Weening: “Dit was een rit waarin ik iets wilde proberen”
Pieter Weening wist vandaag solo de tweede etappe in de Ronde van Noorwegen te winnen. De ervaren rot van Roompot-Oranje Peloton had deze rit, met een lange klim vlak voor de finish, al aangestipt. “Mooi dat het dan ook lukt!”, reageert hij op de ploegwebsite.
“Dit was wel een rit waarin ik iets wilde proberen”, zegt de Fries, tevens de nieuwe leider in het algemeen klassement. In de laatste kilometers van de Flisetjonnskaret plaatste Weening zijn winnende aanval. “Wij waren nog met een kleine groep met veel eenlingen. De benen voelden goed en ik had direct een gaatje. Dat was een goede vier kilometer voor de top en er stond flink wat wind. Maar dat is voor mij geen nadeel”, beschrijft hij.
Weenings voorsprong in het klassement bedraagt vijftig seconden op de nummer twee: Sondre Holst Enger. “Dat is een mooie voorsprong die ik, met hulp van mijn ploeggenoten, in de komende dagen zeker wil gaan verdedigen. De jongens kunnen aan de bak”, lacht de 35-jarige coureur. De Tour of Norway (2.HC) eindigt zondag.
De ras aanvaller en zijn beloning… Leiderstrui voor Pieter Weening in Rjukan @tourofnorway pic.twitter.com/dbwcHJVda1
— Roompot – Charles Cycling Team (@roompot_charles) May 19, 2016
edit redactie: bedankt, we gaan hem eruit filteren
Zeer vervelende reclame inderdaad.
De ronde missers met de mooie benen en Weening met een legging. Gelukkig waren zijn benen wel super!
Reclame idd super irritant.