UCI openbaart uitgangspunten hervorming profpeloton vanaf 2017
De UCI heeft de belangrijkste uitgangspunten naar buiten gebracht over de hervorming van het mannelijke profpeloton. Dit doet de internationale wielerunie als gevolg van de maatregelen die voorzitter Brian Cookson nam bij zijn aanstelling in 2013. De Brit wil hiermee de geloofwaardigheid van de sport verder herstellen. De veranderingen gaan in vanaf 2017.
Driejarige WorldTour-licenties
De UCI gaat maximaal achttien WorldTour-licenties uitdelen die voor drie jaar (2017, 2018 en 2019) geldig zijn. De unie wil hiermee sponsoren aanzetten tot investeren, waardoor er meer stabiliteit komt in de structuur van een team. Deze licenties worden vergeven op basis van etische, financiële, sportieve, administratieve en organisatorische criteria.
‘Cahier des Charges’
Om de integriteit en anti-dopingmaatregelen van ploegen te versterken, eist de UCI dat elke WorldTour-ploeg vanaf 2017 een zogenaamd ‘Cahier des Charges’ bijhoudt. Deze is gebaseerd op tien basisregels die ervoor moeten zorgen dat de renners op de juiste manier ondersteund en begeleid worden.
Nieuwe WorldTour-koersen
Ook zullen er nieuwe koersen toegevoegd worden aan de WorldTour-kalender. Koersen kunnen later dit jaar solliciteren om deel uit te maken van de vernieuwde kalender. De huidige deelnameregels zullen worden behouden voor de huidige WT-wedstrijden, al zullen voor de nieuwe races andere regels bedacht worden om groei en globalisatie te bevorderen.
Rankings
Daarnaast zal de puntentelling van de UCI-wedstrijden op de schop gaan. De wielerunie brengt al naar buiten dat de individuele ranking wereldwijd wordt op basis van de .WT-, .HC- en .1-wedstrijden. Landenrankingen worden gebaseerd op de acht beste renners van het land op de individuele ranking. Ook zal er een speciale ranglijst komen voor de beste klimmer, sprinter, eendagsrenner en klassementsrenner. Details over deze puntentellingen zullen in 2016 bekend worden gemaakt.
Lees hier het hele persbericht van de UCI over de hervormingen.
Met kleinere ploegen van 22 renners, kalender met minder wedstrijden en zonder overlapping?
Ik kijk al uit naar de reactie van tinkov
Daarom moet de UCI ook oppassen met geforceerd mondialiseren. Europa is en zal altijd de place to be zijn voor het wielrennen.
"nooit" is wel heel lang. En nieuwe legendes ontstaan gewoon.
Dat was in een tijd toen het grote geld het wielrennen nog niet gevonden had. En geloof mij nou maar dat als er in de ronde van Amerika veel meer geld te verdienen valt dan in bv de vuelta het niet lang meer duurt voordat de jongetjes in japan die willen winnen... En is het niet voor het geld dan is het wel omdat de UCI vanwege inkomsten die ronde aan de WT kalender zal toevoegen. En dan worden er opnieuw legendes geboren. Want in 2057 zullen ze het dan nog hebben over die legendarische etappe in 2030 door de rockies, die door de oude rot Sam Oomen op heroische wijze gewonnen werdt waarmee hij de basis heeft gelegd voor de eindwinst.
Maar blijf jij lekker hangen in sentiment... Hier in Rotterdam is al jaren een discussie aan de gang over de 'mythische' Kuip... Die verbouwen of een hypermodern stadion waarmee de club in 1 klap de hoogste begroting van NL krijgt.
Traditie en nostalgie heeft jaren de boventoon gevoerd in de discussie maar gelukkig zien steeds meer mensen in dat je van nostalgie niet ken vreten.