Turgot doet stap terug naar amateurniveau
Foto: Sirotti
zaterdag 3 december 2016 om 08:18

Turgot doet stap terug naar amateurniveau

Na negen jaren als prof keert Sébastien Turgot volgend seizoen weer terug naar het amateurniveau. De 32-jarige Fransman moest weg bij AG2R La Mondiale en kon geen plekje meer vinden bij een andere profploeg. Hij tekende daarom voor het bescheiden l’US Saint-Herblain. Dat meldt DirectVélo.

Turgot eindigde vier jaar geleden nog als tweede in Parijs-Roubaix. Alleen Tom Boonen bleef hem toen voor. Een jaar later bleek die prestatie geen toevalstreffer. Hij werd toen tiende in de Franse klassieker, na een achtste plek in de Ronde van Vlaanderen, maar sindsdien heeft Turgot geen ereplaatsen meer kunnen behalen in klassiekers.

De Fransman wist in zijn profcarrière twee keer te winnen. Zijn laatste overwinning dateert alweer van 2010, toen hij Philippe Gilbert versloeg in de tweede etappe van de Driedaagse De Panne-Koksijde. Zijn eerste profzege behaalde Turgot in Ivoorkust.

RIDE Magazine
8 Reacties
03-12-2016 08:45
hmm, ik had geen flauw idee dat die zo ver teruggevallen was dat hij nu een stapje terug moet doen.
03-12-2016 09:15
Zonde was een paar jaar geleden toch altijd favoriet voor een top 10 in Parijs Roubaix.
03-12-2016 11:13
Verrassend zeg! Ook pas 32 dus normaal gesproken in zijn piek. Resultaten in het verleden zijn blijkbaar niet altijd genoeg voor een contract.
03-12-2016 11:37
l’US Saint-Herblain is ook maar een DN3 ploeg. Dat is het derde amateurniveau van Frankrijk.
03-12-2016 12:37
Heb niet zo veel kennis van de niveaus in frankrijk waarmee kan je dat vergelijken? Eigenlijk stopt hij dus met prof wielrennen, want van amateurniveau kan je natuurlijk geen stokbroden smeren
03-12-2016 12:44
@the student: Ik denk dat je DN1 wel kunt vergelijken met het niveau van ContinentalTeams (sommige renners krijgen betaald, de meesten zijn semi-prof).
Het zou kunnen dat het een ambitieus DN3 team is dat hoopt met hulp van Turgot te promoveren en daar Turgot ook voor betaald; het kan ook zijn dat Turgot vooral nog voor de lol wil fietsen en deze club toevallig uit zijn woonplaats komt.
03-12-2016 12:50
Lijkt erop dat hij gewoon gestopt is, maar nog wel lekker wil blijven fietsen als amateur. Kan me in ieder geval niet voorstellen dat hij bij geen enkele Franse (P)CT ploeg terecht zou kunnen.
03-12-2016 15:25
Zonde dat hij stopt. Ik heb ontzettend genoten van zijn aanvallende rijstijl.
Zijn 2e in PR blijft een van mn favoriete wielermomenten. Schitterend hoe hij samen met Terpstra op het laatst op de baan nog bij de rest kwam.
Zou toch zeggen dat Direct Energie heb nog had kunnen gebruiken in Coquard zijn sprinttrein.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.