Tour 2017: UAE-Emirates met Meintjes en Ulissi
UAE-Emirates heeft een veelzijdige selectie voor de Tour de France 2017 samengesteld. De ploeg kent zes verschillende nationaliteiten. Kopman is de Zuid-Afrikaan Louis Meintjes, die vorig jaar achtste werd in het eindklassement.
Ben Swift, in de Dauphiné nog verrassend sterk op Alpe d’Huez, mag net als Tourdebutant Diego Ulissi voor ritzeges gaan. “Deze Tour wordt voor mij een heel nieuwe ervaring, omdat ik de vrijheid zal krijgen om voor mijn kansen te gaan”, zegt Swift op de site van zijn ploeg. “Vroeger moest ik vaak werken, maar nu kan ik er vol voor gaan in de ritten die mij het beste liggen.”
Klassementsman Meintjes hoopt vooral de doorgaans gevaarlijke eerste week goed door te komen. “Als ik dan geen problemen ken, dan denk ik dat ik in de bergen hetzelfde gevoel zal hebben als in het Critérium du Dauphiné.” Meintjes toonde zich in de ‘mini-Tour’ vooral sterk in de slotrit, waarin hij derde werd.
Selectie UAE-Emirates voor Tour de France 2017
Darwin Atapuma
Matteo Bono
Kristijan Durasek
Vegard Stake Laengen
Marco Marcato
Louis Meintjes
Manuele Mori
Ben Swift
Diego Ulissi

De ploeg rekent op de Brit Ben Swift voor de sprints.
Hebben we een bron waarin dit bevestigd wordt, of is dit een 'gok' op basis van de lijst met namen? Ben eerlijk gezegd wel benieuwd wat hij tegenwoordig nog in dit geweld zou kunnen laten zien. Guardini blijft duidelijk thuis, zou Mercato hem dan bij moeten staan bij z'n pogingen?
Lijkt mij dat dit op basis van naam aangenomen is door WF
"Diego Ulissi and Ben Swift for the stages and Louis Meintjes, 8th in the last edition, will be fighting for the General Classification.."
Swift zelf:
“This year at the Tour de Franceill live a new experience, because I’ll have the freedom of taking my opportunities. In the past, I worked for the team, now I’m happy that the team entrusted me of trying to be as much competitive as possible in the stages that suite me most“.
Hij hield daar bijna tot aan de meet Peter Kennaugh bij.
Denk dat alle klimmers vrijheid krijgen, wie niet meezit helpt Meintjes. Het is nou niet dat hij veel knechten bij zich nodig heeft voor plek 8.