Winnaar van ‘kopgroepklassement’ in Giro verlengt bij Polti VisitMalta
maandag 11 november 2024 om 13:36

Winnaar van ‘kopgroepklassement’ in Giro verlengt bij Polti VisitMalta

Andrea Pietrobon heeft zijn contract verlengd bij Polti Kometa. De 25-jarige Italiaan heeft voor twee jaar bijgetekend bij het ProTeam, dat vanaf 2025 Polti VisitMalta zal heten. VF Group Bardiani-CSF Faizanè legde Filippo Magli dan weer langer vast.

Pietrobon werd in 2023 prof bij het toenmalige EOLO-Kometa, nadat hij al twee jaar voor de opleidingsploeg had gereden. Na een ietwat onzichtbaar debuutseizoen maakte Pietrobon indruk in de voorbije Giro d’Italia. Hij zat zes keer in de vroege vlucht, reed in totaal 605 kilometer voor de meute uit en won daarmee het ‘kopgroepklassement’ van de ronde. Geen enkele andere renner reed zoveel voorop tijdens de drieweekse ronde.

Ook wist Pietrobon nog bijna een rit te winnen in de Ronde van Italië. In de etappe naar Lucca zat hij samen met Michael Valgren, Enzo Paleni en Benjamin Thomas in de beslissende kopgroep. Hij nam in de finale niet meer over, maar besloot wel mee te strijden voor de zege. Zijn verrassende late uitval werd uiteindelijk echter nog geneutraliseerd, waarna Thomas deze vijfde etappe van de Giro won. Pietrobon kwam, na Valgren, als derde over de streep.

Filippo Magli langer bij Bardiani
Ondertussen was er ook nog nieuws vanuit het kamp van VF Group Bardiani-CSF Faizanè. Filippo Magli heeft zijn contract bij dit andere Italiaanse ProTeam namelijk eveneens verlengd tot eind 2026. De 25-jarige renner heeft een goed seizoen achter de rug. Met name in het najaar noteerde hij enkele mooie ereplaatsen, waaronder een vijfde plaats in de Tour of Qinghai Lake (2.Pro) en een derde plek in de Tour of Hainan (2.Pro). Maar hij liet zich niet alleen zien in China. Zo werd Magli ook vierde in de door Neilson Powless gewonnen Gran Piemonte (1.Pro).

Geplaatst als onderdeel van: Idar Andersen zet op jonge leeftijd punt achter carrière

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.