Tom Steels over zwieper Tim Merlier: “Ik denk niet dat er zware dingen zijn gebeurd”
Jonathan Milan spurtte woensdag naar de zege in de openingsrit van de Renewi Tour, maar na afloop ging het vooral over de zwieper van Tim Merlier. De Belg van Soudal Quick-Step en zijn Nederlandse sprintconcurrent Dylan Groenewegen haakten in elkaar en kwamen allebei zwaar ten val. Groenewegen brak bij deze crash zijn sleutelbeen.
![](https://www.wielerflits.nl/wp-content/uploads/2024/11/ride24-blackfriday-2.png)
Het was een opvallend beeld: tijdens zijn jump voor plek vier maakte Merlier een kleine uitwijking naar rechts, waarmee hij tegen Groenewegen aan botste en hem onderuit haalde. Het incident kreeg nog een staartje. De wedstrijdjury besloot namelijk het manoeuvre van de voormalige Belgische kampioen te bestraffen met een declassering. Merlier werd zo teruggezet naar de laatste plaats van het peloton in de uitslag.
Is de ploegleider van Merlier bij Soudal Quick-Step, Tom Steels, het eens met deze beslissing? “Ik denk niet dat er zware dingen zijn gebeurd”, is de oud-topsprinter van mening in gesprek met Het Nieuwsblad. “Het is ongelukkig gebeurd. Tim was gestopt met trappen en trok zich dan terug in gang op die grote versnelling. Hij ging wat naar rechts, de meet ging ook wat naar rechts. Ze jumpten allebei en ze haakten in elkaar.”
Crash between Merlier and Groenewegen in the final sprintpic.twitter.com/0oFdeUWt5k
— La Flamme Rouge (@laflammerouge16) August 28, 2024
“Het was lichtjes bergop. Als je dan even de benen stilhoudt is het altijd wat gevaarlijk”, vervolgt Steels. “Hij dacht dat hij al vierde was en hij wilde die vierde plaats zeker nog vasthouden. Maar de beslissing van de jury is de beslissing van de jury.”
Ploegleider Groenewegen: “Denk dat het gewoon een koersincident was”
David McPartland, ploegleider bij Jayco AlUla, deed ook nog zijn zegje. “Ik denk dat het gewoon een koersincident was. Het gebeurde tijdens de jump naar de finish en op dat moment ben je als renner het meest kwetsbaar. Merlier deed het volgens mij niet expres, maar de straf die hij kreeg vond ik wel terecht. Dylan had geen kans, hij werd gewoon geraakt.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.