Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Colombia Oro y Paz
Palmira - Palmira
Colombia Oro y Paz
Palmira - Palmira
Datum
7 februari 2018
Startlocatie
Palmira
Finish-locatie
Palmira
Afstand
183.40 km
Uitslag
Colombia Oro y Paz (2.1)
Palmira → Palmira (183,40 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Fernando Gaviria Rendon
Quick Step Floors
Quick Step Floors
3:49:30
2
Sebastian Molano
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
3
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
4
Andrea Guardini
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
5
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
6
Davide Viganò
,,
7
Martin Laas
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
8
John Murphy
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
9
Alex Alberto Cano Ardila
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
10
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
11
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
12
Lucas Sebastian Haedo
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
13
Adrián Gonzalez Velasco
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
14
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
15
Egan Arley Bernal Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
16
Christian Leonardo Tamayo Saavedra
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
17
Nicolas Javier Naranjo Sanchez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
18
Baron Castillo Felix Alejandro
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
19
Julian Alaphilippe
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
20
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
21
Victor Langellotti
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
22
Alex Howes
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
23
Mauro Abel Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
24
Sergio Luis Henao Montoya
Team Sky
Team Sky
,,
25
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
26
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
27
Nairo Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
28
Dayer Uberney Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
29
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
30
Johnatan Cañaveral Vargas
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
31
Robin Christofer Jurado Lopez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
32
Oscar Sevilla Ribera
Medellin
Medellin
,,
33
Taylor Eisenhart
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
34
Mattia Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
35
Gavin Mannion
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
36
Rigoberto Urán
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
37
Daniel Felipe Martinez
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
38
Mirco Maestri
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
39
Alessandro Fedeli
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
40
Paolo Simion
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
41
Simon Pellaud
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
42
Tao Geoghegan Hart
Team Sky
Team Sky
,,
43
Benat Txoperena Matxikote
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
44
Richard Carapaz
Movistar Team
Movistar Team
,,
45
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
46
Omar Alberto Mendoza Cardona
Medellin
Medellin
,,
47
Juan Pablo Suarez Suarez
EPM
EPM
,,
48
Brayan Stiven Sanchez Vergara
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
49
Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
Medellin
Medellin
,,
50
Jetse Bol
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
51
Hugh Carthy
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
52
Aristobulo Cala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
53
Miguel Angel Rubiano Chavez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
54
Sebastian Henao Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
55
Jose Rodolfo Serpa Perez
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
56
Jonathan Klever Caicedo Cepeda
Medellin
Medellin
,,
57
Dalivier Ospina Navarro
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
58
Victor De La Parte Gonzalez
Movistar Team
Movistar Team
,,
59
Javier Ignacio Montoya Mesa
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
60
Rafael Montiel
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
61
Alejandro Serna
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
62
Jarlinson Pantano Gomez
Trek - Segafredo
Trek - Segafredo
,,
63
Alex Alberto Cano Ardila
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
64
Luis Felipe Laverde Jimenez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
65
Miguel Eduardo Florez Lopez
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia
,,
66
Serghei Tvetcov
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
67
Connor Brown
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
68
Iván Ramiro Sosa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
69
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
70
Ruben Dario Acosta Ospina
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
71
Edison Munoz Lopez
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
72
Cristian Talero
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
73
Heiner Rodrigo Parra Bustamente
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
74
Juan Felipe Osorio Arboleda
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
75
Juan Martin Mesa Perez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
76
Nicolas Jonathan Castroviejo
Team Sky
Team Sky
,,
77
Bryan Gomez
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
78
Anton Vorobyev
,,
79
Alonso Gamero
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
80
Alexey Kurbatov
,,
81
Angel Alexander Gil Sanchez
EPM
EPM
,,
82
Jonathan Clarke
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
83
Miguel Bryon
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
84
Giulio Ciccone
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
85
Gotzon Udondo
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
86
Davide Plebani
,,
87
Jhon Anderson Rodriguez
Delko Marseille Provence KTM
Delko Marseille Provence KTM
,,
88
David Lopez Garcia
Team Sky
Team Sky
,,
89
John Darwin Atapuma Hurtado
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates
,,
90
Rodrigo Contreras Pinzon
EPM
EPM
,,
91
Adrian Kurek
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
92
Aitor Gonzalez Prieto
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
93
Robinson Eduardo Chalapud Gomez
Medellin
Medellin
,,
94
William David Munoz Perez
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
95
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
96
Jhonnatan Manuel Narvaez
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
97
Jordan Parra
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
98
Javier Alexis Acevedo Colle
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
99
Walter Fernando Pedraza Morales
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
100
Winner Andrew Anacona
Movistar Team
Movistar Team
,,
101
Jaramillo Diez Daniel Alexander
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
102
Aldemar Reyes Ortega
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
103
Raffaello Bonusi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
104
Igor Merino Cortazar
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
105
Dany Alberto Osorio Calle
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
106
Giovanni Carboni
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
107
Jorge Camilo Castiblanco Cubides
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
108
Jose Tito Hernandez Jaramillo
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
109
Julio Alexis Camacho Bernal
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
110
Eduardo Estrada
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
111
Cameron Piper
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
112
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
Medellin
Medellin
,,
113
Vladislav Kulikov
,,
114
Daniel Lopez Parada
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
115
Floryan Arnoult
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
116
Nicolas Sessler
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
117
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
118
German Nicolas Tivani Perez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
119
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
120
Sergio Rodriguez Reche
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
121
Daniel Zamora
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
122
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
123
Nathan Brown
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
124
Freddy Montana
EPM
EPM
,,
125
Diego Antonio Ochoa Camargo
EPM
EPM
,,
126
Brayan Stiven Ramirez Chacon
,,
127
Fabio Andres Duarte Arevalo
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
128
Alvaro Robredo Crespo
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
129
Evgeny Kovalev
,,
130
Alessandro Covi
,,
131
Lemus Davila Luis Enrique
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
132
Aviv Yechzkel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
133
Julián Cardona
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
134
Antonio Pedrero Lopez
Movistar Team
Movistar Team
,,
135
Andrey Sazanov
,,
136
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
137
Francesco Lamon
+ 35
138
Iljo Keisse
Quick Step Floors
Quick Step Floors
+ 38
139
Ruben Companioni
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
140
Leandro Javier Velardez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
+ 0
141
Kirill Bochkov
+ 47
142
Carloalberto Giordani
+ 0
143
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
144
Adrian Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
+ 1:49
145
Juan Esteban Arango Carvajal
+ 0
146
Juan Pablo Rendon Jaimes
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
147
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
+ 2:02
148
Michele Scartezzini
Sangemini - MG. K Vis - Vega
Sangemini - MG. K Vis - Vega
+ 0
149
Carlos Julian Quintero Norena
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
+ 4:51
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Fernando Gaviria Rendon
Quick Step Floors
Quick Step Floors
5:56:12
2
Sebastian Molano
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
+ 11
3
Miguel Angel Rubiano Chavez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
+ 14
4
Juan Esteban Arango Carvajal
+ 17
5
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 19
6
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
7
Simon Pellaud
Team Illuminate
Team Illuminate
+ 20
8
Rafael Montiel
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
9
German Nicolas Tivani Perez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
10
Andrea Guardini
Bardiani CSF
Bardiani CSF
+ 21
11
Jetse Bol
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
12
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
Medellin
Medellin
,,
13
Tao Geoghegan Hart
Team Sky
Team Sky
+ 22
14
Jonathan Clarke
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
15
Davide Viganò
+ 23
16
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
17
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
18
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
19
Lucas Sebastian Haedo
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
20
Martin Laas
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
21
Jairo Cano
EPM
EPM
,,
22
Egan Arley Bernal Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
23
John Murphy
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
24
Adrián Gonzalez Velasco
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
25
Alex Howes
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
26
Sergio Luis Henao Montoya
Team Sky
Team Sky
,,
27
Baron Castillo Felix Alejandro
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
28
Oscar Sevilla Ribera
Medellin
Medellin
,,
29
Julian Alaphilippe
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
30
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
31
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
32
Rigoberto Urán
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
33
Taylor Eisenhart
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
34
Mirco Maestri
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
35
Benat Txoperena Matxikote
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
36
Hugh Carthy
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
37
Jarlinson Pantano Gomez
Trek - Segafredo
Trek - Segafredo
,,
38
Daniel Felipe Martinez
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
39
Mauro Abel Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
40
Omar Alberto Mendoza Cardona
Medellin
Medellin
,,
41
Jonathan Klever Caicedo Cepeda
Medellin
Medellin
,,
42
Miguel Bryon
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
43
Sebastian Henao Gomez
Team Sky
Team Sky
,,
44
Robin Christofer Jurado Lopez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
45
Dalivier Ospina Navarro
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
46
Juan Pablo Suarez Suarez
EPM
EPM
,,
47
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
48
Ruben Dario Acosta Ospina
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
49
Richard Carapaz
Movistar Team
Movistar Team
,,
50
Aristobulo Cala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
51
Alejandro Serna
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
52
Nicolas Jonathan Castroviejo
Team Sky
Team Sky
,,
53
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
54
Alex Alberto Cano Ardila
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
55
Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
Medellin
Medellin
,,
56
Juan Martin Mesa Perez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
57
Davide Plebani
,,
58
Victor De La Parte Gonzalez
Movistar Team
Movistar Team
,,
59
Jose Rodolfo Serpa Perez
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
60
Edison Munoz Lopez
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
61
Luis Felipe Laverde Jimenez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
62
Victor Langellotti
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
63
Brayan Stiven Sanchez Vergara
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
64
Miguel Eduardo Florez Lopez
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia
,,
65
Javier Ignacio Montoya Mesa
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
66
Daniel Lopez Parada
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
67
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
68
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
69
Nairo Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
,,
70
Gavin Mannion
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
71
Sergio Rodriguez Reche
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
72
Winner Andrew Anacona
Movistar Team
Movistar Team
,,
73
Javier Alexis Acevedo Colle
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
74
Mattia Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
75
Connor Brown
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
76
John Darwin Atapuma Hurtado
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates
,,
77
Jose Tito Hernandez Jaramillo
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
78
Serghei Tvetcov
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
79
Aldemar Reyes Ortega
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
80
Giulio Ciccone
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
81
Julio Alexis Camacho Bernal
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
,,
82
William David Munoz Perez
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
83
Rodrigo Contreras Pinzon
EPM
EPM
,,
84
Jhonnatan Manuel Narvaez
Quick Step Floors
Quick Step Floors
,,
85
David Lopez Garcia
Team Sky
Team Sky
,,
86
Jaramillo Diez Daniel Alexander
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
,,
87
Dany Alberto Osorio Calle
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
88
Iván Ramiro Sosa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
89
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
90
Robinson Eduardo Chalapud Gomez
Medellin
Medellin
,,
91
Angel Alexander Gil Sanchez
EPM
EPM
,,
92
Jhon Anderson Rodriguez
Delko Marseille Provence KTM
Delko Marseille Provence KTM
,,
93
Heiner Rodrigo Parra Bustamente
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
94
Raffaello Bonusi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
95
Anton Vorobyev
,,
96
Jorge Camilo Castiblanco Cubides
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
97
Igor Merino Cortazar
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
98
Freddy Montana
EPM
EPM
,,
99
Gotzon Udondo
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
,,
100
Aviv Yechzkel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
101
Fabio Andres Duarte Arevalo
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
102
Adrian Kurek
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
103
Walter Fernando Pedraza Morales
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
104
Nicolas Sessler
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
105
Brayan Stiven Ramirez Chacon
,,
106
Eduardo Estrada
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
,,
107
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
108
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
109
Nathan Brown
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
110
Floryan Arnoult
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
,,
111
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
112
Alvaro Robredo Crespo
Burgos - BH
Burgos - BH
,,
113
Diego Antonio Ochoa Camargo
EPM
EPM
,,
114
Juan Pablo Rendon Jaimes
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
115
Daniel Zamora
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
116
Lemus Davila Luis Enrique
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
,,
117
Antonio Pedrero Lopez
Movistar Team
Movistar Team
,,
118
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
,,
119
Leandro Javier Velardez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
120
Nicolas Javier Naranjo Sanchez
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
+ 57
121
Julián Cardona
Team EF Education First - Drapac
Team EF Education First - Drapac
,,
122
Francesco Lamon
+ 58
123
Iljo Keisse
Quick Step Floors
Quick Step Floors
+ 1:01
124
Ruben Companioni
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
,,
125
Alessandro Fedeli
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
+ 1:06
126
Alexey Kurbatov
,,
127
Alessandro Covi
,,
128
Evgeny Kovalev
,,
129
Michele Scartezzini
Sangemini - MG. K Vis - Vega
Sangemini - MG. K Vis - Vega
,,
130
Bryan Gomez
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
+ 1:22
131
Jordan Parra
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
132
Cameron Piper
Team Illuminate
Team Illuminate
,,
133
Aitor Gonzalez Prieto
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
+ 1:38
134
Vladislav Kulikov
+ 2:00
135
Dayer Uberney Quintana Rojas
Movistar Team
Movistar Team
+ 2:11
136
Cristian Talero
Gw Shimano
Gw Shimano
,,
137
Juan Felipe Osorio Arboleda
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
,,
138
Alonso Gamero
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
,,
139
Giovanni Carboni
Bardiani CSF
Bardiani CSF
,,
140
Andrey Sazanov
,,
141
Johnatan Cañaveral Vargas
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
+ 2:21
142
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
+ 2:25
143
Kirill Bochkov
+ 2:58
144
Adrian Richeze
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
Asociation Civil Agrupacion Virgen de Fatima
+ 4:00
145
Christian Leonardo Tamayo Saavedra
Gw Shimano
Gw Shimano
+ 4:34
146
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias
+ 4:38
147
Carloalberto Giordani
+ 4:49
148
Paolo Simion
Bardiani CSF
Bardiani CSF
+ 5:04
149
Carlos Julian Quintero Norena
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
+ 5:13
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Fernando Gaviria Rendon
Quick Step Floors
Quick Step Floors
33
2
Sebastian Molano
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
24
3
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
18
4
Andrea Guardini
Bardiani CSF
Bardiani CSF
16
5
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
Quick Step Floors
10
6
Davide Viganò
10
7
Miguel Angel Rubiano Chavez
Coldeportes Zenu Sello Rojo
Coldeportes Zenu Sello Rojo
9
8
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy
7
9
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
Quick Step Floors
7
10
Juan Esteban Arango Carvajal
6
11
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
CCC Sprandi Polkowice
5
12
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
5
13
Martin Laas
Team Illuminate
Team Illuminate
5
14
John Murphy
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
4
15
Simon Pellaud
Team Illuminate
Team Illuminate
3
16
Rafael Montiel
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
3
17
German Nicolas Tivani Perez
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
3
18
Jairo Cano
EPM
EPM
3
19
Jetse Bol
Manzana Postobon Team
Manzana Postobon Team
2
20
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
Medellin
Medellin
2
21
Miguel Bryon
Holowesko-Citadel Racing Team
Holowesko-Citadel Racing Team
2
22
Tao Geoghegan Hart
Team Sky
Team Sky
1
23
Jonathan Clarke
United Healthcare Cycling Team
United Healthcare Cycling Team
1
24
Carlos Julian Quintero Norena
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
1
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren