woensdag 19 april 2017 om 20:00
Kijk WielerFlits Live met Michael Boogerd, Leo van Vliet en Jaap Stalenburg terug
Philippe Gilbert won zondag voor de vierde keer in zijn carrière de Amstel Gold Race. In WielerFlits Live keken we terug op de wedstrijd met koersdirecteur Leo van Vliet en keken we vooruit naar de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. In de studio waren ook Michael Boogerd en journalist Jaap Stalenburg te gast.
@ShortsNL Je wil vast geen verstandige reacties uitlokken, maar bij deze toch een poging: ik vind je opmerking wat nuance missen. Voor de functie van ploegleider zou ik hem ook niet snel aannemen, maar als analist/commentator vind ik dat toch anders. Dat heeft denk ik vooral met geloofwaardigheid te maken. Dat hij doping gebruikt heeft (en wie niet in die tijd) maakt hem als ploegleider van een (dat mogen we aannemen) 'schone' ploeg wat ongeloofwaardig, maar als analist vind ik dat totaal niet relevant. Daar vind ik weer belangrijk dat ze de koers van binnenuit kennen, ze de actualiteit bijhouden en hun mening coherent kunnen ventileren. Nou en daar is Boogerd een topper in.
Zet me niet weg als trol, alvast bedankt. Ik geef een inhoudelijke mening zonder speculatie maar gebaseerd op feiten. Je haalt je hele betoog onderuit door van tevoren op de man te spelen.
Iemand die 10 jaar lang willens en wetens het Nederlandse publiek bedrogen heeft verdient het niet om nog in deze sport aan het werk te zijn. Zijn handelen en gedrag hebben de wielersport vreselijk beschadigd. Zo iemand zou je voor het leven moeten verbannen uit de sport, niet moeten knuffelen zoals nu gebeurt.
edit @ vinnie
-Genoeg andere goede presentatoren te vinden die niet zoals Boogerd/Armstrong het publiek 10 jaar lang hebben voorgelogen
-Biechten maakt de mens niet vrij van zijn misdaden. Behalve in de kerk misschien.
-Idem voor 'iedereen deed het', waar zijn we in de kleuterklas? Jantje schopte eerst dus ik mag het ook?
-Voor iedere renner (van nu of vroeger) geldt onschuldig tot het tegendeel is bewezen.
-Boogerd was als topsporter ontzettend populair. Daarmee had hij een voorbeeldfunctie. Dat maakt zijn bedrog des te erger. Door Boogerd nu weer te gaan pamperen geeft men hier op WF het verkeerde voorbeeld. Niet raar opkijken als de volgende generatie weer aan de doping zit.
Iemands misstappen zijn niet weg bij het opbiechten ervan, maar bij het vergeven van de misstappen nadat iemand het heeft opgebiecht. Vergeven is een kadootje aan jezelf.
@wielerflits
Ik vind het schandalig dat jullie live in de uitzending de post van vlek presenteren waarbij jullie je gasten gewoon schofferen. Ik neem aan dat jullie achter de keuzes staan die jullie maken met betrekking tot de gasten en dan moet je ze ook in hun waarde laten. Bovendien had het 0,0 waarde voor het programma.
Dat de redactie van het programma er voor kiest zo'n reactie voor te leggen klinkt, zonder het zelf te hebben gezien, inderdaad wel wat vreemd. Ik neem aan dat je zelf achter de 'keuze' van je gasten staat en dan is het wat vreemd om ze voor te houden dat er een of andere random gast op een reactieknop heeft gedrukt om te vertellen dat hij die keuze niet ze interessant vindt.
Jammer van je vooroordeel dat ik gefrustreerd ben. Onnodig en op de man. Hoe moet ik je relaas serieus nemen als je van tevoren me al wegzet?
Boogerd is een ontmaskerde bedrieger. Hij is geen misdadiger volgens de wet(de Nederlandse dopingwet is er pas later gekomen). Mijn woordkeus in de opmerking "Biechten maakt de mens niet vrij van zijn misdaden" is ongelukkig, lees misdaden als daden/zondes.
Je spreekt jezelf tegen. Je praat het bedrog van Boogerd goed onder het mom van "tijdsgeest, moraal en ethiek van die tijd", maar je hanteert niet dezelfde norm onder de renners van vandaag, die je juist wel veroordeelt enkel op basis van je vermoedens. Het is hypocriet.
Ik heb geen uitspraken gedaan over wat ik vind van renners uit die tijd die niet betrapt zijn. Je legt me woorden in de mond, houd daar mee op. Ik heb ook mijn verdenkingen maar op basis daarvan kan je niet iemand veroordelen. Jouw principe is anders, dat is jouw keus. In de rechtspraak en wetenschap van de moderne wereld is men gelukkig onschuldig tot het tegendeel is bewezen. Waarom? Omdat we anders dit soort situaties krijgen: http://nos.nl/artikel/2168722-pakistanen-lynchen-mede-student-en-voelen-zich-gesteund-door-staat.html. Dat is pas treurig.
De suggestie dat wielrenners niet zonder doping kunnen is absurd en een belediging voor de sport. De verantwoordelijkheid van dopinggebruik ligt bij de renner zelf. Wederom, het peloton is geen kleuterklas, ieder mens is voor zijn daden verantwoordelijk. De enige die schuldig is aan het dopinggebruik van Boogerd is Boogerd zelf.
Hoe speel ik op de man?
vooralsnog niet de beste gasten. van Vliet is inderdaad heel erg zelfingenomen, maar wel een logische gast zo net na de AGR.
wat die Stalenburg nou doet in wielerflits live? voegt echt nul toe.
tja, en Boogie? die maakt het dan toch het kijken waard, samen met de goede presentatie van Maxim
edit;
het niveau zakt wel heel erg met het behandelen van reacties van flitsers en de tweet van Tinkov. (vlek, je hebt gelijk hoor, maar Maxime, hoe haal je het in je hoofd om dit de gasten voor te leggen)
Leo van Vliet heeft vooral zichzelf complimentjes gegeven.. Hopen op betere gasten volgende week.
je zit er dan zelf nog hoor, nog geen kritiek richting jouw kant gezien.
wellicht is het een idee om een poll te doen: 'wie zou jij graag aan tafel zien bij wielerflits-live?'
Wat vonden jullie zelf van het tonen van die post dan?
Boogerd was als renner veel meer met zijn vak bezig, dat bleek wel weer.
En Maxim, misschien een ronde tafel , staat veel gezelliger
Maxim mag ook nog wel ff oefenen, maar goed ik vind het leuk en kijk uit naar meer.
P.s. van mij mag Youri er bij. Die weet heel veel en vreet alles qua fietsen bij wijze op. Ik ben het niet altijd met hem eens, maar wat meer kennis/kunde mag wel. Nu alleen Boogerd die echte kennis heeft.
De koersdirecteur die toch een gok heeft gewaagd die zich dit jaar uit betaalde is natuurlijk altijd een aanwinst om dan de dag na de bewuste race aan tafel te hebben. Dat hij dan vervolgens niet echt een fijne gast is een ander verhaal. Dat hij daar zat is natuurlijk zeer relevant en actueel.
Maar het had fijn geweest als hij wat meer z'n mond hield
Hou eens op over die boterham met pindakaas, vdp en sven kramer zijn het levende bewijs dat gezond eten doet presteren, hun blakende gezichten zeggen genoeg en zien er iets gezonder uit dan dokter overuren.
Verstandige sporters hebben geen nood aan wetenschap maar volgen hun lichaam simpelweg.