Tour 2024: Mark Cavendish en Astana rijden ter ere van 35 ritzeges in speciaal tenue
De laatste reguliere rit-in-lijn van Mark Cavendish in de Tour de France gaat hij rijden in een speciaal tenue. Astana Qazaqstan heeft speciaal voor etappe 20 naar de Col de la Couillole een shirt ontworpen met een eerbetoon aan de 35 ritzeges van Cav in de Ronde van Frankrijk.
Heel veel anders is het shirt niet. Cavendish en zijn overgebleven ploeggenoten Cees Bol, Davide Ballerini en Harold Tejada koersen in het herkenbare blauw-geel, maar op de buik staat nu heel groot ‘Cavendish 35’ geplaatst. Ook staat daaronder ‘Stage 5, making history’, wat natuurlijk een verwijzing is naar de etappe naar Saint Vulbas waarin Cavendish het ritzege-record brak. Daarvoor deelde hij het record van 34 ritzeges met Eddy Merckx.
Bij de ploegpresentatie van de twintigste etappe in Nice werd Cavendish nog eens extra in het zonnetje gezet door de Tour de France. Ook de ploegstaf van Astana Qazaqstan droeg zaterdag een speciaal shirt met dezelfde opdruk.
Last tribute to @MarkCavendish with a special jersey for his 35th Tour victory ❤️
Dernier hommage à @MarkCavendish avec un maillot special pour sa 35 ème victoire sur le Tour ❤️#TDF2024 l @AstanaQazTeam pic.twitter.com/MFdTYGEZE3
— Tour de France™ (@LeTour) July 20, 2024
Om te reageren moet je ingelogd zijn.