor de Poggio. Kleine details zullen een grote impact hebben op het wedstrijdverloop. Het is zeker mogelijk om aan te vallen op de Cipressa, maar ik weet niet of het een goed idee is.”

Om te reageren moet je ingelogd zijn.