•
donderdag 7 januari 2016 om 09:50
Tiernan-Locke keert terug bij amateurs
Jonathan Tiernan-Locke maakt in februari zijn rentree in het peloton. Volgens de Torquay Herald Express is de 31-jarige Brit te zien in de Primavera Road Race te Hatherleigh, op zondag 28 februari. Hij rijdt daar als eenling, alhoewel de Britse bond zijn licentie nog wel moet vergeven.
Mogelijk weer prof in 2017Naar eigen zeggen had Tiernan-Locke aanbiedingen van een aantal professionele teams, maar wilde hij niet voor het minimum willen koersen in alle wedstrijden die deze ploegen zouden rijden. De klimmer gaat in 2016 daarom als onafhankelijke renner deelnemen aan amateurkoersen in Groot-Brittannië, om in 2017 wellicht zijn profcarrière op te pakken. “Ik kijk er echt naar uit om mensen te spreken die ik niet meer heb gezien sinds ik zes of zeven jaar geleden op dit niveau reed. Ik wil weer genieten van het wedstrijden rijden en – dat is misschien wel het voornaamste – om te zien in wat voor vorm ik ben.”
Tiernan-Locke werd in 2014 geschorst naar aanleiding van schommelingen in zijn bloedpaspoort tijdens de door hem gewonnen Tour of Britain 2012. De renner uit Plymouth was op het moment van zijn schorsing bezig aan zijn tweede jaar bij Sky.
Zal we niks worden, zijn comeback. Tenzij hij weer naar de verboden middelen grijpt.
EPO? nee hoor, precies 33 glazen alcohol waren de oorzaak van zijn schommelingen volgens de renner in kwestie.
Dan ben je gewoon dood hoor
ok. ik vond het al sterk dat je de tel kan bijhouden bij zo'n hoeveelheid.
Goede renners worden beter, slechte renners blijven slecht.