Mathieu van der Poel sluit generale repetitie WK winnend af
Foto: Marcel Koch
zondag 24 januari 2016 om 16:07

Mathieu van der Poel sluit generale repetitie WK winnend af

Mathieu van der Poel kan dankzij een straffe overwinning in Hoogerheide met een goed gevoel richting Wereldkampioenschap in Heusden-Zolder. De 20-jarige Nederlander reed op het door zijn vader Adrie uitgetekende parcours van start tot finish aan de leiding en won met meer dan een minuut voorsprong op de rest. Wout van Aert kwam als tweede over de streep en verzekerde zich zo van de eindzege in de Wereldbeker, Kevin Pauwels werd derde.

De regen van zaterdagnacht had de omloop in Hoogerheide getransformeerd naar een modderparcours, waar de waardeverhoudingen één week voor het WK in Heusden-Zolder duidelijk zouden worden. Laurens Sweeck en Tom Meeusen pakten uit met een snelle opener, maar een half rondje later was wereldkampioen Mathieu van der Poel al naar de leiding gesneld. Niemand schoof meteen mee in zijn wiel, waardoor Van der Poel na een ronde al een zevental seconden voorsprong had op het duo Wout van AertLaurens Sweeck.

Van Aert duldde het gezelschap van Sweeck echter niet lang en ging alleen in de achtervolging. De Belgisch kampioen reed wel verder en verder weg van Sweeck, maar kwam geen meter dichter bij koploper van der Poel. Halfkoers was bedroeg het verschil een halve minuut en wist Van Aert dat hij zich geen illusies meer moest maken. In de strijd om plek drie vormde er zich intussen een trio met Tom Meeusen, Kevin Pauwels en Laurens Sweeck, waarin vooral Meeusen en Sweeck heel bedrijvig waren.

Op twee ronden van het einde had Van der Poel een minuut te pakken. Dat was het signaal om in de slotronde het tempo een beetje te laten zakken en te genieten van het thuispubliek. Dat kon Wout van an Aert zich niet permitteren, omdat hij de hete adem van Kevin Pauwels alsnog in zijn nek kreeg. Van Aert hield uiteindelijk wel stand voor de tweede plek en eigende zich bijgevolg de eindzege in de Wereldbeker toe.

Uittredend wereldkampioen Van der Poel kan nu met een goed gevoel richting het WK in het Belgische Heusden-Zolder, dat komende zondag op het programma staat.

Wereldbeker veldrijden 2015-2016
Uitslag manche 7:Hoogerheide

1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP-Corendon)
2. flag-be Wout van Aert (Crelan-Vastgoedservice)
3. flag-be Kevin Pauwels (Marlux-Napoleon Games)
4. flag-be Laurens Sweeck (ERA-Murprotec)
5. flag-be Tom Meeusen (Telenet-Fidea)
6. flag-be Toon Aerts (Telenet-Fidea)
7. flag-nl Lars van der Haar (Giant-Alpecin)
8. flag-be Gianni Vermeersch (Marlux-Napoleon Games)
9. flag-de Marcel Meisen (Kuota-Lotto)
10. flag-be Tim Merlier (Crelan-Vastgoedservice)

Eindstand Wereldbeker veldrijden
1. flag-be Wout van Aert (Crelan-Vastgoedservice)
2. flag-nl Lars van der Haar (Giant-Alpecin)
3. flag-be Kevin Pauwels (Marlux-Napoleon Games)
4. flag-be Sven Nys (Crelan AA Drink)
5. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP-Corendon)

Een must have voor alle wielerfans! Met de Black Friday deal van RIDE Magazine haal je het ideale cadeautje voor de feestdagen in huis. Voor slechts € 13,95 ontvang je de najaars- en de winter-editie in jouw brievenbus. Dat betekent meer dan 300 pagina’s aan schitterende wielerverhalen. Wacht niet te lang, want OP=OP. Bestel nu jouw magazines en verzeker je van uren leesplezier.
RIDE Magazine
31 Reacties
24-01-2016 20:29
@jvh93

Mathieu schijnt een hekel aan kasseien te hebben.
24-01-2016 20:34
De hele slechte inleiding geschreven voor deze cross is inmiddels weggeflitst. Inclusief alle reacties daarop.
De vrouwen cross was spannender en internationaler.
Omdat dit parcours totaal anders is dan Zolder volgende week, is niet deze cross, maar de cross van een aantal weken geleden meer een generale repetitie geweest. Ben bang dat we de winnaar al gezien hebben.
24-01-2016 21:23
derailleur kapot of kettingbreuk kan alles spaak door lopen ;)
25-01-2016 00:20
Van Aert rijdt een lang seizoen, op die leeftijd is het beste er vanaf. Vd Poel komt nu op stoom. Zolder zal hem nog beter liggen.

Die uci ranking slaat helemaal nergens op. Dat moet aangepast worden.
25-01-2016 07:26
Ha ha ha. Als je 90% bent dan kom je niet in de top10 voor. 10% is gigantisch veel. Dat is een handvol minuten.

Die ranking beloont consistentie en straft absentie af. Ik zie het ook liever anders. Met heel veel punten voor een overwinning. Misschien moeten ze eens bij short-track gaan kijken en de Fibonacci puntentelling gaan overnemen: 1-2-3-5-8-13-21-34-55-89 voor de eerste tien plaatsen. Dan had MvdP misschien nog de Wereldbeker gewonnen?!?
25-01-2016 09:48
Mooie overwinning van Matthieu die helemaal klaar lijkt om het "Belgenblok" zondag te omzeilen.
De vrouwenkoers was voor het publiek echter een stuk spannender. Ik kan het niet goed hebben gezien, maar vindt de redactie het echt niet de moeite waard om de mooie overwinning van Sophie de Boer in een finale van de wereldbeker ook maar met één letter te vermelden. Kan de redactie mij dan uitleggen wat hier de journalistieke motivatie van is ?

Om te reageren moet je ingelogd zijn.