Wilco Kelderman: “Ik had gewoon geen power vandaag”
Wilco Kelderman had niet de power om zijn podiumplaats in de Ronde van Zwitserland vast te houden. De kopman van Sunweb werd 27ste in de daguitslag, waarmee hij Nairo Quintana niet in wist te halen. Achtervolgers Jakob Fuglsang en Enric Mas haalden Kelderman wel in. “Het is jammer dat een heel goede week niet eindigt met de beste tijdrit”, zegt hij op de ploegsite.
“Ik had gewoon geen power, wat heel jammer is na een week met alleen maar goede gevoelens”, vervolgt Kelderman, die uiteindelijk als vijfde eindigde in het algemeen klassement. “Over het algemeen voelde ik mij deze week heel goed. Het was fijn om weer te koersen. De ploeg was sterk en dat geeft mij vertrouwen voor de aankomende periode.”
Ploegleider Morten Bennekou kijkt terug op de hele week. “Wilco voelde zich niet geweldig vandaag en zakte naar de vijfde plaats”, aldus Bennekou. “Dat verandert niets aan het feit dat de Ronde van Zwitserland een heel goede ervaring voor ons. Om Wilco al op dit niveau te zien na zijn blessure is indrukwekkend en veelbelovend. Om in de top-5 te eindigen in zo’n moeilijke wedstrijd, nadat hij een tijd uit de roulatie was, is ongelooflijk.”
Bennekou had ook nog complimenten voor Sam Oomen, die kort na zijn top-10-klassering in de Giro d’Italia een zevende plaats uit het vuur sleepte in de Ronde van Zwitserland.
De wind moet harder hebben gewaaid... kan me niet voorstellen dat de renners die voor de knikkers reden en masse slechter zijn dan een deel van tweede garnituur.
Kelderman een grote mond? Dat heb ik even gemist dan.
Komt bij mij over als een realistisch en prettig mens.
Ik heb er alle vertrouwen in.
Verleden jaar top 5 in de vuelta, dus die komt wel weer bovendrijven.
Goed om te lezen dat het dus niet aan Wilco's zijn arm/schouder lag, op naar de TdF!
En ja, grote mond, want vooraf had ie aangegeven Quintana wel te moeten kunnen pakken.
Kortom, vandaag ging ie af.
En ja, verder sympathiek en goede gast.
Zou me niet verbazen als ie morgen ziek blijkt te zijn.
Je zegt zelf dat ie op Kung na op papier het beste was, dan is het toch geen grote mond als hij zegt Quintana te kunnen pakken? Als hij nou had gezegd dat ie hem op 3 minuten zou rijden was het wat anders.
Hij gaat ook totaal niet af, hij rijdt gewoon niet zo'n goede tijdrit.
Laat hem nu maar "afgaan" en uitblinken in de TdF.
Al die valpartijen van Wilco doen hem geen goed, heel jammer niets aan te doen.
Opvallende uitslag overigens die tijdrit.
Kung natuurlijk wel verwacht. Maar als je kijkt naar de klassementsrenners, was het alleen Fuglsangh in de top tien.
Dat zie je niet veel. Zelfs Porte viel mij zwaar tegen. Natuurlijk, het was genoeg maar niet indrukwekkend beter dan de anderen.