Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Vrsar - Motovun
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy
Vrsar - Motovun
Datum
17 maart 2012
Startlocatie
Vrsar
Finish-locatie
Motovun
Afstand
157.00 km
Uitslag
Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)
Vrsar → Vrsar (157,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Markus Eibegger
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
3:56:11
2
Volodymyr Bileka
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 4
3
Kristijan Durasek
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
4
Danny van Poppel
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
5
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 11
6
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
7
Jiri Hudecek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
8
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
9
Sergei Pomoshnikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
10
Luka Mezgec
Sava
Sava
,,
11
Jure Golcer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
12
Patrick Konrad
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 19
13
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
14
Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 22
15
Jan Polanc
Radenska
Radenska
+ 24
16
Ilnur Zakarin
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 27
17
Riccardo Zoidl
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
18
Henry Frusto
Team Nippo
Team Nippo
+ 31
19
Stian Remme
Joker Merida
Joker Merida
,,
20
Larry Warbasse
+ 33
21
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
,,
22
Marco Minnaard
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 42
23
Blaz Furdi
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 47
24
Marek Canecky
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
25
Haavard Jorbekk Blikra
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
26
Roberto Cesaro
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
27
Tomas Buchacek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
28
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
+ 51
29
Stefan Schäfer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
,,
30
Dejan Bajt
,,
31
Hans-Jörg Leopold
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
32
Ivar Slik
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 59
33
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 1:00
34
Igor Frolov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 1:02
35
Dominik Hrinkow
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 1:04
36
Tanner Putt
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
,,
37
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
38
Nikias Arndt
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
39
Patrik Tybor
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
,,
40
David Wöhrer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
41
Anders Newbury
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
+ 1:12
42
Kjetil Ertsås
,,
43
Gabor Kasa
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
44
Andi Bajc
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
45
Christian Mager
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
46
Alexander Foliforov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
,,
47
Brian Megens
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
48
Luka Pibernik
Radenska
Radenska
,,
49
Esad Hasanovic
,,
50
Stanislav Kozubek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
51
Anatoliy Pakhtusov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
52
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
,,
53
Nikodemus Holler
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
54
Markus Goetz
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
55
Christoph Springer
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
56
Michael Gaubitzer
,,
57
Maurizio Biondo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
58
Robbie Squire
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
+ 1:26
59
Vincenzo Garofolo
Team Nippo
Team Nippo
+ 1:29
60
Zolt Der
,,
61
Florian Gaugl
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
62
Sven Erik Bystrøm
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
63
Stefan Praxmarer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
64
Mariusz Witecki
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 1:39
65
Franz-Josef Streit
+ 1:42
66
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
67
Bostjan Rezman
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
68
Ralf Matzka
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
,,
69
Fredrik Strand Galta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
70
Tomas Danacik
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 1:55
71
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 1:57
72
Fabian Holzmeier
,,
73
Nebojsa Jovanovic
,,
74
Martin Boubal
,,
75
Paolo Morbiato
,,
76
Florian Völk
,,
77
Benjamim Edmüller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
78
Fabian Bruno
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 2:05
79
Mario Vogt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 2:11
80
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
81
Vitalii Popkov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 2:14
82
August Jensen
,,
83
Christian Pavitschitz
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 2:19
84
Sergei Chernetski
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 2:22
85
Filip Taragel
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:24
86
Fatih Harmanci
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 2:27
87
Peter Renner
+ 2:30
88
Christer Jensen
Joker Merida
Joker Merida
+ 2:34
89
Audun Brekke Flotten
Joker Merida
Joker Merida
,,
90
Jure Bitenc
Sava
Sava
,,
91
Eirik Kasa Jarlseth
Joker Merida
Joker Merida
,,
92
Blazej Janiaczyk
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 2:42
93
Krzysztof Jezowski
Bank BGZ
Bank BGZ
,,
94
Matthias Plarre
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
95
Hakon Frengstad Berger
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 2:46
96
Matej Vysna
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:49
97
Maximilian Hornung
+ 2:51
98
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:02
99
Maxwell Stuart Durtschi
+ 3:06
100
Paul Lynch
,,
101
Martin Mahdar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
,,
102
Vladyslav Bakumenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
103
Marius André Hafsas
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
104
Max Emil Boholm Kørner
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
105
Oleksandr Martynenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 3:12
106
Florian Bissinger
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 3:14
107
Lukasz Bodnar
Bank BGZ
Bank BGZ
,,
108
Jörg Thalhammer
+ 3:18
109
Lucas Liß
,,
110
Wolfgang Brandl
+ 3:21
111
Michael Jun. Hümbert
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 3:24
112
Daniel Hufnagel
+ 3:27
113
André Benoit
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
114
Marius Jessenberger
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
115
Ivaïlo Gabrovski
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 3:37
116
Jakob Steigmiller
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 3:39
117
Luka Grubic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 3:49
118
Marko Stankovic
+ 4:11
119
Adam Homolka
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 4:15
120
Jan Tratnik
Radenska
Radenska
,,
121
Ahmet Akdylek
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
122
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
123
Harald Totschnig
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
124
Christoph Sokoll
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
,,
125
Wolfgang Geisler
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
,,
126
Angelo Ciccone
,,
127
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 4:28
128
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
129
Kersten Thiele
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 4:34
130
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 4:37
131
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 4:41
132
Matej Gnezda
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
133
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
134
Jan Sokol
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
135
Werner Riebenbauer
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
136
Yuriy Metlushenko
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
137
Yannick Mayer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
,,
138
Sergiy Grechyn
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
,,
139
Andreas Hofer
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
140
Matej Marin
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 4:49
141
Martin Uthus
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
142
Raffael Freienstein
Team Heizomat
Team Heizomat
,,
143
Andreas Graf
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
144
Alexander Randin
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
145
Ryohei Komori
Team Nippo
Team Nippo
,,
146
Johan Fredrik Ziesler
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 4:58
147
Filip Eidsheim
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
,,
148
Ivan Stevic
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 5:15
149
Franz Schiewer
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
150
Tim Mikelj
Sava
Sava
+ 5:27
151
Christian Grazian
+ 5:32
152
Daniele Cazzola
+ 5:49
153
Alex Buttazzoni
+ 5:52
154
Roman Bronis
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 5:55
155
Johannes Kahra
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 6:30
156
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 6:44
157
Andrej Rajsp
Radenska
Radenska
,,
158
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 7:08
159
Jure Zrimsek
Sava
Sava
+ 7:22
160
Thomas Gutmann
+ 7:38
161
Christopher Schunk
+ 9:06
162
Sindre Skjoestad Lunke
+ 10:00
163
Lukas Winter
+ 10:20
164
Alexander Dürager
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
165
Fabian Holbach
+ 10:38
166
Mikael Schou
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 11:02
167
Samuel Krügel
+ 11:10
168
Juraj Ugrinic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
,,
169
Fabian Schnaidt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 11:30
170
Marco Fusaz
,,
171
Gabriel Ossyra
+ 11:40
172
Maksym Vasilyev
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 11:58
173
Volodymyr Dzhus
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
,,
174
Thomas Hasibeder
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
,,
175
Alexander Schrangl
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 13:21
176
Achim Burkart
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 13:25
177
Frans Leonard Mustaparta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 13:39
178
Markus Schwarzhuber
,,
179
Kohei Uchima
Team Nippo
Team Nippo
+ 17:29
180
Johannes Pfaff
+ 18:25
181
Jonas Koch
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 18:29
DNS
Nikola Kozomara
DNS
Maksim Razumov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
DNF
Erik Borg Kolsung
DNF
Julian Schneider
DNF
Michal Kolar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
DNF
Milo Stojanovic
DNF
Josef Benetseder
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
DNF
Daniel Gollmann
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Markus Eibegger
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
7:49:25
2
Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 7
3
Danny van Poppel
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 8
4
Kristijan Durasek
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 11
5
Volodymyr Bileka
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 15
6
Marc Goos
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 20
7
Jiri Hudecek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
,,
8
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 24
9
Sergei Pomoshnikov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 28
10
Daan Olivier
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
11
Jan Polanc
Radenska
Radenska
+ 29
12
Riccardo Zoidl
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 35
13
Ilnur Zakarin
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 38
14
Luka Mezgec
Sava
Sava
+ 42
15
Vladimir Kerkez
Sava
Sava
+ 44
16
Blaz Furdi
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 54
17
Tomas Buchacek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 57
18
Haavard Jorbekk Blikra
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 59
19
Nikias Arndt
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 1:08
20
Stefan Schäfer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
+ 1:19
21
Marek Canecky
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 1:21
22
Roberto Cesaro
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 1:22
23
Hans-Jörg Leopold
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 1:23
24
Marco Minnaard
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
25
Klemen Stimulak
Radenska
Radenska
+ 1:31
26
Ivar Slik
Rabobank CT
Rabobank CT
+ 1:33
27
Sven Erik Bystrøm
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 1:38
28
Maurizio Biondo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 1:42
29
Sondre Gjerdevik Sortveit
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:44
30
Nik Burjek
Sava
Sava
+ 1:51
31
Andi Bajc
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 1:52
32
Stian Remme
Joker Merida
Joker Merida
+ 1:58
33
Jure Golcer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 1:59
34
Martin Schöffmann
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 2:00
35
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
36
Larry Warbasse
+ 2:01
37
Igor Frolov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 2:08
38
Stefan Praxmarer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 2:11
39
Patrik Tybor
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 2:27
40
Stanislav Kozubek
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 2:38
41
Markus Goetz
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 2:48
42
Esad Hasanovic
+ 2:49
43
Benjamim Edmüller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 2:55
44
Anatoliy Pakhtusov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 2:56
45
Paolo Morbiato
+ 2:57
46
Michael Gaubitzer
+ 3:01
47
Tomas Danacik
Whirlpool - Author
Whirlpool - Author
+ 3:02
48
Kjetil Ertsås
+ 3:07
49
Brian Megens
Rabobank CT
Rabobank CT
,,
50
Christian Mager
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 3:09
51
Dominik Hrinkow
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 3:14
52
Christian Pavitschitz
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 3:15
53
Anders Newbury
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
+ 3:16
54
Christoph Springer
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 3:17
55
Luka Pibernik
Radenska
Radenska
+ 3:18
56
Ralf Matzka
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 3:20
57
Zolt Der
,,
58
Fredrik Strand Galta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 3:21
59
Franz-Josef Streit
+ 3:22
60
Alexander Foliforov
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 3:23
61
Florian Gaugl
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
,,
62
Emanuel Kiserlovski
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 3:29
63
Tanner Putt
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
BMC - Hincapie Sportswear Development Team
+ 3:30
64
Mariusz Witecki
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 3:33
65
Nikodemus Holler
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
,,
66
Vitalii Popkov
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 3:38
67
Robbie Squire
Chipotle Development Team
Chipotle Development Team
+ 3:39
68
Bostjan Rezman
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 3:52
69
Sergei Chernetski
Itera-Katusha
Itera-Katusha
+ 3:55
70
Oleksandr Martynenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 3:59
71
Henry Frusto
Team Nippo
Team Nippo
+ 4:01
72
Florian Völk
+ 4:09
73
Patrick Konrad
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 4:10
74
Fabian Holzmeier
,,
75
Audun Brekke Flotten
Joker Merida
Joker Merida
+ 4:13
76
Nebojsa Jovanovic
+ 4:16
77
Gabor Kasa
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 4:20
78
Fabian Bruno
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 4:21
79
Jure Bitenc
Sava
Sava
+ 4:27
80
Peter Renner
+ 4:30
81
Marius André Hafsas
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
,,
82
Martin Boubal
,,
83
Florian Bissinger
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 4:34
84
Mario Vogt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 4:47
85
Filip Taragel
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 4:49
86
Dejan Bajt
+ 4:50
87
Matej Gnezda
Adria Mobil
Adria Mobil
,,
88
Angelo Ciccone
+ 4:52
89
Christer Jensen
Joker Merida
Joker Merida
,,
90
Hakon Frengstad Berger
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 4:53
91
Krzysztof Jezowski
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 4:57
92
Fatih Harmanci
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 5:03
93
Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 5:06
94
Lukasz Bodnar
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 5:10
95
Ivaïlo Gabrovski
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 5:14
96
Vladyslav Bakumenko
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 5:16
97
Maxwell Stuart Durtschi
+ 5:17
98
Blazej Janiaczyk
Bank BGZ
Bank BGZ
+ 5:24
99
August Jensen
+ 5:25
100
Wolfgang Brandl
+ 5:26
101
Daniel Hufnagel
+ 5:27
102
Marius Jessenberger
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 5:33
103
Martin Mahdar
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 5:36
104
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
,,
105
Harald Totschnig
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 5:39
106
Eirik Kasa Jarlseth
Joker Merida
Joker Merida
+ 5:41
107
André Benoit
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 5:47
108
Matej Marin
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 5:51
109
Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 6:05
110
Jakob Steigmiller
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 6:07
111
Jörg Thalhammer
+ 6:11
112
Ivan Stevic
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
,,
113
Maximilian Hornung
+ 6:15
114
Luka Grubic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 6:29
115
Raffael Freienstein
Team Heizomat
Team Heizomat
+ 6:37
116
Yannick Mayer
Team NSP - Ghost
Team NSP - Ghost
+ 6:46
117
Ryohei Komori
Team Nippo
Team Nippo
+ 6:47
118
Jan Sokol
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 6:48
119
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 7:11
120
Yuriy Metlushenko
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 7:14
121
Werner Riebenbauer
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
+ 7:16
122
Mariano Giallorenzo
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
,,
123
Lucas Liß
+ 7:22
124
Filip Eidsheim
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 7:23
125
Matej Vysna
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 7:24
126
Miraç Kal
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 7:25
127
Johan Fredrik Ziesler
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 7:29
128
Paul Lynch
+ 7:32
129
Michael Jun. Hümbert
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 7:33
130
Kersten Thiele
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 7:36
131
Alexander Randin
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 7:58
132
Michael Schwaiger
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 8:07
133
Jan Tratnik
Radenska
Radenska
,,
134
Marko Stankovic
+ 8:11
135
Andreas Hofer
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg
+ 8:33
136
Roman Bronis
Dukla Trencin Trek
Dukla Trencin Trek
+ 8:37
137
Wolfgang Geisler
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 8:42
138
Matthias Plarre
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 8:43
139
Andreas Graf
RC Arbö Wels Gourmetfein
RC Arbö Wels Gourmetfein
,,
140
David Wöhrer
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 8:46
141
Tim Mikelj
Sava
Sava
+ 8:51
142
Robert Jenko
Radenska
Radenska
+ 8:52
143
Sergiy Grechyn
Konya Torku Seker Spor
Konya Torku Seker Spor
+ 8:53
144
Alex Buttazzoni
+ 9:23
145
Christian Grazian
+ 9:26
146
Johannes Kahra
Thüringer Energie Team
Thüringer Energie Team
+ 9:44
147
Max Emil Boholm Kørner
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 9:47
148
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 9:56
149
Daniele Cazzola
+ 10:04
150
Andrej Rajsp
Radenska
Radenska
+ 10:09
151
Adam Homolka
WSA - Viperbike Kärnten
WSA - Viperbike Kärnten
+ 10:37
152
Ahmet Akdylek
Salcano - Manisaspor Cycling Team
Salcano - Manisaspor Cycling Team
+ 11:05
153
Franz Schiewer
LKT Team Brandenburg
LKT Team Brandenburg
+ 11:10
154
Christoph Sokoll
Tirol Cycling Team
Tirol Cycling Team
+ 11:52
155
Sindre Skjoestad Lunke
+ 11:53
156
Fabian Holbach
+ 12:30
157
Bruno Radotic
Meridiana Kamen Team
Meridiana Kamen Team
+ 12:43
158
Lukas Winter
+ 13:55
159
Pavel Gorenc
Adria Mobil
Adria Mobil
+ 13:58
160
Thomas Gutmann
+ 14:15
161
Volodymyr Dzhus
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 14:24
162
Christopher Schunk
+ 14:26
163
Alexander Dürager
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 14:37
164
Martin Uthus
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 14:46
165
Jure Zrimsek
Sava
Sava
+ 15:24
166
Samuel Krügel
+ 15:36
167
Maksym Vasilyev
ISD - Lampre Continental
ISD - Lampre Continental
+ 15:57
168
Thomas Hasibeder
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 15:59
169
Marco Fusaz
+ 16:09
170
Juraj Ugrinic
Loborika Favorit Team
Loborika Favorit Team
+ 16:44
171
Mikael Schou
Ringeriks - Kraft Look
Ringeriks - Kraft Look
+ 17:41
172
Markus Schwarzhuber
+ 18:07
173
Kohei Uchima
Team Nippo
Team Nippo
+ 21:04
174
Vincenzo Garofolo
Team Nippo
Team Nippo
+ 21:10
175
Alexander Schrangl
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
+ 21:35
176
Fabian Schnaidt
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 22:01
177
Jonas Koch
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 22:21
178
Gabriel Ossyra
+ 22:22
179
Achim Burkart
Team Specialized Concept Store
Team Specialized Concept Store
+ 24:00
180
Frans Leonard Mustaparta
Team Oster Hus - Ridley
Team Oster Hus - Ridley
+ 25:31
181
Johannes Pfaff
+ 26:14
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren