maandag 25 mei 2015 om 12:43
Tom Boonen mag starten in Ronde van België
De organisatie van de Giro d’Italia heeft Tom Boonen toestemming gegeven om te starten in de Ronde van België, meldt HLN. De renner van Etixx-Quick-Step verliet de Giro na de dertiende etappe om zich te richten op zijn andere doelen. Om te starten in een nieuwe wedstrijd terwijl de race waarin je bent uitgestapt nog voortduurt is toestemming nodig. Boonen heeft die nu gekregen van wedstrijdorganisator RCS.
In de Ronde van België kan de 34-jarige renner zich voorbereiden op het Belgisch kampioenschap tijdrijden en de Europese Spelen in Baku, waar hij zal starten in de wegrit.
Ah ja, was Boonen niet de man die steen en been klaagde over het feit dat geen enkele klassementsrenner aan Parijs-Roubaix of een andere kasseiklassieker deelnam? Tommeke, Tommeke, wat doe je nu? Misschien rijdt hij binnenkort wel de Tour de France ter voorbereiding op ... de Eneco Tour
Ik zie Boonen de komende week echter liever in de Ronde van België als in de Giro, dus ik ben er eigenlijk wel blij mee. Al vraag ik me af of we de oude Boonen nog echt vaak gaan zien. Het is een renner die het altijd van zijn enorme kracht heeft moeten hebben en die begint af te botten. De combinatie kracht en duurvermogen is zo moeilijk te behouden op latere leeftijd. Misschien moet Boonen zichzelf en zijn rol opnieuw uitvinden als hij door wil koersen. Als hij het op kan brengen vooral als wegkapitein te koersen dan kan hij nog wel een paar jaar door. Ik zou het hem graag zien doen en misschien pakt hij op die manier nog wel één laatste grote zege mee.
Hoeveel jongens van de ploeg moeten zich nu weer wegcijferen voor Boonen.
Het enigste voordeel van het starten van Boonen is voor Wuyts dan komt
die aan zijn trekken.
Boonen zal echt niet voor een andere ploegmaat rijden.
Het bk een kermiskoers? Wel rij dan effe mee als het toch maar een kermiskoers is.
Dat Boonen niks voor een ander doet, daar zullen Pozzato, Nuyens, Devolder en ook Terpstra het niet mee eens zijn. Zij boek(t)en hun grootste successen in zijn schaduw, maar hij liet dat ook toe. Boonen heeft tot een jaar of twee geleden voor koersmomenten gezorgd die ik nooit meer zal vergeten. Hoeveel keer zien we zo'n raid van 50 kilometer richting Roubaix? Niet slecht, als je het mij vraagt.
Natuurlijk heeft hij in het verleden veel gepresteerd, volgens mij is er niemand die dat bestrijdt. Maar nu het minder wordt blijft hij zich gedragen of hij de grote meneer van weleer is. Dat roept weerstand op. Mag ik je trouwens herinneren aan Tom's teleurgestelde reactie op de grootste overwinningen van Devolder en Terpstra? Hoezo "hij liet het toe"?
Als je het hebt over die raid van 50 km richting Roubaix, moet je er ook bij vermelden dat hij onmiddellijk een ploegwagen bij hem had en bevoorraad werd met eten, snelle suikers en drinken tot aan de piste, herinner je dat ook nog.
@Ik ben Ik
Wordt elke renner niet bevoorraad tijdens een wedstrijd? Denk je dat Lars Boom die dag ook een solo van 50km zou gereden hebben moest er een ploegwagen achter hem rijden? Wat een vreemde redenering...
Hij wordt ouder en hij komt er (bijna) niet meer aan te pas. Dat is niet erg, maar het wordt tijd dat Tommeke en QST dat gaan accepteren en plaats maken (en kansen geven) voor anderen.
Hij gaat een grote ronde in, maar stapt na 2 weken af. Dat kan als de energie op is (ja, want Boonen vond de Giro "kapotmakerij" en veel te zwaar), maar start dan niet in een ander rondje. Een andere renner moet weer plaats voor hem maken en wordt aan de kant geschoven.
@klootje
Nou, Gesink wordt hier echt niet zo verafgood als Boonen in België.
Gebruikersnaam - 25 mei 2015 om 18:28
De pH van dit topic ligt hilarisch hoog.
Ik vind het juist behoorlijk zuur
En wat Boonen betreft > waardeloos seizoen maar prima kerel toch? Moet constant de druk van een halve natie als een molensteen meesleuren, da's niet makkelijk. De keuze voor giro vond ik ronduit bizar en dat is ook wel gebleken.
Dan Boonen in de de ploeg zitten, dan wat hij nu laat zien.
Maar er spelen meer dingen mee , denk daar maar eens over na, of vraag het
aan Lefevre.
Nederlanders zijn over het algemeen best enthousiast over Boonen, vanwege zijn palmares en omdat het niet zo'n ongelofelijke calimero is als veel van zijn landgenoten. Maar Nederlanders zijn nu eenmaal ook gewend om zonder aanziens des persoons te zeggen waar het op staat en te roeren waar het stinkt. Dat laatste is hier het geval.
Grappig en aandoenlijk dat de Belgen vanwege de uitgesproken mening van hun Noorderburen kennelijk opeens de voor/tegen-strijd rond Boonen opgeven.