Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Pazin - Porec
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Pazin - Porec
Datum
20 maart 2011
Startlocatie
Pazin
Finish-locatie
Porec
Afstand
141.00 km
Uitslag
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)
Pazin → Pazin (141,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Christopher Roth
Seven Stones
Seven Stones
3:11:41
2
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
3
Aleksey Tsatevich
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
4
Blaz Furdi
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
5
Dylan van Baarle
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
6
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
7
Roy Hegreberg
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
8
Domenico Agosta
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
9
Gavin Mannion
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
10
Emanuele Bindi
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
11
Nicky van der Lijke
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
12
Danail Petrov Andonov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
13
Michael Reihs
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
14
Luka Mezgec
Sava
Sava
,,
15
Konny Looser
,,
16
Sebastian Lander
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
17
Kristian Sobota
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
18
Jan Polanc
Radenska
Radenska
,,
19
Mitja Mahoric
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
20
Julian Kern
Seven Stones
Seven Stones
,,
21
Stefan Rucker
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
22
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
23
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
24
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
25
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
26
Fabian Giger
Rabobank - Giant Offroad Team
Rabobank - Giant Offroad Team
,,
27
Nikola Aistrup
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
28
Georg Preidler
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
29
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
30
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
31
Martin Gujan
Cannondale Factory Racing
Cannondale Factory Racing
,,
32
Jesper Asselman
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
33
Alexander Gufler
,,
34
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
35
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
36
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
37
Rasmus Guldhammer
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
38
Florian Vogel
Scott - Swisspower MTB - Racing
Scott - Swisspower MTB - Racing
,,
39
Urs Huber
,,
40
Kasper Jebjerg
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
41
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
42
René Jørgensen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
43
Larry Warbasse
,,
44
Daniel Petrov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
45
Matthias Wiele
,,
46
Tadej Valjavec
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
47
Michael Rasmussen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
48
Luka Grubic
,,
49
Riccardo Zoidl
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
50
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
51
Florian Gaugl
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
52
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
53
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
54
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
55
David Wöhrer
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
56
Matej Mugerli
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
57
Lawson Craddock
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
58
Ian Boswell
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
59
Robert Vrecer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
60
Jure Zrimsek
Sava
Sava
,,
61
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
62
Darko Blazevic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 10
63
Viacheslav Kuznetsov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 18
64
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
,,
65
Zolt Der
+ 1:27
66
Rudiger Selig
,,
67
Florian Bissinger
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
68
Kjetil Ertsås
,,
69
Adam Homolka
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
70
Petr Lechner
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
71
Florenz Knauer
Seven Stones
Seven Stones
,,
72
Olivier Johr
Seven Stones
Seven Stones
,,
73
Jack Adams
,,
74
Jovan Zekavica
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
75
Dani Simcic
,,
76
Vegard Robinson Bugge
Joker Merida
Joker Merida
,,
77
Andreas Hofer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 1:33
78
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
79
Stefan Kirchmair
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
80
Melvin Boskamp
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
81
Jaka Bostner
Radenska
Radenska
,,
82
Robert Jenko
Radenska
Radenska
,,
83
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
,,
84
Kaspar Larsen Schjonnemann
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
85
Dexter Gardias
,,
86
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
,,
87
Christopher Stevenson
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
88
Thomas Gutmann
,,
89
Markus Goetz
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
90
Josef Hosek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
91
Jeremy Yates
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
92
Anton Vorobyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
93
Svetoslav Tchanliev Kirilov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
94
Stephen Gallagher
,,
95
Espen Halvorsen Bjorgan
,,
96
Nik Burjek
Sava
Sava
,,
97
Martin Riska
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
98
Ahmet Akdylek
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
99
Manuel Hillebrand
,,
100
Matej Marin
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
101
Primoz Segina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
102
Mirco Widmer
,,
103
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
104
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
105
Marc Hester
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
,,
106
Dragan Spasic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
107
Gregor Gazvoda
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
108
Nikita Novikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
109
Martin Boubal
+ 1:41
110
Michael Valgren Andersen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
111
Aljaz Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
112
Michael Humbert
Seven Stones
Seven Stones
,,
113
Zvonimir Pokupec
,,
114
Andi Bajc
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
,,
115
Nathan Brown
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
,,
116
Jure Golcer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
117
Dejan Bajt
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
,,
118
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
119
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
120
Christian Moberg Jörgensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
121
Nicolai Steensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
122
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
123
Esad Hasanovic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
124
Rick Ampler
,,
125
Dean Podgornik
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 2:35
126
Maximilian Werda
+ 9:32
127
Adriaan Aas Stien
,,
128
Arne Kenzler
,,
129
Ola Inge Dropping
,,
130
Tommy Frengen Evensen
,,
131
Jürgen Hauk
,,
132
Jan Sokol
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
,,
133
Bastian Faltin
,,
134
Alexander Fritz
,,
135
Constantin Liebenow
,,
136
Markus Schwarzhuber
,,
137
Eric Pidun
,,
138
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
139
Ivan Stevic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
140
Adrian Gjolberg
Joker Merida
Joker Merida
,,
141
Mats Lohne
Joker Merida
Joker Merida
,,
142
Manuel Cazzaro
,,
143
Vladimir Koev
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
,,
144
Nikola Kozomara
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
145
Mathias Gade Jacobsen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 10:08
146
Igor Rudan
+ 17:09
147
Lars Pria
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
148
Philipp Rechenbach
,,
149
Christopher Brand
,,
DNS
Gasper Svab
Sava
Sava
DNS
Will Fox
DNS
Franz-Josef Streit
DNS
Stephan Rabitsch
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
DNF
Ingar Stokstad
Joker Merida
Joker Merida
DNF
Jimmi Sorensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
DNF
Matthias Höfler
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
DNF
Martin Lind
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
DNF
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
DNF
Serhat Sert
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
DNF
Gernot Auer
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
DNF
Francesco Avanzo
DNF
Mathias Fiedler
DNF
Kristian Løberg
DNF
Martin Notøy Nevstad
DNF
Erik Schulze
DNF
Antonio Roberto Cabrera Torres
DNF
Urban Ferencak
Radenska
Radenska
DNF
Paul Lang
DNF
Marco Peinhaupt
DNF
Daniel Gollmann
Champion System
Champion System
DNF
Johan Fredrik Ziesler
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
DNF
Haavard Jorbekk Blikra
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Robert Vrecer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
10:27:03
2
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 51
3
Mitja Mahoric
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 57
4
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:12
5
Blaz Furdi
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 1:16
6
Florian Vogel
Scott - Swisspower MTB - Racing
Scott - Swisspower MTB - Racing
+ 1:20
7
Larry Warbasse
+ 1:24
8
Matthias Wiele
+ 1:35
9
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:36
10
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:40
11
Tadej Valjavec
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 1:41
12
Dylan van Baarle
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:42
13
Georg Preidler
Tyrol Team
Tyrol Team
,,
14
Jan Polanc
Radenska
Radenska
+ 1:46
15
Fabian Giger
Rabobank - Giant Offroad Team
Rabobank - Giant Offroad Team
+ 1:48
16
Jesper Asselman
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:49
17
Rasmus Guldhammer
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
,,
18
Danail Petrov Andonov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 1:51
19
Michael Rasmussen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 1:53
20
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 1:56
21
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 1:59
22
Luka Grubic
+ 2:03
23
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
24
Konny Looser
+ 2:05
25
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 2:06
26
Nicky van der Lijke
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 2:10
27
Urs Huber
+ 2:11
28
Christopher Roth
Seven Stones
Seven Stones
+ 2:12
29
Martin Gujan
Cannondale Factory Racing
Cannondale Factory Racing
+ 2:21
30
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
,,
31
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 2:22
32
Alexander Gufler
,,
33
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
+ 2:31
34
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 2:42
35
Roy Hegreberg
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
,,
36
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 2:52
37
Darko Blazevic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
38
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 3:04
39
Sebastian Lander
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 3:10
40
Gavin Mannion
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:12
41
Riccardo Zoidl
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 3:22
42
Domenico Agosta
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:23
43
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 3:24
44
Nikola Aistrup
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 3:30
45
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:32
46
Nathan Brown
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:36
47
Kasper Jebjerg
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
,,
48
Stefan Rucker
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
,,
49
Tomas Buchacek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 3:37
50
Viacheslav Kuznetsov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 3:39
51
Ian Boswell
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:40
52
Lawson Craddock
Trek Livestrong U23
Trek Livestrong U23
+ 3:41
53
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 3:48
54
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
+ 3:55
55
Adam Homolka
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 3:57
56
Florian Bissinger
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 4:04
57
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 4:09
58
Daniel Petrov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 4:12
59
Josef Hosek
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 4:14
60
Andi Bajc
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 4:21
61
Matej Mugerli
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 4:28
62
Kjetil Ertsås
+ 4:31
63
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
+ 4:37
64
Jeremy Yates
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 4:45
65
Andreas Hofer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 4:52
66
Tomas Danacik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 5:00
67
Nikita Novikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 5:01
68
Martin Boubal
+ 5:03
69
Ahmet Akdylek
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 5:09
70
Martin Riska
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 5:16
71
Stephen Gallagher
+ 5:20
72
Petr Lechner
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 5:23
73
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 5:26
74
Aleksey Tsatevich
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 5:29
75
Zvonimir Pokupec
+ 5:30
76
Zolt Der
+ 5:33
77
Anton Vorobyev
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 5:35
78
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 5:37
79
Michael Reihs
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 5:47
80
Olivier Johr
Seven Stones
Seven Stones
+ 5:49
81
Michael Humbert
Seven Stones
Seven Stones
+ 5:53
82
Markus Goetz
WSA - Viperbike
WSA - Viperbike
+ 6:00
83
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 6:08
84
Melvin Boskamp
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 6:14
85
Emanuele Bindi
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 6:23
86
Jaka Bostner
Radenska
Radenska
+ 6:24
87
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 6:26
88
Rudiger Selig
+ 6:27
89
Kristian Sobota
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 6:43
90
Julian Kern
Seven Stones
Seven Stones
+ 6:44
91
René Jørgensen
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 6:46
92
Christopher Stevenson
Sparebanken Vest - Ridley
Sparebanken Vest - Ridley
+ 7:10
93
Manuel Hillebrand
+ 7:24
94
Dragan Spasic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
,,
95
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
PSK Whirlpool - Author
+ 7:32
96
Kaspar Larsen Schjonnemann
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 7:44
97
Jack Adams
+ 7:51
98
Svetoslav Tchanliev Kirilov
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 7:52
99
Gregor Gazvoda
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 7:53
100
Mirco Widmer
+ 7:59
101
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 8:04
102
Vegard Robinson Bugge
Joker Merida
Joker Merida
+ 8:07
103
Thomas Gutmann
,,
104
Jure Golcer
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 8:09
105
Aljaz Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 8:37
106
Rick Ampler
+ 9:34
107
Dejan Bajt
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 9:49
108
Florenz Knauer
Seven Stones
Seven Stones
+ 9:52
109
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 9:53
110
David Wöhrer
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 10:07
111
Florian Gaugl
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 10:23
112
Christian Moberg Jörgensen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 10:27
113
Matej Marin
Perutnina Ptuj
Perutnina Ptuj
+ 10:34
114
Esad Hasanovic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 10:35
115
Jure Zrimsek
Sava
Sava
+ 11:33
116
Dean Podgornik
Manisaspor Cycling Team
Manisaspor Cycling Team
+ 12:17
117
Jovan Zekavica
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 13:00
118
Dani Simcic
+ 13:09
119
Primoz Segina
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 13:20
120
Maximilian Werda
+ 13:32
121
Tommy Frengen Evensen
+ 13:35
122
Stefan Kirchmair
Tyrol Team
Tyrol Team
+ 13:40
123
Manuel Cazzaro
+ 13:59
124
Nicolai Steensen
Team Concordia Forsikring - Himmerland
Team Concordia Forsikring - Himmerland
+ 14:16
125
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 15:10
126
Dexter Gardias
+ 15:29
127
Espen Halvorsen Bjorgan
+ 15:56
128
Mathias Gade Jacobsen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 16:10
129
Ola Inge Dropping
+ 17:09
130
Michael Valgren Andersen
Glud & Marstrand - LRO
Glud & Marstrand - LRO
+ 17:27
131
Constantin Liebenow
+ 17:35
132
Nikola Kozomara
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 17:45
133
Vladimir Koev
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
Konya Torku Seker Spor - Vivelo
+ 18:10
134
Marc Hester
Christina Watches - Onfone
Christina Watches - Onfone
+ 18:11
135
Arne Kenzler
+ 18:21
136
Adrian Gjolberg
Joker Merida
Joker Merida
+ 18:23
137
Jan Sokol
RC Arbö Gourmetfein Wels
RC Arbö Gourmetfein Wels
+ 20:00
138
Ivan Stevic
Partizan Powermove
Partizan Powermove
+ 20:29
139
Markus Schwarzhuber
+ 20:50
140
Eric Pidun
+ 22:49
141
Jürgen Hauk
+ 23:19
142
Philipp Rechenbach
+ 24:41
143
Igor Rudan
+ 26:56
144
Christopher Brand
+ 27:30
145
Alexander Fritz
+ 28:03
146
Bastian Faltin
+ 28:47
147
Adriaan Aas Stien
+ 32:00
148
Mats Lohne
Joker Merida
Joker Merida
+ 37:58
149
Lars Pria
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 42:04
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren