Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Vrsar - Motovun
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Vrsar - Motovun
Datum
19 maart 2011
Startlocatie
Vrsar
Finish-locatie
Motovun
Afstand
157.00 km
Uitslag
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)
Vrsar → Vrsar (157,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Robert Vrecer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
3:51:36
2
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 13
3
Florian Vogel
Scott - Swisspower MTB - Racing
Scott - Swisspower MTB - Racing
+ 25
4
Matthias Wiele
+ 26
5
Mitja Mahoric
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
6
Georg Preidler
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
7
Rasmus Guldhammer
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 30
8
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
9
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
10
Danail Petrov Andonov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
11
Jan Polanc
Radenska
Radenska
,,
12
Fabian Giger
Rabobank - Giant Offroad Team
Rabobank - Giant Offroad Team
+ 34
13
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
14
Blaz Furdi
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
15
Larry Warbasse
,,
16
Michael Rasmussen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 39
17
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 42
18
Tadej Valjavec
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
19
Urs Huber
,,
20
Konny Looser
,,
21
Jesper Asselman
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
22
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
23
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
24
Luka Grubic
+ 48
25
Martin Gujan
Cannondale Factory Racing
Cannondale Factory Racing
,,
26
Nathan Brown
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
27
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
+ 54
28
Alexander Gufler
,,
29
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 57
30
Nik Burjek
Sava
Sava
,,
31
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
32
Nicky van der Lijke
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
33
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
34
Florian Bissinger
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:01
35
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
,,
36
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
37
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
38
Dylan van Baarle
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
39
Christopher Roth
Seven Stones
Seven Stones
+ 1:07
40
Andi Bajc
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 1:09
41
Darko Blazevic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 1:12
42
Roy Hegreberg
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
43
Josef Hosek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 1:17
44
Julian Kern
Seven Stones
Seven Stones
,,
45
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
46
Riccardo Zoidl
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
47
Kjetil Ertsås
+ 1:24
48
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
49
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:29
50
Adam Homolka
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
51
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
52
Sebastian Lander
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 1:40
53
Kasper Jebjerg
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
54
Haavard Jorbekk Blikra
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
55
Aleksey Tsatevich
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
56
Ahmet Akdylek
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
57
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
58
Jeremy Yates
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
59
Zvonimir Pokupec
+ 1:49
60
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 1:52
61
Andreas Hofer
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
62
Stephan Rabitsch
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
63
Domenico Agosta
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
64
Martin Boubal
,,
65
Stefan Rucker
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
66
Nikola Aistrup
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
67
Petr Lechner
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 2:00
68
Viacheslav Kuznetsov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 2:07
69
Anton Vorobyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
70
Svetoslav Tchanliev Kirilov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
71
Zolt Der
,,
72
Maximilian Werda
+ 2:11
73
Matthias Höfler
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
74
Stephen Gallagher
,,
75
Marco Peinhaupt
,,
76
Jack Adams
+ 2:15
77
Gavin Mannion
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
78
Thomas Gutmann
,,
79
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
80
Ian Boswell
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
81
Lawson Craddock
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
82
Jaka Bostner
Radenska
Radenska
,,
83
Nikita Novikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
84
Jimmi Sorensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
85
Olivier Johr
Seven Stones
Seven Stones
,,
86
Martin Riska
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
87
Tommy Frengen Evensen
,,
88
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 2:28
89
Markus Goetz
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 2:31
90
Daniel Petrov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 2:41
91
Dani Simcic
+ 2:44
92
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 2:51
93
Manuel Cazzaro
+ 2:55
94
Melvin Boskamp
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
95
Michael Humbert
Seven Stones
Seven Stones
,,
96
Michael Reihs
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 3:05
97
Kristian Sobota
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
98
Kaspar Larsen Schjonnemann
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
99
Arne Kenzler
+ 3:14
100
Philipp Rechenbach
,,
101
Dragan Spasic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 3:17
102
Ola Inge Dropping
,,
103
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
104
Rudiger Selig
+ 3:30
105
Matej Mugerli
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
106
Mirco Widmer
+ 3:32
107
Nikola Kozomara
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 3:44
108
Constantin Liebenow
,,
109
Rick Ampler
+ 3:47
110
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:53
111
Vladimir Koev
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
112
Gregor Gazvoda
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
113
René Jørgensen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
114
Jure Golcer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
115
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 4:02
116
Christian Moberg Jörgensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 4:05
117
Martin Lind
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
118
Mathias Gade Jacobsen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 4:10
119
Christopher Stevenson
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
120
Manuel Hillebrand
+ 4:14
121
Igor Rudan
+ 4:21
122
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 4:24
123
Vegard Robinson Bugge
Joker Merida
Joker Merida
+ 4:27
124
Adrian Gjolberg
Joker Merida
Joker Merida
+ 4:33
125
Johan Fredrik Ziesler
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
126
Markus Schwarzhuber
,,
127
Christopher Brand
,,
128
Aljaz Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
129
Eric Pidun
,,
130
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 4:52
131
Emanuele Bindi
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
132
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
133
Esad Hasanovic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
134
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
135
Serhat Sert
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 5:14
136
Ivan Stevic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 5:32
137
Jan Sokol
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 5:35
138
Florenz Knauer
Seven Stones
Seven Stones
+ 5:38
139
Dean Podgornik
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 5:49
140
Francesco Avanzo
,,
141
Matej Marin
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 5:51
142
Dejan Bajt
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
143
Daniel Gollmann
Champion System
Champion System
+ 5:57
144
Gernot Auer
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
145
Jure Zrimsek
Sava
Sava
+ 7:03
146
Paul Lang
+ 7:16
147
Jovan Zekavica
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 7:40
148
Marc Hester
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
149
Nicolai Steensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 8:09
150
David Wöhrer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 8:33
151
Florian Gaugl
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 8:36
152
Dexter Gardias
,,
153
Jürgen Hauk
,,
154
Primoz Segina
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 10:16
155
Ingar Stokstad
Joker Merida
Joker Merida
,,
156
Stefan Kirchmair
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
157
Urban Ferencak
Radenska
Radenska
,,
158
Mathias Fiedler
,,
159
Espen Halvorsen Bjorgan
,,
160
Bastian Faltin
,,
161
Erik Schulze
,,
162
Martin Notøy Nevstad
+ 10:27
163
Gasper Svab
Sava
Sava
+ 10:31
164
Alexander Fritz
+ 14:08
165
Michael Valgren Andersen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 14:18
166
Antonio Roberto Cabrera Torres
+ 14:22
167
Will Fox
,,
168
Kristian Løberg
+ 15:01
169
Lars Pria
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 16:00
170
Adriaan Aas Stien
+ 16:25
171
Mats Lohne
Joker Merida
Joker Merida
,,
172
Franz-Josef Streit
+ 23:18
DNS
Lasse Bochmann
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
DNS
Filip Eidsheim
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
DNF
Philipp Grömer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
DNF
Stefan Stadler
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
DNF
Nejc Bester
Sava
Sava
DNF
Klemen Michelizza
Radenska
Radenska
DNF
Harald Totschnig
Tyrol Team
Tyrol Team
DNF
Thomas Reichardt
DNF
Sebastian Wotschke
DNF
Børge Godejord
DNF
Kevin Leveghi
DNF
Christoph Sokoll
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
DNF
Ole Martin Olmheim
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Robert Vrecer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
7:15:22
2
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 52
3
Mitja Mahoric
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 59
4
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:12
5
Blaz Furdi
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 1:16
6
Florian Vogel
+ 1:20
7
Larry Warbasse
+ 1:24
8
Matthias Wiele
+ 1:35
9
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:36
10
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:40
11
Georg Preidler
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:42
12
Tadej Valjavec
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 1:44
13
Dylan van Baarle
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:45
14
Jan Polanc
Radenska
Radenska
+ 1:46
15
Fabian Giger
Rabobank - Giant Offroad Team
Rabobank - Giant Offroad Team
+ 1:48
16
Jesper Asselman
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:49
17
Rasmus Guldhammer
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
18
Danail Petrov Andonov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:51
19
Michael Rasmussen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 1:53
20
Nathan Brown
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 1:55
21
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 1:56
22
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 1:59
23
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 2:03
24
Luka Grubic
,,
25
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 2:04
26
Konny Looser
+ 2:05
27
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 2:06
28
Nicky van der Lijke
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 2:10
29
Urs Huber
+ 2:11
30
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
+ 2:13
31
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 2:15
32
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 2:21
33
Martin Gujan
,,
34
Christopher Roth
Seven Stones
Seven Stones
+ 2:22
35
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
36
Alexander Gufler
,,
37
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
,,
38
Adam Homolka
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 2:30
39
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 2:36
40
Florian Bissinger
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 2:37
41
Andi Bajc
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 2:40
42
Josef Hosek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 2:41
43
Roy Hegreberg
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 2:42
44
Darko Blazevic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 2:44
45
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 2:48
46
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 2:52
47
Haavard Jorbekk Blikra
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 3:03
48
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 3:04
49
Kjetil Ertsås
,,
50
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
,,
51
Sebastian Lander
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 3:10
52
Gavin Mannion
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:12
53
Stephan Rabitsch
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
54
Jeremy Yates
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
55
Andreas Hofer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 3:19
56
Viacheslav Kuznetsov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 3:21
57
Martin Boubal
+ 3:22
58
Riccardo Zoidl
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
59
Domenico Agosta
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:23
60
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 3:24
61
Nikita Novikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 3:28
62
Nikola Aistrup
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 3:30
63
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:32
64
Kasper Jebjerg
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 3:36
65
Stefan Rucker
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
66
Ahmet Akdylek
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
67
Ian Boswell
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:40
68
Lawson Craddock
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:42
69
Martin Riska
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 3:43
70
Stephen Gallagher
+ 3:47
71
Zvonimir Pokupec
+ 3:49
72
Petr Lechner
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 3:56
73
Maximilian Werda
+ 4:00
74
Anton Vorobyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 4:02
75
Tommy Frengen Evensen
+ 4:03
76
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 4:04
77
Zolt Der
+ 4:06
78
Michael Humbert
Seven Stones
Seven Stones
+ 4:12
79
Daniel Petrov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
80
Jimmi Sorensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 4:14
81
Olivier Johr
Seven Stones
Seven Stones
+ 4:22
82
Manuel Cazzaro
+ 4:27
83
Markus Goetz
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
84
Matej Mugerli
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 4:28
85
Matthias Höfler
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 4:30
86
Melvin Boskamp
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 4:41
87
Jaka Bostner
Radenska
Radenska
+ 4:51
88
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 4:53
89
Rudiger Selig
+ 5:00
90
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
91
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 5:26
92
Aleksey Tsatevich
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 5:33
93
Christopher Stevenson
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 5:37
94
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 5:38
95
Michael Reihs
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 5:47
96
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 5:51
97
Manuel Hillebrand
,,
98
Dragan Spasic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
99
Johan Fredrik Ziesler
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 5:55
100
Mathias Gade Jacobsen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 6:02
101
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 6:08
102
Kaspar Larsen Schjonnemann
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 6:11
103
Marco Peinhaupt
+ 6:17
104
Svetoslav Tchanliev Kirilov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 6:19
105
Gregor Gazvoda
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 6:20
106
Emanuele Bindi
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 6:23
107
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
108
Jack Adams
+ 6:24
109
Mirco Widmer
+ 6:26
110
Jure Golcer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 6:28
111
Martin Lind
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 6:31
112
Thomas Gutmann
+ 6:34
113
Vegard Robinson Bugge
Joker Merida
Joker Merida
+ 6:40
114
Kristian Sobota
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 6:43
115
Julian Kern
Seven Stones
Seven Stones
+ 6:44
116
René Jørgensen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 6:46
117
Aljaz Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 6:56
118
Philipp Rechenbach
+ 7:32
119
Ola Inge Dropping
+ 7:37
120
Rick Ampler
+ 7:53
121
Gernot Auer
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 7:54
122
Constantin Liebenow
+ 8:03
123
Francesco Avanzo
+ 8:04
124
Dejan Bajt
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 8:08
125
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 8:12
126
Nikola Kozomara
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 8:13
127
Florenz Knauer
Seven Stones
Seven Stones
+ 8:25
128
Vladimir Koev
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 8:38
129
Christian Moberg Jörgensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 8:46
130
Arne Kenzler
+ 8:49
131
Adrian Gjolberg
Joker Merida
Joker Merida
+ 8:51
132
Esad Hasanovic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 8:54
133
Matej Marin
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 9:01
134
Dean Podgornik
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 9:42
135
Igor Rudan
+ 9:47
136
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 10:06
137
David Wöhrer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 10:07
138
Serhat Sert
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 10:20
139
Christopher Brand
+ 10:21
140
Florian Gaugl
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 10:23
141
Jan Sokol
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 10:28
142
Daniel Gollmann
Champion System
Champion System
+ 10:50
143
Ivan Stevic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 10:57
144
Markus Schwarzhuber
+ 11:18
145
Jovan Zekavica
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 11:33
146
Jure Zrimsek
Sava
Sava
,,
147
Dani Simcic
+ 11:42
148
Primoz Segina
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 11:47
149
Paul Lang
,,
150
Gasper Svab
Sava
Sava
+ 11:55
151
Stefan Kirchmair
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 12:07
152
Nicolai Steensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 12:35
153
Eric Pidun
+ 13:17
154
Dexter Gardias
+ 13:36
155
Jürgen Hauk
+ 13:47
156
Espen Halvorsen Bjorgan
+ 14:23
157
Urban Ferencak
Radenska
Radenska
+ 14:27
158
Michael Valgren Andersen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 15:46
159
Marc Hester
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 16:38
160
Mathias Fiedler
+ 16:40
161
Will Fox
+ 18:14
162
Alexander Fritz
+ 18:31
163
Ingar Stokstad
Joker Merida
Joker Merida
+ 18:44
164
Martin Notøy Nevstad
+ 18:57
165
Bastian Faltin
+ 19:15
166
Erik Schulze
+ 19:17
167
Adriaan Aas Stien
+ 22:28
168
Antonio Roberto Cabrera Torres
+ 23:02
169
Kristian Løberg
+ 23:41
170
Lars Pria
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 24:55
171
Franz-Josef Streit
+ 26:10
172
Mats Lohne
Joker Merida
Joker Merida
+ 28:26
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren