Van der Poel laat Van Aert achter zich in Hoogstraten
Mathieu van der Poel heeft de Superprestigecross van Hoogstraten gewonnen. Van der Poel besliste een spannend duel met Wout van Aert in zijn voordeel door in de slotronde bij hem weg te rijden.
![](https://www.wielerflits.nl/wp-content/uploads/2024/11/ride24-blackfriday-2.png)
Met nog vijf ronden te gaan leek Van der Poel bij zijn concurrent weg te kunnen rijden, maar Van Aert kon na een foutje bij de balkjes (waarbij Van der Poel zijn frame brak) terugkomen. De wereldkampioen nam het initiatief over, maar vond in Van der Poel een geduchte tegenstander.
Op drie ronden voor het einde had Van der Poel enkele seconden voorsprong. Van Aert ging in de achtervolging en wist hem weer bij te halen. In de slotronde wist Van der Poel zijn concurrent dan toch weer op achterstand te rijden, waardoor hij in zijn Nederlandse driekleur als eerste over de finish kon rijden.
Van Aert blijft met nog één cross op de kalender aan de leiding in het klassement om de Superprestige. De door rugproblemen geplaagde Kevin Pauwels eindigde niet bij de eerste tien en verloor zijn tweede plaats aan Sven Nys. Volgende week staat in Middelkerke de laatste Superprestigecross op het programma.
Hansgrohe Superprestige – Aardbeiencross Hoogstraten
1. Mathieu van der Poel (BKCP-Corendon)
2. Wout van Aert (Crelan – Vastgoedservice)
3. Tom Meeusen (Telenet – Fidea)
4. Sven Nys (Crelan – AA Drink Team)
5. Laurens Sweeck (ERA Real Estate – Murprotec)
6. Toon Aerts (Telenet – Fidea)
7. Lars van der Haar (Giant-Alpecin)
8. David van der Poel (BKCP-Corendon)
9. Klaas Vantornout (Marlux – Napoleon Games)
10. Jim Aernouts (Telenet – Fidea)
Toch is dit de zoveelste keer dat Van Aert niet wint als hij echte tegenstand krijgt tot op de streep.
MooiSTE cross? Nee. Dat was toch echt het weekend dat Nys twee keer won.
Toch is dit de zoveelste keer dat Van Aert niet wint als hij echte tegenstand krijgt tot op de streep.
Ach, hij wint wel de allerbelangrijkste dit jaar
'De juiste rangorde'? Ze hebben elk hun eigen kwaliteiten, VDP is wat technischer en explosiever, Van Aert heeft de grotere diesel erin liggen.
Trouwens, allebei enorme klasbakken.
Compliment voor de toeschouwers, niets geks waargenomen alleen
maar sportiviteit naar alle atleten.
Meneer Wuyts is ook wakker geworden na de schandalen van Zolder, wat is het
een onnozelaar als je zijn verslag hoort.
Wanneer worden ze eens wakker bij Sporza, er zijn toch veeeel betere commentatoren bij hen in dienst, B.v Jose de Cauwer of van Nieuwkerken.
Laat hem in godsnaam met pensioen gaan.