Van der Poel neemt maat van Van Aert in Gieten
Mathieu van der Poel heeft in de openingsmanche van de Superprestige in Gieten zijn zegereeks voortgezet. Hij moest wel afrekenen met een herboren wereldkampioen Wout van Aert, die tien seconden later over de streep kwam. Laurens Sweeck werd derde.
Geen lange soloslim voor Van der Poel
Vooraf aan de eerste Nederlandse cross van het seizoen was de vraag niet of, maar wanneer Mathieu van der Poel zijn aanval zou inzetten. Wederom in de eerste bocht zo bleek, waar uitdager Wout van Aert zich in de modder vastreed.
Toch kreeg Van der Poel niet meteen een gat. Michael Vanthourenhout overvleugelde hem zelfs even, maar eens Van der Poel in de technische zone vrije baan kreeg, kregen we hetzelfde beeld van de crossen in de Verenigde Staten te zien: een eenzame Nederlands kampioen.
Vijf seconden daarachter dook een indrukwekkende wereldkampioen Wout van Aert op. Hij durfde het aan om Van der Poel onder druk te zetten en er na een kwartier cross zelfs weer naartoe te rijden, met Kevin Pauwels in zijn wiel. We kregen zowaar weer spanning in deze wedstrijd.
Van der Poel had toen wel begrepen dat hij het over een andere boeg zou moeten gooien. Hij liet het initiatief aan zijn vluchtgenoten, maar ook die zaten op hun limiet. Het viel stil en onder meer Laurens Sweeck, Lars van der Haar en Europees kampioen Toon Aerts konden profiteren.
Verschil gemaakt op de balken
Sweeck had er duidelijk wel zin in en zette de toppers een aantal keer onder druk met een snedige demarrage. Van der Poel gaf hem geen ruimte, en dus besloot Sweeck om maar voor een constant, hoog tempo te kiezen. Alleen Van der Poel, Van Aert en Van der Haar haakten hun wagonnetje aan.
Op een kwartier van het einde achtte Nederlands kampioen Van der Poel zijn moment gekomen om weer uit te pakken met een versnelling op de balken. Ook Van Aert sprong, maar met minder snelheid en dus had hij een klein gaatje te pakken. In de slotronde bouwde hij dat uit tot 10 seconden.
Superprestige veldrijden 2017-2018
Uitslag manche 1: Gieten
1. Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon)
2. Wout van Aert (Crelan-Charles)
3. Laurens Sweeck (ERA-Circus)
4. Lars van der Haar (Telenet-Fidea Lions)
5. Quinten Hermans (Telenet-Fidea Lions)
6. Gianni Vermeersch (Steylaerts-betFirst)
7. Kevin Pauwels (Marlux-Napoleon Games)
8. Jens Adams (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice)
9. Toon Aerts (Telenet-Fidea Lions)
10. Diether Sweeck (ERA-Circus)
Kaptheijns verrassende winnares
Een sterke Maud Kaptheijns won eerder vandaag de vrouwencross. De renster van Crelan-Charles reed de hele cross aan de leiding en bleef aan het einde de Britse Nikki Brammeier en Sophie de Boer voor. Wereldkampioene Sanne Cant moest tevreden zijn met plaats zes.

Ook volgens VDP zelf was het toch van moeten. Een tikkeltje hoopgevend voor de komende weken, maar voorlopig toch nog duidelijke overmacht.
Viel me eveneens op, de bovenarmen van Mathieu, tot Wuyts inderdaad bevestigde dat hij 1kg spiermassa had gewonnen.
Spieren komen best van pas en wegen geen vermogen tenzij je 200kg wil drukken. Zijn gewicht is misschien nog wel geminderd, staat kurkdroog zo te zien. Bij mountainbiken kweek je automatisch spieren int bovenlijf, acrobaten zijn het en in topvorm na een hektiese zomer.
Mathieu houdt het spannend overigens, misschien zou de uitdaging zijn om een min of anderhalf later te starten en iedereen oprapen onderweg.
Niet echt. Stybar in Essen, in die sprint tegen Denuwelaere, maar verder...
Zou wel op zijn plaats zijn in elk geval. Belachelijke reactie op een 100% zuiver inhaalmanoeuvre. Nog een reden om geen fan te zijn. En dat allemaal voor een wereldkampioene.
Ook met een triathlon stuur kweek je meer massa door druk op rug/schouder en armspieren, continu trekken ah stuur.
Edit: Thx Borsje. Heb ik erbij gezet. Maakt het nog indrukwekkender !
Overigens ook benieuwd naar de mate waarin Wout bestand blijkt tegen de belachelijke druk die weer wordt opgelegd. Op basis van een proloog van 4km en wat kermiskoersen gebombardeerd worden tot roubaix winnaar. Tsja...vraag Stybar maar eens hoe vanzelfsprekend dat is...en dat was dan nog een betere veldrijder ook.
Hij gaat echt tekort komen op jongens als sagan
Van avermaet
Gilbert
Terpstra
Stybar
Degenkolb
Kristoff
van Baarle
Stuyven
Vanmarcke
Zit ik al op 10? ik denk dat zelfs boom en pozzato meer kans maken op een zege Roubaix
Zelfs in het veld roeit ie iedereen eruit maar gewichtstraining werkt soms averechts zoals bij voetballers die een te zwaar boven lichaam krijgen en minder behendig en snel zijn, het lijkt meer op zwem en of roeitraining, misschien een keer uitnodigen bij wf live voor de details, reuze benieuwd.
*ontopic: Jens Dekker is weer op de goede weg!