•
zondag 31 juli 2016 om 13:30
‘Tolhoek op weg naar LottoNL-Jumbo’
Antwan Tolhoek maakt na het lopende seizoen mogelijk de overstap naar LottoNL-Jumbo. De 22-jarige klimmer uit Yerseke staat nadrukkelijk in de belangstelling van de Nederlandse WorldTour-ploeg. “Ik ga pas juichen als het allemaal rond is”, vertelt hij aan het Algemeen Dagblad.
Ronde van ZwitserlandTolhoek dankt de interesse van de enige Nederlandse WorldTour-formatie aan zijn sterke optreden in de Ronde van Zwitserland. Daar pakte hij de bergtrui mee. De onderhandelingen tussen het management van Tolhoek en de ploeg van Richard Plugge zouden volgens de krant in een vergevorderd stadium zijn. “Ik ga pas juichen als het allemaal rond is, maar ik wil heel graag. Bij Roompot-Oranje Peloton heb ik een prachtig programma mogen rijden en heb ik de kans gekregen om me te ontwikkelen, maar LottoNL-Jumbo is toch nog een stap hogerop”, aldus Tolhoek.
ik ben het helemaal met jou eens.
Tolhoek zou een goeie voor ze kunnen zijn maar is zeker nog niet van het niveau waar Kruijswijk op kan bouwen in komende Giro.
aan de andere kant denk ik wel dat Tolhoek bij Roompot meer kans zou krijgen om zelf zijn gang te blijven gaan, dat zal bij TLJ wel anders zijn denk ik.
Tenzij TLJ meer wedstrijden met 'aanvallers ' zoals Tolhoek, Bouwman, Lindeman e.d. wil rijden...
dat doet de burger goed!
Los daarvan: Tolhoek heeft zich getoond met een manier van koersen, waarvoor bij TLJ in de grotere koersen eigenlijk nauwelijks ruimte is. TLJ zet naar eigen zeggen in op de klassementstrein en/of de sprinttrein.
Hopelijk krijgt Tolhoek ook bij TLJ ruimte om aanvallend te rijden, al zal dat allicht allereerst in kleinere koersen zijn. Voor zijn eigen marktwaarde kan het natuurlijk helemaal geen kwaad, om ook bruikbaar te zijn/worden in een klassementstrein.
Bij TLJ zou hij een mooi programma kunnen rijden zoals Castelijns dit jaar met de Giro, enige vraag zal zijn of hij TLJ zal moeten gaan knechten of mag blijven aanvallen.
Wat mij betreft gaan zowel de klassementstrein als de sprinttrein de prullenbak in. Zeker een klassementstrein is onzinnig. De enige ploeg die dat kan is Sky. De andere grote klassementsploegen Astana, Movistar en Tinkoff hebben doorgaans ook geen trein. Die zorgen dat ze mannen in de ontsnapping hebben in bergritten. Dat doen ze al jaren en heeft die ploegen vele grote rondes opgeleverd. In een bergetappe met z'n allen rond een kopman fietsen is echt niet meer van deze tijd.
Wat dat betreft is een aanvallende renner als Tolhoek dan ook uitstekend, ook als knecht voor een klassementsman
@PF
Inderdaad. Je hebt in principe 1 renner nodig die je tot ver kan helpen. Dat is handig met eten, drinken, uit de wind zitten en bij pech. Voorderest gewoon de mindere jongens vooruit sturen, dat doen ze allemaal behalve Sky. Zo moeilijk is het niet. Tolhoek past wel in dat straatje, vroeg mee en mocht het nodig zijn terugzakken voor de kopman.
Zeker, maar bij 'trein' denk ik aan minimaal vijf knechten die continu voor hun kopman rijden. Wat je dan nodig hebt zijn echt goede klimmers (dus duur) die ook tempo kunnen blijven rijden als een concurrent aanvalt. Het lijkt me niet dat TLJ een trein van dat soort klimmers kan veroorloven.
De renners die ik graag zie als ondersteuning voor een klassementsman zijn renners die een neusje voor de juiste ontsnapping hebben en enigszins een berg over kunnen. Montaguti is er zo één. Zelfs Van Baarle zou dat kunnen.
Ze moeten kijken naar het niveau Clement, Weeting, Westra. Taaie mannen die weten wat het is om een wereldtopper bij te staan. Met alle respect voor Tolhoek, maar dit is geld dat in het contract voor Stef gestoken had moeten worden.
Ik vind het een slechte keuze, nu kan hij in het keurslijf van LJ, we hebben tot nu toe gezien hoe dat met die zgn. talentontwikkeling gaat. Kijk maar naar Bol,Teunissen, van Winden, vd Lijke, vermeltfoort en toch ook Roosen, etc allemaal mannen die bij LJ niet verder ontwikkelden.
Was al langer bekend dat ook bij het vroegere Rabobank die mannen uit het procontiteam niet verder ontwikkelden bij de profs. Het is daar nog niets veranderd.
Jammer maar de ervaring leert dat je bij TLJ alléén wat te zoeken hebt indien je er gelijk als kopman aan de bak kan. Zie Gesink, Kruyswijk en Kelderman en wat buitenlanders.
Ik zou zeggen, indien er zich geen andere ploeg meld, beste Antwan, rijp nog ff een jaartje door bij Roompot!
Ik vind 't een goede zaak, dat Tolhoek de stap gaat maken naar TLJ. Ik verwacht wel wat van dit talent.
Grappig dat je Kruijswijk noemt. Die was bij Rabo aanvankelijk helemaal geen kopman, en gold ook niet als een enorm talent... er is waarschijnlijk geen Nederlander die zich zo sterk heeft ontwikkeld als Kruijswijk. Ik vind Roosen zich trouwens prima ontwikkelen, maar misschien had jij hogere verwachtingen?
on: wel een aardige renner, die Tolhoek, maar zoals gezegd is dit niet de renner die ze bergop echt beter maakt. Het is zelfs wat vergezocht om hem een 'klimmer' te noemen.