Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Umag - Labin
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Umag - Labin
Datum
16 maart 2012
Startlocatie
Umag
Finish-locatie
Labin
Afstand
159.00 km
Uitslag
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)
Umag → Umag (159,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil
3:50:41
2
Jan Polanc
Radenska
Radenska
+ 9
3
Markus Eibegger
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
4
Haavard Jorbekk Blikra
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
5
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
6
Riccardo Zoidl
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
7
Tomas Buchacek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
8
Kristijan Durasek
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
9
Sergei Pomoshnikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
10
Volodymyr Bileka
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
11
Danny van Poppel
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
12
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
13
Nikias Arndt
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
14
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
15
Ilnur Zakarin
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
16
Sven Erik Bystrøm
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
17
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
,,
18
Matej Gnezda
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
19
Blaz Furdi
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
20
Jiri Hudecek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
21
Stefan Schäfer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
+ 25
22
Marek Canecky
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 28
23
Maksim Razumov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
24
Maurizio Biondo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
25
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
26
Hans-Jörg Leopold
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
27
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
,,
28
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
29
Roberto Cesaro
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
30
Angelo Ciccone
+ 36
31
Andi Bajc
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
32
Luka Mezgec
Sava
Sava
,,
33
Stefan Praxmarer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
34
Marco Minnaard
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 40
35
Ivar Slik
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
36
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
+ 42
37
Oleksandr Martynenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
38
Igor Frolov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
39
Nik Burjek
Sava
Sava
,,
40
Benjamim Edmüller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 49
41
Paolo Morbiato
,,
42
Christian Pavitschitz
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
43
Ivan Stevic
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 55
44
Matej Marin
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 1:00
45
Tomas Danacik
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 1:03
46
Josef Benetseder
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 1:13
47
Florian Bissinger
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 1:18
48
Harald Totschnig
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
49
Patrik Tybor
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
,,
50
Vitalii Popkov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 1:21
51
Stian Remme
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:24
52
Franz-Josef Streit
,,
53
Larry Warbasse
,,
54
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
55
Stanislav Kozubek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
56
Marius André Hafsas
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
57
Esad Hasanovic
,,
58
Sergei Chernetski
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
59
Markus Goetz
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 1:30
60
Michael Gaubitzer
+ 1:36
61
Ivaïlo Gabrovski
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
62
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
63
Ralf Matzka
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
,,
64
Audun Brekke Flotten
Joker Merida
Joker Merida
,,
65
Fredrik Strand Galta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
66
Lukasz Bodnar
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 1:42
67
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
68
Christian Mager
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
69
Anatoliy Pakhtusov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
70
Kjetil Ertsås
,,
71
Raffael Freienstein
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
72
Fabian Holbach
,,
73
Jure Golcer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
74
Mariusz Witecki
Bank BGZ
Bank BGZ
,,
75
Sindre Skjoestad Lunke
,,
76
Ryohei Komori
Team Nippo
Team Nippo
,,
77
Jure Bitenc
Sava
Sava
,,
78
Zolt Der
,,
79
Florian Gaugl
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
80
Daniel Hufnagel
+ 1:52
81
Brian Megens
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
82
Fabian Holzmeier
+ 1:56
83
Marius Jessenberger
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
84
Christoph Springer
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
85
Luka Pibernik
Radenska
Radenska
,,
86
Wolfgang Brandl
,,
87
Peter Renner
,,
88
André Benoit
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 2:04
89
Maxwell Stuart Durtschi
,,
90
Nikodemus Holler
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
91
Jan Sokol
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
92
Anders Newbury
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
,,
93
Fabian Bruno
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
94
Alexander Foliforov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
95
Robert Jenko
Radenska
Radenska
,,
96
Robbie Squire
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
,,
97
Hakon Frengstad Berger
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
98
Yannick Mayer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
,,
99
Nebojsa Jovanovic
,,
100
Dominik Hrinkow
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
101
Bostjan Rezman
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
102
Florian Völk
,,
103
Krzysztof Jezowski
Bank BGZ
Bank BGZ
,,
104
Vladyslav Bakumenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
105
Filip Taragel
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:16
106
Martin Mahdar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
,,
107
Christer Jensen
Joker Merida
Joker Merida
,,
108
Roman Bronis
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:21
109
Volodymyr Dzhus
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 2:24
110
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 2:28
111
Jörg Thalhammer
,,
112
Luka Grubic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
113
Werner Riebenbauer
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
114
Filip Eidsheim
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
115
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
116
Fatih Harmanci
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
117
Johan Fredrik Ziesler
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
118
Yuriy Metlushenko
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
119
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
120
Jakob Steigmiller
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
,,
121
Martin Boubal
,,
122
Blazej Janiaczyk
Bank BGZ
Bank BGZ
,,
123
Tanner Putt
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
,,
124
Mario Vogt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
125
Kersten Thiele
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 2:55
126
Eirik Kasa Jarlseth
Joker Merida
Joker Merida
+ 3:02
127
Gabor Kasa
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 3:05
128
August Jensen
,,
129
Alexander Randin
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 3:08
130
Johannes Kahra
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 3:13
131
Maximilian Hornung
+ 3:18
132
Tim Mikelj
Sava
Sava
+ 3:22
133
Kohei Uchima
Team Nippo
Team Nippo
,,
134
Henry Frusto
Team Nippo
Team Nippo
,,
135
Andrej Rajsp
Radenska
Radenska
,,
136
Lukas Winter
,,
137
Alex Buttazzoni
+ 3:29
138
Maksym Vasilyev
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 3:38
139
Jonas Koch
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 3:43
140
Michal Kolar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 3:49
141
Andreas Graf
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
142
Andreas Hofer
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
143
Patrick Konrad
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
144
Thomas Hasibeder
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
145
Marko Stankovic
,,
146
Christian Grazian
,,
147
Dejan Bajt
,,
148
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
149
Jan Tratnik
Radenska
Radenska
,,
150
Sergiy Grechyn
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 4:04
151
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
152
Alexander Dürager
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
153
Daniele Cazzola
,,
154
Michael Jun. Hümbert
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
155
Lucas Liß
,,
156
Wolfgang Geisler
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 4:21
157
Samuel Krügel
,,
158
Julian Schneider
,,
159
Matej Vysna
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
,,
160
Markus Schwarzhuber
,,
161
Paul Lynch
,,
162
Marco Fusaz
,,
163
Juraj Ugrinic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 5:15
164
Christopher Schunk
,,
165
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 5:23
166
Erik Borg Kolsung
+ 5:34
167
Matthias Plarre
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 5:52
168
Franz Schiewer
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
169
Adam Homolka
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 6:18
170
Thomas Gutmann
,,
171
Mikael Schou
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 6:34
172
Max Emil Boholm Kørner
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 6:42
173
Ahmet Akdylek
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
174
Johannes Pfaff
+ 6:46
175
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
176
David Wöhrer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 7:32
177
Christoph Sokoll
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
178
Jure Zrimsek
Sava
Sava
+ 8:03
179
Alexander Schrangl
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
180
Milo Stojanovic
+ 8:17
181
Martin Uthus
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 9:56
182
Achim Burkart
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 10:23
183
Fabian Schnaidt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
184
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
185
Gabriel Ossyra
,,
186
Nikola Kozomara
+ 10:34
187
Daniel Gollmann
,,
188
Frans Leonard Mustaparta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 11:47
189
Vincenzo Garofolo
Team Nippo
Team Nippo
+ 19:33
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil
3:52:59
2
Danny van Poppel
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 19
3
Jan Polanc
Radenska
Radenska
+ 20
4
Nikias Arndt
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 21
5
Blaz Furdi
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 23
6
Riccardo Zoidl
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
7
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 24
8
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
9
Matej Gnezda
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
10
Jiri Hudecek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
11
Sven Erik Bystrøm
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
12
Tomas Buchacek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 25
13
Markus Eibegger
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
14
Ilnur Zakarin
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 26
15
Kristijan Durasek
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
16
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
,,
17
Haavard Jorbekk Blikra
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 27
18
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 28
19
Sergei Pomoshnikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 32
20
Volodymyr Bileka
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
21
Stefan Schäfer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
+ 43
22
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 44
23
Maurizio Biondo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 45
24
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 46
25
Hans-Jörg Leopold
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 47
26
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
,,
27
Marek Canecky
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 49
28
Ivar Slik
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
29
Maksim Razumov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 50
30
Roberto Cesaro
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
31
Angelo Ciccone
+ 52
32
Andi Bajc
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 55
33
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
,,
34
Marco Minnaard
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 56
35
Stefan Praxmarer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 57
36
Oleksandr Martynenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 1:02
37
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 1:06
38
Christian Pavitschitz
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:11
39
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
40
Benjamim Edmüller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 1:13
41
Ivan Stevic
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 1:14
42
Paolo Morbiato
+ 1:15
43
Matej Marin
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 1:17
44
Igor Frolov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:21
45
Tomas Danacik
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 1:22
46
Josef Benetseder
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 1:34
47
Florian Bissinger
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 1:35
48
Patrik Tybor
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 1:38
49
Marius André Hafsas
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 1:39
50
Vitalii Popkov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
51
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
52
Harald Totschnig
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
53
Stanislav Kozubek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 1:41
54
Stian Remme
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:42
55
Larry Warbasse
+ 1:43
56
Sergei Chernetski
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:48
57
Markus Goetz
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 1:51
58
Esad Hasanovic
+ 1:52
59
Ralf Matzka
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 1:53
60
Fredrik Strand Galta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 1:54
61
Audun Brekke Flotten
Joker Merida
Joker Merida
,,
62
Franz-Josef Streit
+ 1:55
63
Ivaïlo Gabrovski
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 1:56
64
Anatoliy Pakhtusov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 1:59
65
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 2:02
66
Jure Golcer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 2:03
67
Raffael Freienstein
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
68
Michael Gaubitzer
+ 2:04
69
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
70
Zolt Der
+ 2:06
71
Fabian Holbach
+ 2:07
72
Jure Bitenc
Sava
Sava
+ 2:08
73
Sindre Skjoestad Lunke
,,
74
Florian Gaugl
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 2:09
75
Mariusz Witecki
Bank BGZ
Bank BGZ
,,
76
Kjetil Ertsås
+ 2:10
77
Brian Megens
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
78
Lukasz Bodnar
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 2:11
79
Christian Mager
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 2:12
80
Ryohei Komori
Team Nippo
Team Nippo
+ 2:13
81
Peter Renner
+ 2:15
82
Daniel Hufnagel
,,
83
Anders Newbury
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
+ 2:19
84
Yannick Mayer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
+ 2:20
85
Christoph Springer
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
86
Wolfgang Brandl
,,
87
Luka Pibernik
Radenska
Radenska
+ 2:21
88
Marius Jessenberger
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
89
Jan Sokol
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 2:22
90
Hakon Frengstad Berger
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
91
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 2:23
92
Vladyslav Bakumenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 2:25
93
Bostjan Rezman
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
94
Dominik Hrinkow
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
95
Alexander Foliforov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 2:26
96
Maxwell Stuart Durtschi
,,
97
Florian Völk
+ 2:27
98
Robbie Squire
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
+ 2:28
99
Fabian Holzmeier
,,
100
Krzysztof Jezowski
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 2:30
101
Fabian Bruno
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 2:31
102
Christer Jensen
Joker Merida
Joker Merida
+ 2:33
103
Nebojsa Jovanovic
+ 2:34
104
André Benoit
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 2:35
105
Nikodemus Holler
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 2:36
106
Filip Taragel
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:40
107
Filip Eidsheim
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
108
Tanner Putt
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
+ 2:41
109
Volodymyr Dzhus
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
110
Jakob Steigmiller
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 2:43
111
Martin Mahdar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:45
112
Johan Fredrik Ziesler
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 2:46
113
Yuriy Metlushenko
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 2:48
114
Martin Boubal
,,
115
Werner Riebenbauer
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 2:50
116
Mario Vogt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 2:51
117
Fatih Harmanci
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
118
Luka Grubic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 2:55
119
Blazej Janiaczyk
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 2:57
120
Roman Bronis
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
,,
121
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 2:58
122
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 2:59
123
Jörg Thalhammer
+ 3:08
124
Kersten Thiele
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 3:17
125
Eirik Kasa Jarlseth
Joker Merida
Joker Merida
+ 3:22
126
Gabor Kasa
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 3:23
127
Alexander Randin
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 3:24
128
August Jensen
+ 3:26
129
Johannes Kahra
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 3:29
130
Maximilian Hornung
+ 3:39
131
Andrej Rajsp
Radenska
Radenska
+ 3:40
132
Tim Mikelj
Sava
Sava
+ 3:41
133
Henry Frusto
Team Nippo
Team Nippo
+ 3:45
134
Alex Buttazzoni
+ 3:46
135
Lukas Winter
+ 3:50
136
Kohei Uchima
Team Nippo
Team Nippo
,,
137
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 3:54
138
Patrick Konrad
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 4:06
139
Jonas Koch
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 4:07
140
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
141
Andreas Hofer
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
142
Jan Tratnik
Radenska
Radenska
,,
143
Andreas Graf
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 4:09
144
Christian Grazian
,,
145
Michal Kolar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 4:11
146
Dejan Bajt
+ 4:14
147
Maksym Vasilyev
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
148
Marko Stankovic
+ 4:15
149
Thomas Hasibeder
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 4:16
150
Lucas Liß
+ 4:19
151
Michael Jun. Hümbert
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 4:24
152
Sergiy Grechyn
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 4:27
153
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 4:29
154
Daniele Cazzola
+ 4:30
155
Alexander Dürager
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 4:32
156
Samuel Krügel
+ 4:41
157
Paul Lynch
,,
158
Wolfgang Geisler
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 4:42
159
Markus Schwarzhuber
+ 4:43
160
Julian Schneider
+ 4:49
161
Matej Vysna
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 4:50
162
Marco Fusaz
+ 4:54
163
Christopher Schunk
+ 5:35
164
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 5:43
165
Juraj Ugrinic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 5:49
166
Erik Borg Kolsung
+ 6:03
167
Franz Schiewer
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 6:10
168
Matthias Plarre
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 6:16
169
Adam Homolka
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 6:37
170
Thomas Gutmann
+ 6:52
171
Mikael Schou
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 6:54
172
Max Emil Boholm Kørner
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 6:56
173
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 7:05
174
Ahmet Akdylek
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
175
Christoph Sokoll
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 7:52
176
David Wöhrer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 7:57
177
Johannes Pfaff
+ 8:04
178
Jure Zrimsek
Sava
Sava
+ 8:17
179
Alexander Schrangl
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 8:29
180
Milo Stojanovic
+ 8:52
181
Martin Uthus
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 10:12
182
Fabian Schnaidt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 10:46
183
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 10:47
184
Achim Burkart
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 10:50
185
Gabriel Ossyra
+ 10:57
186
Nikola Kozomara
+ 11:03
187
Daniel Gollmann
+ 11:07
188
Frans Leonard Mustaparta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 12:07
189
Vincenzo Garofolo
Team Nippo
Team Nippo
+ 19:56
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren