Van Aert houdt geen rekening met eten tijdens Kerstmis
Wout van Aert heerst tot op heden in het veldritseizoen, al komt Mathieu van der Poel zo langzamerhand ook zijn partij meeblazen. Tijdens de kerstdagen houdt de 21-jarige Belg echter weinig rekening met zijn voeding. “Het is voor iedereen feestdag, hè”, stelt hij in Het Nieuwsblad.
‘Sla geen kroketje over’Wie denkt dat een topsporter altijd rekening houdt met het eten, heeft het in het geval van Van Aert goed mis. De Belg met Nederlandse roots at op kerstavond bij diens vriendin Sarah. “Dan ben ik niet diegene die gaat zeggen dat er iets anders op tafel moet komen. Ik eet wat de pot schaft, ik ga geen kroketje overslaan omdat ik twee dagen later moet koersen. Het is voor iedereen feestdag, hé. Ook voor mij mag het een avondje kwaliteit zijn. Ik hanteer slechts één regel: niet overdrijven. Mocht ik mezelf werkelijk volproppen, dan zou dat gevolgen kunnen hebben voor mijn prestaties. Alcohol? Neen! Ik ben gelukkig geen wijndrinker.”
Liefst pasta als kerstmaal
Vanavond staat de tafel gedekt in huize Van Aert. De huidige leider in het klassement om de Superprestige, Wereldbeker én bpost bank trofee zal zijn ouders echter wel influisteren rekening te houden met het feit dat morgen de Wereldbeker-manche in Heusden-Zolder op het programma staat en zondag de Superprestige-manche in Diegem. “Ik vraag mijn ouders om iets speciaals klaar te maken: pasta bijvoorbeeld, voor de koolhydraten. Neen, ik werk niet met een diëtist. Ik volg gewoon het advies van mijn trainer (Marc Lamberts, red.). Na een geslaagd weekend durf ik mezelf weleens op een frietje te trakteren. Het is niet goed voor het herstel, dat weet ik. Maar mentaal kan het o zo’n deugd doen.”

"Ook voor mij mag het een avondje kwaliteit zijn".
"frietje te trakteren".
De culinaire hoogtepunten van Van Aert zijn bekend: de frietkot.
Aan Van Aert kun je zien dat hij normaal wél op voeding let. Hartstikke afgetraind. En als veldrijder kan het zeker geen kwaad, om net dat tikkeltje meer vet te hebben dan een wegrenner die bij 20 graden of meer koerst.
van Aert praat als het over eten gaat vrijwel alleen maar over snackbarproducten, dus ga ik er van uit dat hij het niet over aardappelkroketten heeft.
Jawel hoor, in België begrijpen we dat. Kerstmis is kroketten, en dat zijn aardappelkroketten
Je hoeft natuurlijk niet als een monnik te leven, daar wordt je ook niet mentaal beter van...
ah, dan heb ik niks gezegd.
Daar gast het artikel juist over. Dat is on-topic...
nou, je overdrijft nu behoorlijk, vind ik. het is behoorlijk bekend welke voeding het beste is voor een sporter, daar heb je niet per definitie een dietist voor nodig.
overigens is de beste van de wereld hij die in de regenboogtrui rijdt, en dat is niet van Aert.
Hehe, je hebt gelijk de op een na beste dan ;-)
Voeding is zeer belangrijk. Maar om nu het voedingspatroon van Van Aert te linken aan de geringe concurrentie in het veldrijden vind ik een zeer zwak excuus. De reden waarom er zo weinig buitenlandse concurrenten zijn is juist omdat het een professioneel wereldje is. Verder kan ik mij niet van de indruk ontdoen dat ook renners als Boonen, Cancellara af en toe eens eens zondigen.