Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Colombia Oro y Paz
Palmira - Palmira
Colombia Oro y Paz
Palmira - Palmira
Datum
6 februari 2018
Startlocatie
Palmira
Finish-locatie
Palmira
Afstand
99.90 km
Uitslag
Colombia Oro y Paz (2.1)
Palmira → Palmira (99,90 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Fernando Gaviria Rendon
Quick Step Floors
Quick Step Floors
2:07:05
2
Sebastian Molano
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
3
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
4
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
5
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
6
Andrea Guardini
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
7
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
8
Davide Viganò
,,
9
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
10
Miguel Bryon
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
11
Lucas Sebastian Haedo
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
12
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
13
Egan Arley Bernal Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
14
Alex Howes
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
15
Sergio Luis Henao Montoya
Team Sky
Team Sky
,,
16
Daniel Lopez Parada
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
17
Martin Laas
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
18
Jairo Cano
EPM
EPM
,,
19
Oscar Sevilla Ribera
Medellin
Medellin
,,
20
Juan Esteban Arango Carvajal
,,
21
John Murphy
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
22
Jarlinson Pantano Gomez
Trek - Segafredo
Trek - Segafredo
,,
23
Adrián Gonzalez Velasco
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
24
Davide Plebani
,,
25
Baron Castillo Felix Alejandro
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
26
Rigoberto Urán
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
27
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
28
Sergio Rodriguez Reche
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
29
Hugh Carthy
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
30
Nicolas Jonathan Castroviejo
Team Sky
Team Sky
,,
31
Ruben Dario Acosta Ospina
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
32
Mirco Maestri
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
33
Benat Txoperena Matxikote
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
34
Julian Alaphilippe
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
35
Juan Martin Mesa Perez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
36
Taylor Eisenhart
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
37
Jonathan Klever Caicedo Cepeda
Medellin
Medellin
,,
38
Jetse Bol
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
39
Tao Geoghegan Hart
Team Sky
Team Sky
,,
40
Dalivier Ospina Navarro
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
41
Sebastian Henao Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
42
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
43
Omar Alberto Mendoza Cardona
Medellin
Medellin
,,
44
Carlos Julian Quintero Norena
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
45
Alejandro Serna
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
46
Alex Alberto Cano Ardila
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
47
Edison Munoz Lopez
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
48
Daniel Felipe Martinez
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
49
Jose Tito Hernandez Jaramillo
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
50
Winner Andrew Anacona
Movistar Team
Movistar Team
,,
51
Aristobulo Cala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
52
Juan Pablo Suarez Suarez
EPM
EPM
,,
53
Victor De La Parte Gonzalez
Movistar Team
Movistar Team
,,
54
Javier Alexis Acevedo Colle
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
55
Miguel Angel Rubiano Chavez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
56
Luis Felipe Laverde Jimenez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
57
Julio Alexis Camacho Bernal
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
58
Richard Carapaz
Movistar Team
Movistar Team
,,
59
Aldemar Reyes Ortega
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
60
Miguel Eduardo Florez Lopez
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia
,,
61
Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
Medellin
Medellin
,,
62
Jose Rodolfo Serpa Perez
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
63
Mauro Abel Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
64
Rafael Montiel
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
65
Francesco Lamon
,,
66
Robin Christofer Jurado Lopez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
67
John Darwin Atapuma Hurtado
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates
,,
68
Dany Alberto Osorio Calle
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
69
Aviv Yechzkel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
70
Javier Ignacio Montoya Mesa
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
71
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
Medellin
Medellin
,,
72
Jaramillo Diez Daniel Alexander
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
73
Freddy Montana
EPM
EPM
,,
74
William David Munoz Perez
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
75
Brayan Stiven Sanchez Vergara
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
76
Jhonnatan Manuel Narvaez
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
77
Fabio Andres Duarte Arevalo
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
78
Simon Pellaud
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
79
Jonathan Clarke
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
80
Giulio Ciccone
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
81
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
82
Rodrigo Contreras Pinzon
EPM
EPM
,,
83
Robinson Eduardo Chalapud Gomez
Medellin
Medellin
,,
84
Raffaello Bonusi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
85
David Lopez Garcia
Team Sky
Team Sky
,,
86
Jorge Camilo Castiblanco Cubides
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
87
Brayan Stiven Ramirez Chacon
,,
88
Juan Pablo Rendon Jaimes
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
89
Connor Brown
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
90
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
91
Igor Merino Cortazar
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
92
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
93
Serghei Tvetcov
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
94
Jhon Anderson Rodriguez
Delko Marseille Provence KTM
Delko Marseille Provence KTM
,,
95
Nicolas Sessler
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
96
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
97
Angel Alexander Gil Sanchez
EPM
EPM
,,
98
German Nicolas Tivani Perez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
99
Iljo Keisse
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
100
Nathan Brown
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
101
Victor Langellotti
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
102
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
103
Alvaro Robredo Crespo
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
104
Eduardo Estrada
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
105
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
106
Iván Ramiro Sosa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
107
Diego Antonio Ochoa Camargo
EPM
EPM
,,
108
Walter Fernando Pedraza Morales
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
109
Floryan Arnoult
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
110
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
111
Heiner Rodrigo Parra Bustamente
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
112
Gavin Mannion
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
113
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
114
Adrian Kurek
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
115
Anton Vorobyev
,,
116
Gotzon Udondo
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
117
Nairo Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
118
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
119
Mattia Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
120
Daniel Zamora
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
121
Lemus Davila Luis Enrique
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
122
Leandro Javier Velardez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
123
Antonio Pedrero Lopez
Movistar Team
Movistar Team
,,
124
Ruben Companioni
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
125
Nicolas Javier Naranjo Sanchez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
+ 34
126
Julián Cardona
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
127
Alessandro Fedeli
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
+ 43
128
Alessandro Covi
,,
129
Michele Scartezzini
Sangemini - MG. K Vis - Vega
Sangemini - MG. K Vis - Vega
,,
130
Evgeny Kovalev
,,
131
Alexey Kurbatov
,,
132
Aitor Gonzalez Prieto
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
+ 55
133
Cameron Piper
Team Illuminate
Team Illuminate
+ 59
134
Bryan Gomez
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
135
Jordan Parra
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
136
Vladislav Kulikov
+ 1:37
137
Andrey Sazanov
+ 1:48
138
Dayer Uberney Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
139
Alonso Gamero
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
140
Juan Felipe Osorio Arboleda
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
141
Cristian Talero
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
142
Adrian Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
143
Kirill Bochkov
,,
144
Giovanni Carboni
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
145
Johnatan Cañaveral Vargas
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
+ 1:58
146
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
+ 3:55
147
Christian Leonardo Tamayo Saavedra
Gw Shimano
Gw Shimano
+ 4:11
148
Carloalberto Giordani
+ 4:26
149
Paolo Simion
Bardiani CSF
Bardiani CSF
+ 4:41
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Fernando Gaviria Rendon
Quick Step Floors
Quick Step Floors
2:06:55
2
Miguel Angel Rubiano Chavez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
+ 1
3
Sebastian Molano
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
+ 4
4
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
Quick Step Floors
+ 6
5
Rafael Montiel
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
+ 7
6
Simon Pellaud
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
7
Jetse Bol
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
+ 8
8
Jonathan Clarke
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
+ 9
9
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 10
10
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
11
Andrea Guardini
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
12
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
13
Davide Viganò
,,
14
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
15
Miguel Bryon
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
16
Lucas Sebastian Haedo
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
17
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
18
Egan Arley Bernal Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
19
Alex Howes
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
20
Sergio Luis Henao Montoya
Team Sky
Team Sky
,,
21
Daniel Lopez Parada
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
22
Martin Laas
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
23
Jairo Cano
EPM
EPM
,,
24
Oscar Sevilla Ribera
Medellin
Medellin
,,
25
Juan Esteban Arango Carvajal
,,
26
John Murphy
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
27
Jarlinson Pantano Gomez
Trek - Segafredo
Trek - Segafredo
,,
28
Adrián Gonzalez Velasco
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
29
Davide Plebani
,,
30
Baron Castillo Felix Alejandro
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
31
Rigoberto Urán
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
32
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
33
Sergio Rodriguez Reche
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
34
Hugh Carthy
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
35
Nicolas Jonathan Castroviejo
Team Sky
Team Sky
,,
36
Ruben Dario Acosta Ospina
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
37
Mirco Maestri
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
38
Benat Txoperena Matxikote
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
39
Julian Alaphilippe
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
40
Juan Martin Mesa Perez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
41
Taylor Eisenhart
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
42
Jonathan Klever Caicedo Cepeda
Medellin
Medellin
,,
43
Tao Geoghegan Hart
Team Sky
Team Sky
,,
44
Dalivier Ospina Navarro
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
45
Sebastian Henao Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
46
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
47
Omar Alberto Mendoza Cardona
Medellin
Medellin
,,
48
Carlos Julian Quintero Norena
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
49
Alejandro Serna
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
50
Alex Alberto Cano Ardila
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
51
Edison Munoz Lopez
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
52
Daniel Felipe Martinez
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
53
Jose Tito Hernandez Jaramillo
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
54
Winner Andrew Anacona
Movistar Team
Movistar Team
,,
55
Aristobulo Cala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
56
Juan Pablo Suarez Suarez
EPM
EPM
,,
57
Victor De La Parte Gonzalez
Movistar Team
Movistar Team
,,
58
Javier Alexis Acevedo Colle
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
59
Luis Felipe Laverde Jimenez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
60
Julio Alexis Camacho Bernal
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
61
Richard Carapaz
Movistar Team
Movistar Team
,,
62
Aldemar Reyes Ortega
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
63
Miguel Eduardo Florez Lopez
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia
,,
64
Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
Medellin
Medellin
,,
65
Jose Rodolfo Serpa Perez
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
66
Mauro Abel Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
67
Francesco Lamon
,,
68
Robin Christofer Jurado Lopez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
69
John Darwin Atapuma Hurtado
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates
,,
70
Dany Alberto Osorio Calle
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
71
Aviv Yechzkel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
72
Javier Ignacio Montoya Mesa
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
73
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
Medellin
Medellin
,,
74
Jaramillo Diez Daniel Alexander
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
75
Freddy Montana
EPM
EPM
,,
76
William David Munoz Perez
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
77
Brayan Stiven Sanchez Vergara
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
78
Jhonnatan Manuel Narvaez
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
79
Fabio Andres Duarte Arevalo
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
80
Giulio Ciccone
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
81
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
82
Rodrigo Contreras Pinzon
EPM
EPM
,,
83
Robinson Eduardo Chalapud Gomez
Medellin
Medellin
,,
84
Raffaello Bonusi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
85
David Lopez Garcia
Team Sky
Team Sky
,,
86
Jorge Camilo Castiblanco Cubides
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
87
Brayan Stiven Ramirez Chacon
,,
88
Juan Pablo Rendon Jaimes
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
89
Connor Brown
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
90
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
91
Igor Merino Cortazar
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
92
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
93
Serghei Tvetcov
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
94
Jhon Anderson Rodriguez
Delko Marseille Provence KTM
Delko Marseille Provence KTM
,,
95
Nicolas Sessler
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
96
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
97
Angel Alexander Gil Sanchez
EPM
EPM
,,
98
German Nicolas Tivani Perez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
99
Iljo Keisse
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
100
Nathan Brown
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
101
Victor Langellotti
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
102
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
103
Alvaro Robredo Crespo
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
104
Eduardo Estrada
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
105
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
106
Iván Ramiro Sosa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
107
Diego Antonio Ochoa Camargo
EPM
EPM
,,
108
Walter Fernando Pedraza Morales
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
109
Floryan Arnoult
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
110
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
111
Heiner Rodrigo Parra Bustamente
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
112
Gavin Mannion
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
113
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
114
Adrian Kurek
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
115
Anton Vorobyev
,,
116
Gotzon Udondo
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
117
Nairo Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
118
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
119
Mattia Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
120
Daniel Zamora
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
121
Lemus Davila Luis Enrique
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
122
Leandro Javier Velardez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
123
Antonio Pedrero Lopez
Movistar Team
Movistar Team
,,
124
Ruben Companioni
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
125
Nicolas Javier Naranjo Sanchez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
+ 44
126
Julián Cardona
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
127
Alessandro Fedeli
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
+ 53
128
Alessandro Covi
,,
129
Michele Scartezzini
Sangemini - MG. K Vis - Vega
Sangemini - MG. K Vis - Vega
,,
130
Evgeny Kovalev
,,
131
Alexey Kurbatov
,,
132
Cameron Piper
Team Illuminate
Team Illuminate
+ 1:09
133
Bryan Gomez
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
134
Jordan Parra
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
135
Aitor Gonzalez Prieto
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
+ 1:25
136
Vladislav Kulikov
+ 1:47
137
Andrey Sazanov
+ 1:58
138
Dayer Uberney Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
139
Alonso Gamero
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
140
Juan Felipe Osorio Arboleda
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
141
Cristian Talero
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
142
Adrian Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
143
Kirill Bochkov
,,
144
Giovanni Carboni
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
145
Johnatan Cañaveral Vargas
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
+ 2:08
146
Christian Leonardo Tamayo Saavedra
Gw Shimano
Gw Shimano
+ 4:21
147
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
+ 4:25
148
Carloalberto Giordani
+ 4:36
149
Paolo Simion
Bardiani CSF
Bardiani CSF
+ 4:51
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Fernando Gaviria Rendon
Quick Step Floors
Quick Step Floors
15
2
Sebastian Molano
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
12
3
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
Quick Step Floors
10
4
Miguel Angel Rubiano Chavez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
9
5
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
8
6
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
Quick Step Floors
7
7
Andrea Guardini
Bardiani CSF
Bardiani CSF
6
8
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
5
9
Davide Viganò
4
10
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
3
11
Rafael Montiel
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
3
12
Simon Pellaud
Team Illuminate
Team Illuminate
3
13
Miguel Bryon
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
2
14
Jetse Bol
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
2
15
Jonathan Clarke
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
1
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren