Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Tinjan - Sveti Petar u Sumi
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Tinjan - Sveti Petar u Sumi
Datum
17 maart 2011
Startlocatie
Tinjan
Finish-locatie
Sveti Petar u Sumi
Afstand
5.80 km
Uitslag
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)
Tinjan → Tinjan (5,80 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Robert Vrecer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
8:27
2
Lawson Craddock
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 25
3
Mitja Mahoric
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 26
4
Harald Totschnig
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 28
5
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 30
6
Dylan van Baarle
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 32
7
Blaz Furdi
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 34
8
Gavin Mannion
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 35
9
Matej Mugerli
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 36
10
Larry Warbasse
+ 38
11
Dejan Bajt
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
12
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 40
13
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 42
14
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 43
15
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
16
Nathan Brown
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 45
17
Jesper Asselman
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
18
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
19
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 46
20
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
21
Florian Vogel
Scott - Swisspower MTB - Racing
Scott - Swisspower MTB - Racing
+ 47
22
Gregor Gazvoda
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 48
23
Adam Homolka
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 49
24
Tadej Valjavec
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 50
25
Nikita Novikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 51
26
Nicky van der Lijke
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
27
Fabian Giger
Rabobank - Giant Offroad Team
Rabobank - Giant Offroad Team
+ 52
28
Robbie Squire
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
,,
29
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
30
Michael Rasmussen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
31
Christopher Roth
Seven Stones
Seven Stones
+ 53
32
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 54
33
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
34
Luka Grubic
+ 55
35
Michael Humbert
Seven Stones
Seven Stones
,,
36
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
37
Viacheslav Kuznetsov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
38
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 56
39
Lasse Bochmann
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
40
Jure Golcer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
41
Matthias Wiele
+ 57
42
Rasmus Guldhammer
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
43
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
,,
44
Stephan Rabitsch
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 58
45
Johan Fredrik Ziesler
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:00
46
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
,,
47
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 1:01
48
Konny Looser
,,
49
Haavard Jorbekk Blikra
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
50
Kristian Sobota
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 1:02
51
Kasper Jebjerg
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
52
Gasper Svab
Sava
Sava
,,
53
Josef Hosek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
54
Michael Reihs
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 1:03
55
Ian Boswell
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
56
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
57
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
58
Georg Preidler
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:04
59
Christopher Stevenson
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:05
60
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
61
Jimmi Sorensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
62
Andreas Hofer
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
63
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 1:06
64
Alexander Gufler
,,
65
Martin Riska
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
66
Michael Valgren Andersen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
67
Urs Huber
+ 1:07
68
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
69
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
70
Roy Hegreberg
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:08
71
Rudiger Selig
,,
72
Martin Boubal
,,
73
Filip Eidsheim
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
74
Sebastian Lander
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
75
Danail Petrov Andonov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:09
76
Domenico Agosta
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
77
Andi Bajc
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
78
Primoz Segina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
79
Daniel Petrov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
80
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 1:10
81
Manuel Cazzaro
,,
82
Dean Podgornik
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
83
Darko Blazevic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
84
Jeremy Yates
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
85
Jure Zrimsek
Sava
Sava
,,
86
Martin Gujan
Cannondale Factory Racing
Cannondale Factory Racing
+ 1:11
87
Riccardo Zoidl
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
88
David Wöhrer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:12
89
Jan Polanc
Radenska
Radenska
,,
90
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:13
91
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
92
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
93
Florian Bissinger
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:14
94
Stephen Gallagher
,,
95
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
96
René Jørgensen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
97
Manuel Hillebrand
+ 1:15
98
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
99
Aleksey Tsatevich
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:17
100
Kjetil Ertsås
+ 1:18
101
Nikola Aistrup
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
102
Esad Hasanovic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
103
Martin Notøy Nevstad
+ 1:19
104
Vegard Robinson Bugge
Joker Merida
Joker Merida
,,
105
Emanuele Bindi
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
106
Ingar Stokstad
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:20
107
Vladimir Koev
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:21
108
Christoph Sokoll
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 1:22
109
Stefan Rucker
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
110
Espen Halvorsen Bjorgan
+ 1:23
111
Florian Gaugl
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:25
112
Matthias Höfler
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
113
Tommy Frengen Evensen
+ 1:26
114
Stefan Stadler
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
115
Melvin Boskamp
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
116
Jovan Zekavica
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
117
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:27
118
Maximilian Werda
,,
119
Kaspar Larsen Schjonnemann
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
120
Svetoslav Tchanliev Kirilov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:28
121
Will Fox
,,
122
Thomas Reichardt
,,
123
Nicolai Steensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
124
Aljaz Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 1:29
125
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
126
Florenz Knauer
Seven Stones
Seven Stones
,,
127
Stefan Kirchmair
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
128
Mathias Gade Jacobsen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 1:30
129
Rick Ampler
,,
130
Matej Marin
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 1:31
131
Jaka Bostner
Radenska
Radenska
,,
132
Nejc Bester
Sava
Sava
,,
133
Antonio Roberto Cabrera Torres
+ 1:32
134
Ivan Stevic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
135
Anton Vorobyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:33
136
Adrian Gjolberg
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:34
137
Petr Lechner
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
138
Ahmet Akdylek
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
139
Markus Goetz
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
140
Constantin Liebenow
+ 1:35
141
Alexander Nordhoff
Seven Stones
Seven Stones
,,
142
Gernot Auer
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
143
Ola Inge Dropping
+ 1:36
144
Børge Godejord
,,
145
Eric Pidun
,,
146
Zolt Der
+ 1:37
147
Zvonimir Pokupec
+ 1:38
148
Urban Ferencak
Radenska
Radenska
,,
149
Jack Adams
+ 1:39
150
Julian Kern
Seven Stones
Seven Stones
,,
151
Klemen Michelizza
Radenska
Radenska
+ 1:40
152
Dragan Spasic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
153
Adriaan Aas Stien
,,
154
Alexander Hervåg
+ 1:41
155
Marco Peinhaupt
+ 1:42
156
Philipp Rechenbach
,,
157
Jan Sokol
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 1:43
158
Thomas Gutmann
,,
159
Ole Martin Olmheim
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:44
160
Kevin Leveghi
+ 1:45
161
Serhat Sert
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
162
Olivier Johr
Seven Stones
Seven Stones
,,
163
Mats Lohne
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:47
164
Dani Simcic
,,
165
Alexander Fritz
,,
166
Kristian Løberg
+ 1:49
167
Dexter Gardias
+ 1:50
168
Marc Hester
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
169
Bastian Faltin
+ 1:51
170
Christopher Brand
+ 1:52
171
Erik Schulze
+ 1:53
172
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
173
Adam Rayner
,,
174
Francesco Avanzo
,,
175
Nikola Kozomara
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
176
Sebastian Wotschke
+ 1:54
177
Lars Pria
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:55
178
Igor Rudan
+ 1:58
179
Franz-Josef Streit
,,
180
Philipp Grömer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:59
181
Mirco Widmer
+ 2:00
182
Paul Lang
+ 2:04
183
Martin Lind
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
184
Jürgen Hauk
,,
185
Christian Moberg Jörgensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 2:05
186
Ricky Enø Jørgensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 2:07
187
Anders Tombre Pettersen
+ 2:08
188
Daniel Gollmann
Champion System
Champion System
+ 2:09
189
Markus Schwarzhuber
+ 2:36
190
Mathias Fiedler
+ 2:44
191
Marco Guglielmi
+ 2:47
192
Arne Kenzler
+ 2:59
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Robert Vrecer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
8:27
2
Lawson Craddock
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 25
3
Mitja Mahoric
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 26
4
Harald Totschnig
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 28
5
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 30
6
Dylan van Baarle
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 32
7
Blaz Furdi
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 34
8
Gavin Mannion
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 35
9
Matej Mugerli
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 36
10
Larry Warbasse
+ 38
11
Dejan Bajt
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
12
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 40
13
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 42
14
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 43
15
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
16
Nathan Brown
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 45
17
Jesper Asselman
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
18
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
19
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 46
20
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
21
Florian Vogel
+ 47
22
Gregor Gazvoda
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 48
23
Adam Homolka
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 49
24
Tadej Valjavec
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 50
25
Nikita Novikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 51
26
Nicky van der Lijke
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
27
Fabian Giger
Rabobank - Giant Offroad Team
Rabobank - Giant Offroad Team
+ 52
28
Robbie Squire
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
,,
29
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
30
Michael Rasmussen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
31
Christopher Roth
Seven Stones
Seven Stones
+ 53
32
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 54
33
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
34
Luka Grubic
+ 55
35
Michael Humbert
Seven Stones
Seven Stones
,,
36
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
37
Viacheslav Kuznetsov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
38
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 56
39
Lasse Bochmann
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
40
Jure Golcer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
41
Matthias Wiele
+ 57
42
Rasmus Guldhammer
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
43
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
,,
44
Stephan Rabitsch
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 58
45
Johan Fredrik Ziesler
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:00
46
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
,,
47
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 1:01
48
Konny Looser
,,
49
Haavard Jorbekk Blikra
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
50
Kristian Sobota
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 1:02
51
Kasper Jebjerg
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
52
Gasper Svab
Sava
Sava
,,
53
Josef Hosek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
54
Michael Reihs
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 1:03
55
Ian Boswell
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
56
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
57
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
58
Georg Preidler
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:04
59
Christopher Stevenson
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:05
60
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
61
Jimmi Sorensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
62
Andreas Hofer
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
63
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 1:06
64
Alexander Gufler
,,
65
Martin Riska
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
66
Michael Valgren Andersen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
67
Urs Huber
+ 1:07
68
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
69
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
70
Roy Hegreberg
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:08
71
Rudiger Selig
,,
72
Martin Boubal
,,
73
Filip Eidsheim
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
74
Sebastian Lander
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
75
Danail Petrov Andonov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:09
76
Domenico Agosta
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
77
Andi Bajc
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
78
Primoz Segina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
79
Daniel Petrov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
80
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 1:10
81
Manuel Cazzaro
,,
82
Dean Podgornik
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
83
Darko Blazevic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
84
Jeremy Yates
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
85
Jure Zrimsek
Sava
Sava
,,
86
Martin Gujan
+ 1:11
87
Riccardo Zoidl
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
88
David Wöhrer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:12
89
Jan Polanc
Radenska
Radenska
,,
90
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:13
91
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
92
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
93
Florian Bissinger
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:14
94
Stephen Gallagher
,,
95
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
96
René Jørgensen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
97
Manuel Hillebrand
+ 1:15
98
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
99
Aleksey Tsatevich
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:17
100
Kjetil Ertsås
+ 1:18
101
Nikola Aistrup
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
102
Esad Hasanovic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
103
Martin Notøy Nevstad
+ 1:19
104
Vegard Robinson Bugge
Joker Merida
Joker Merida
,,
105
Emanuele Bindi
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
106
Ingar Stokstad
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:20
107
Vladimir Koev
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:21
108
Christoph Sokoll
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 1:22
109
Stefan Rucker
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
110
Espen Halvorsen Bjorgan
+ 1:23
111
Florian Gaugl
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:25
112
Matthias Höfler
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
113
Tommy Frengen Evensen
+ 1:26
114
Stefan Stadler
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
115
Melvin Boskamp
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
116
Jovan Zekavica
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
117
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:27
118
Maximilian Werda
,,
119
Kaspar Larsen Schjonnemann
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
120
Svetoslav Tchanliev Kirilov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:28
121
Will Fox
,,
122
Thomas Reichardt
,,
123
Nicolai Steensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
124
Aljaz Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 1:29
125
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
126
Florenz Knauer
Seven Stones
Seven Stones
,,
127
Stefan Kirchmair
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
128
Mathias Gade Jacobsen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 1:30
129
Rick Ampler
,,
130
Matej Marin
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 1:31
131
Jaka Bostner
Radenska
Radenska
,,
132
Nejc Bester
Sava
Sava
,,
133
Antonio Roberto Cabrera Torres
+ 1:32
134
Ivan Stevic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
135
Anton Vorobyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:33
136
Adrian Gjolberg
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:34
137
Petr Lechner
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
138
Ahmet Akdylek
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
139
Markus Goetz
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
140
Constantin Liebenow
+ 1:35
141
Alexander Nordhoff
Seven Stones
Seven Stones
,,
142
Gernot Auer
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
143
Ola Inge Dropping
+ 1:36
144
Børge Godejord
,,
145
Eric Pidun
,,
146
Zolt Der
+ 1:37
147
Zvonimir Pokupec
+ 1:38
148
Urban Ferencak
Radenska
Radenska
,,
149
Jack Adams
+ 1:39
150
Julian Kern
Seven Stones
Seven Stones
,,
151
Klemen Michelizza
Radenska
Radenska
+ 1:40
152
Dragan Spasic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
153
Adriaan Aas Stien
,,
154
Alexander Hervåg
+ 1:41
155
Marco Peinhaupt
+ 1:42
156
Philipp Rechenbach
,,
157
Jan Sokol
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 1:43
158
Thomas Gutmann
,,
159
Ole Martin Olmheim
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 1:44
160
Kevin Leveghi
+ 1:45
161
Serhat Sert
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
162
Olivier Johr
Seven Stones
Seven Stones
,,
163
Mats Lohne
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:47
164
Dani Simcic
,,
165
Alexander Fritz
,,
166
Kristian Løberg
+ 1:49
167
Dexter Gardias
+ 1:50
168
Marc Hester
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
169
Bastian Faltin
+ 1:51
170
Christopher Brand
+ 1:52
171
Erik Schulze
+ 1:53
172
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
173
Adam Rayner
,,
174
Francesco Avanzo
,,
175
Nikola Kozomara
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
176
Sebastian Wotschke
+ 1:54
177
Lars Pria
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:55
178
Igor Rudan
+ 1:58
179
Franz-Josef Streit
,,
180
Philipp Grömer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:59
181
Mirco Widmer
+ 2:00
182
Paul Lang
+ 2:04
183
Martin Lind
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
184
Jürgen Hauk
,,
185
Christian Moberg Jörgensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 2:05
186
Ricky Enø Jørgensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 2:07
187
Anders Tombre Pettersen
+ 2:08
188
Daniel Gollmann
Champion System
Champion System
+ 2:09
189
Markus Schwarzhuber
+ 2:36
190
Mathias Fiedler
+ 2:44
191
Marco Guglielmi
+ 2:47
192
Arne Kenzler
+ 2:59
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren