Wouter Wippert na elfde plaats: “Doet pijn dat ik niet mee kon sprinten”
Wouter Wippert dacht gisteren in Parijs-Nice een gooi te kunnen doen naar zijn eerste overwinning in het shirt van Cannondale. De Nederlandse sprinter zat in de straten van Vendôme goed gepositioneerd, maar kwam er tot zijn eigen frustratie toch niet aan te pas. “Het verliep eigenlijk perfect. Maar het slot met die vier zandstroken was toch gewoon te zwaar geweest en de kou sloeg op mijn benen”, vertelde hij aan De Telegraaf. Meer dan een elfde plaats bleek er dan ook niet in te zitten.
Wippert had het de uiteindelijke ritwinnaar Arnaud Démare graag lastiger gemaakt. “Als je op 300 meter van de streep nog in tweede positie zit en je moet passen, dan doet dat gewoon pijn als sprinter.” Om daarna direct weer vooruit te kijken. “Van dit soort ritten word ik alleen maar sterker en misschien is het morgen wel raak.” De etappe van dinsdag is grotendeels vlak en biedt een goede kans voor sprinters.Voor Wippert is het deelnemen aan grote wedstrijden belangrijker dan zo snel mogelijk zijn eerste zege van het seizoen pakken. “Aanvankelijk zou ik in West-Vlaanderen rijden, dan had ik misschien al wel een rit gewonnen. Maar juist op dit hoge niveau en in dit sterke deelnemersveld leer ik veel meer.”
PS net even de finish teruggekeken. 3 van de 1e vier finishers met blote poten; Wippert met arm- en beenstukken :-)
Als je renners al Demare, Bouhanni en Matthews nog mee hebt moet je natuurlijk vol voor je sprinter gaan. Als die vervolgens in de sprint merkt dat de benen leeg zijn is dat jammer.
Wippert heeft nog weinig ervaring in WT-koersen. Bij Drapac voornamelijk een programma in het verre oosten gereden. Hier wordt hij alleen maar beter van.
Als het nat is zoals gisteren kunnen beenwarmers etc ook averechts werken, omdat die nat blijven. Dan kun je beter je blote benen goed insmeren met een warme olie.
@Scotty. Ja ik heb zelf profijt van Sportful norain beenstukken