Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Cycling Tour of Bihor - Bellotto
Oradea - Oradea
Cycling Tour of Bihor - Bellotto
Oradea - Oradea
Datum
9 juni 2019
Startlocatie
Oradea
Finish-locatie
Oradea
Afstand
183.00 km
Uitslag
Cycling Tour of Bihor - Bellotto (2.1)
Oradea → Oradea (183,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Alois Kankovsky
Elkov - Author
Elkov - Author
4:21:35
2
Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
3
Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
Giotti Victoria
,,
4
Daniel Auer
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
,,
5
Leonardo Bonifazio
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
,,
6
Jaime Alberto Restrepo Diosa
,,
7
Andreas Hofer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 1
8
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
,,
9
Paolo Toto
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
,,
10
Federico Burchio
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
,,
11
Wilmar Molina Rico
,,
12
Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
,,
13
Jacopo Mosca
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
,,
14
Yannik Achterberg
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
,,
15
Angelo Raffaele
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
,,
16
Vladimir Tsoy
,,
17
Sylwester Janiszewski
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
,,
18
Matteo Pelucchi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 2
19
Karel Hnik
Elkov - Author
Elkov - Author
,,
20
Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
,,
21
Jan Koller
,,
22
Burak Abay
Brunei Continental Cycling Team
Brunei Continental Cycling Team
,,
23
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
,,
24
Niccolo' Salvietti
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
,,
25
Yehor Dementyev
,,
26
Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
,,
27
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
28
Markus Freiberger
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
,,
29
Vitaliy Buts
Kyiv Capital Team
Kyiv Capital Team
,,
30
Roman Maikin
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
,,
31
Raul-Antonio Sinza
+ 3
32
Hayden McCormick
Team BridgeLane
Team BridgeLane
,,
33
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
34
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
,,
35
Hans-Jörg Leopold
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
,,
36
Lukas Schlemmer
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
,,
37
Dylan Sunderland
Team BridgeLane
Team BridgeLane
,,
38
Andriy Vasylyuk
Kyiv Capital Team
Kyiv Capital Team
+ 4
39
Dominik Neumann
Elkov - Author
Elkov - Author
,,
40
Anatolii Budiak
Wibatech Merx 7R
Wibatech Merx 7R
,,
41
Chris Harper
Unisa - Australia
Unisa - Australia
,,
42
Felix Ritzinger
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
,,
43
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
,,
44
Andrei Cosmin Bidilici
,,
45
Michal Schlegel
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 5
46
Michael Kukrle
Elkov - Author
Elkov - Author
,,
47
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
,,
48
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
49
Kevin Rivera
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 6
50
Matej Zahalka
Elkov - Author
Elkov - Author
,,
51
Andrei Ionut Andrei
,,
52
Frantisek Sisr
Elkov - Author
Elkov - Author
,,
53
Dominik Hrinkow
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
,,
54
Mattia Bais
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
,,
55
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
,,
56
Daniel Arroyave Canas
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
,,
57
Massimo Orlandi
,,
58
Ivan Martinelli
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 7
59
Oleksandr Prevar
,,
60
Franco Gabriel Orocito
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
,,
61
Lukas Reckendorfer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
,,
62
Ziga Groselj
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
63
Ioannis Vorrias
,,
64
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
,,
65
Emil Dima
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 8
66
Lukas Malgay
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 9
67
Marco Cecchini
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
,,
68
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
,,
69
Gabriele Petrelli
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
+ 10
70
Emanuele Onesti
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 13
71
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
72
Johannes Schinnagel
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 21
73
Jodok Salzmann
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 22
74
Vladyslav Soltasiuk
Kyiv Capital Team
Kyiv Capital Team
+ 29
75
Daniel Crista
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 34
76
Anton Lavrentyev
+ 50
77
Samir Jabrayilov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 2:14
78
David Alexander Maidana Ortiz
Massi Vivo - Grupo Oresy
Massi Vivo - Grupo Oresy
+ 3:59
79
Ziga Horvat
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 4:00
80
Oleksandr Golovash
+ 5:05
81
Nicola Venchiarutti
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
+ 5:17
82
Roman Kustadinchev
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 5:27
83
Yersaiyn Sapar
,,
84
James Jobber
,,
85
Lorant Balazsi
,,
86
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
,,
87
Valentin Plesea
,,
88
Paul Bleyer
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
,,
89
Rubén Caseny Catala
Massi Vivo - Grupo Oresy
Massi Vivo - Grupo Oresy
+ 5:28
90
Ciprian Jitaru
Giotti Victoria
Giotti Victoria
,,
91
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 5:29
92
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 8:37
93
Simone Sterbini
Giotti Victoria
Giotti Victoria
,,
94
Mehdi Tigrine
Brunei Continental Cycling Team
Brunei Continental Cycling Team
+ 8:38
DNS
Jason Lea
Team BridgeLane
Team BridgeLane
DNS
Lionel Mawditt
Team BridgeLane
Team BridgeLane
DNS
Ayden Toovey
Unisa - Australia
Unisa - Australia
DNS
Dusan Rajovic
Adria Mobil
Adria Mobil
DNF
Federico Zurlo
Giotti Victoria
Giotti Victoria
DNF
Nicholas White
Unisa - Australia
Unisa - Australia
DNF
Filippo Ferronato
DNF
Vasili Byaliauski
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
DNF
Aspan Zhukenov
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
12:12:44
2
Markus Freiberger
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 21
3
Karel Hnik
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 53
4
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
5
Chris Harper
Unisa - Australia
Unisa - Australia
+ 55
6
Mattia Bais
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
,,
7
Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
+ 56
8
Michal Schlegel
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 58
9
Anatolii Budiak
Wibatech Merx 7R
Wibatech Merx 7R
+ 1:02
10
Kevin Rivera
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 1:08
11
Michael Kukrle
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 1:41
12
Roman Maikin
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 1:45
13
Hans-Jörg Leopold
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 1:50
14
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 1:51
15
Jacopo Mosca
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 2:37
16
Niccolo' Salvietti
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
+ 2:39
17
Paolo Toto
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
+ 2:40
18
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 2:41
19
Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
+ 2:42
20
Dominik Neumann
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 2:46
21
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 4:10
22
Ziga Groselj
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 4:12
23
Emil Dima
Giotti Victoria
Giotti Victoria
,,
24
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 4:13
25
Felix Ritzinger
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 4:43
26
Dylan Sunderland
Team BridgeLane
Team BridgeLane
+ 5:05
27
Yannik Achterberg
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 5:29
28
Vitaliy Buts
Kyiv Capital Team
Kyiv Capital Team
+ 5:52
29
Andriy Vasylyuk
Kyiv Capital Team
Kyiv Capital Team
+ 5:54
30
Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
+ 5:59
31
Frantisek Sisr
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 7:06
32
Matej Zahalka
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 7:08
33
Massimo Orlandi
+ 8:13
34
Oleksandr Prevar
+ 8:40
35
Yehor Dementyev
+ 9:28
36
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 9:43
37
Ivan Martinelli
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 9:47
38
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 9:51
39
Vladyslav Soltasiuk
Kyiv Capital Team
Kyiv Capital Team
+ 10:20
40
Johannes Schinnagel
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 10:38
41
Burak Abay
Brunei Continental Cycling Team
Brunei Continental Cycling Team
+ 10:39
42
Oleksandr Golovash
+ 11:10
43
Vladimir Tsoy
+ 11:15
44
Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 11:19
45
Hayden McCormick
Team BridgeLane
Team BridgeLane
+ 12:55
46
Daniel Arroyave Canas
Equipo Continental Orgullo Paisa
Equipo Continental Orgullo Paisa
+ 13:50
47
Jodok Salzmann
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 14:53
48
Sylwester Janiszewski
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 15:03
49
Andrei Cosmin Bidilici
+ 15:19
50
Alois Kankovsky
Elkov - Author
Elkov - Author
+ 15:49
51
Daniel Auer
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 15:56
52
Lukas Schlemmer
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
+ 15:58
53
Jan Koller
+ 16:02
54
Leonardo Bonifazio
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
+ 16:07
55
Ioannis Vorrias
+ 16:08
56
Lukas Reckendorfer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 16:10
57
Franco Gabriel Orocito
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 16:12
58
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 17:03
59
Nicola Venchiarutti
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
+ 17:05
60
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 17:19
61
Andreas Hofer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 17:21
62
Simone Sterbini
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 17:52
63
Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 18:16
64
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 18:21
65
Emanuele Onesti
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 18:22
66
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 18:28
67
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 18:45
68
Marco Cecchini
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
+ 18:52
69
Gabriele Petrelli
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
+ 18:53
70
Dominik Hrinkow
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 20:06
71
Matteo Pelucchi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
+ 20:08
72
Federico Burchio
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 20:23
73
Jaime Alberto Restrepo Diosa
,,
74
Daniel Crista
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 20:24
75
Angelo Raffaele
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 20:25
76
Lukas Malgay
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
+ 20:29
77
Wilmar Molina Rico
+ 20:40
78
James Jobber
+ 20:50
79
Paul Bleyer
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
+ 21:41
80
Rubén Caseny Catala
Massi Vivo - Grupo Oresy
Massi Vivo - Grupo Oresy
+ 21:45
81
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
+ 21:49
82
Ziga Horvat
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 22:47
83
Anton Lavrentyev
+ 22:58
84
Lorant Balazsi
+ 23:31
85
Roman Kustadinchev
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
+ 24:26
86
David Alexander Maidana Ortiz
Massi Vivo - Grupo Oresy
Massi Vivo - Grupo Oresy
+ 24:36
87
Andrei Ionut Andrei
+ 27:40
88
Ciprian Jitaru
Giotti Victoria
Giotti Victoria
+ 28:27
89
Mehdi Tigrine
Brunei Continental Cycling Team
Brunei Continental Cycling Team
+ 31:53
90
Samir Jabrayilov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
+ 32:04
91
Valentin Plesea
+ 35:37
92
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
Voster Uniwheels Team
+ 37:08
93
Raul-Antonio Sinza
+ 37:43
94
Yersaiyn Sapar
+ 45:03
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
10
2
Chris Harper
Unisa - Australia
Unisa - Australia
5
3
Felix Ritzinger
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
5
4
Dominik Hrinkow
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
4
5
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
3
6
Andreas Hofer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
2
7
Roman Maikin
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
1
8
Michael Kukrle
Elkov - Author
Elkov - Author
1
9
Hayden McCormick
Team BridgeLane
Team BridgeLane
1
Powered by
Cyclingflash.com
1
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
15
2
Chris Harper
Unisa - Australia
Unisa - Australia
10
3
Markus Freiberger
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
10
4
Andreas Hofer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
10
5
Dominik Hrinkow
Team Hrinkow Advarics Cycleang
Team Hrinkow Advarics Cycleang
10
6
Felix Ritzinger
Maloja Pushbikers
Maloja Pushbikers
9
7
Karel Hnik
Elkov - Author
Elkov - Author
8
8
Yehor Dementyev
8
9
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
Team Felbermayr - Simplon Wels
7
10
Mattia Bais
Cycling Team Friuli
Cycling Team Friuli
6
11
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club
6
12
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
4
13
Michael Kukrle
Elkov - Author
Elkov - Author
4
14
Kevin Rivera
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
3
15
Jacopo Mosca
d'Amico - UM Tools
d'Amico - UM Tools
3
16
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec
1
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren