Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Tour of Qinghai Lake
Yinchuan - Yinchuan
Tour of Qinghai Lake
Yinchuan - Yinchuan
Datum
17 juli 2014
Startlocatie
Yinchuan
Finish-locatie
Yinchuan
Afstand
131.00 km
Uitslag
Tour of Qinghai Lake (2.HC)
Yinchuan → Yinchuan (131,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Mattia Gavazzi
Christina Watches - Kuma
Christina Watches - Kuma
2:48:59
2
Jon Aberasturi Izaga
Euskadi
Euskadi
,,
3
Jonathan Cantwell
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
4
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
5
Boris Shpilevskiy
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
6
Robert Förster
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
7
Igor Boev
Rusvelo
Rusvelo
,,
8
Leonid Krasnov
Rusvelo
Rusvelo
,,
9
Grega Bole
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
10
Carlos Eduardo Alzate Escobar
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
11
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
12
Marco Benfatto
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
13
Justin Jules
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
14
Blaz Jarc
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
15
Artur Fedosseyev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
16
Mehdi Sohrabi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
17
Miraç Kal
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
18
Alexander Serov
Rusvelo
Rusvelo
,,
19
Mirko Tedeschi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
20
Zeng Tao Yang
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
,,
21
John Murphy
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
22
Ilya Davidenok
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
23
Daniel Schorn
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
24
Shiki Kuroeda
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
25
Altanzul Altansukh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
26
Mekseb Debesay
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
27
Sam Basseitti
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
28
Kiryll Pozdnyakov
Rusvelo
Rusvelo
,,
29
Xiaoyong Dong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
30
Francesco Failli
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
31
Erdenesuren Munkhtulga
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
32
Cesare Benedetti
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
33
Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
34
Pavel Gatskiy
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
35
Roberto De Patre
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
36
Thomas Vaubourzeix
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
37
Adam Phelan
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
38
Víctor Martín Hernandez
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
39
Chad Beyer
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
40
José Gonçalves
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
41
Denys Kostyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
42
Frantisek Padour
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
43
Lars Pria
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
,,
44
Vitaliy Buts
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
45
Behnam Khalilikhosroshahi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
46
Amir Kolahdozhagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
47
Daniel Bichlmann
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
48
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
49
Uri Martins
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
50
Volodymyr Kogut
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
51
Samuele Conti
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
52
Illart Zuazubiskar Gallastegi
Euskadi
Euskadi
,,
53
Luca Benedetti
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
54
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
55
Victor Niño Corredor
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
,,
56
Oleksandr Polivoda
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
57
Sergey Shemyakin
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
58
Tuulkhangai Tuguldur
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
59
Mario Alberto Rojas Rojas
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
60
Antoine Lavieu
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
61
Artur Ershov
Rusvelo
Rusvelo
,,
62
James Stemper
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
63
En Huang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
64
Andrey Mizurov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
65
Juan Pablo Wilches Rodriguez
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
66
Jesus Del Pino Corrochano
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
67
Pierpaolo De Negri
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
68
Ming Xing Xue
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
69
Michael Woods
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
70
Ali Khademi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
71
Taylor Sheldon
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
72
Nurbolat Kulimbetov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 10
73
Ma Guangtong
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
74
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
75
Peilun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
76
Viktor Okishev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
77
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
78
Dmytro Krivtsov
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
79
Mirsamad Pourseyedigolakhour
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
80
Jianpeng Liu
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
81
Carlos Barbero Cuesta
Euskadi
Euskadi
,,
82
Behnam Maleki
Ayandeh Continental Team
Ayandeh Continental Team
,,
83
Meron Amanuel Mengstab
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
84
Yuma Koishi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
85
Pablo Torres Muino
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
86
Simone Stortoni
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
87
Meng Yan
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
88
Malcom Rudolph
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 17
89
Timofey Kritskiy
Rusvelo
Rusvelo
+ 18
90
Alessandro Bisolti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
91
Meiyin Wang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
92
Jiankun Liu
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
,,
93
Zhanshan Yang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
94
Miguel Minguez Ayala
Euskadi
Euskadi
,,
95
Manabu Ishibashi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
96
Michele Scartezzini
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
97
Haritz Orbe Urrutia
Euskadi
Euskadi
,,
98
Jack Anderson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
99
Eduard-Michael Grosu
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
100
Shengjun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
101
Feng Qiao
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
,,
102
Chunlong Zhang
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
,,
103
Gavin Mannion
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
104
Riccardo Stacchiotti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
105
Volodymyr Diudia
Gansu Sports Lottery Quick CT
Gansu Sports Lottery Quick CT
,,
106
Xinping Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
,,
107
Floris Goesinnen
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
108
Benjamin Johnson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
109
Oleksandr Kvachuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
110
Evaldas Siskevicius
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 25
111
Zhandos Bizhigitov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 30
112
Sergey Klimov
Rusvelo
Rusvelo
+ 35
113
Sergiy Lagkuti
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
114
Andriy Khripta
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
115
Igor Merino Cortazar
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
116
Jon Larrinaga
Euskadi
Euskadi
+ 39
117
Mikel Iturria Segurola
Euskadi
Euskadi
+ 41
118
Andriy Vasylyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 50
119
Pengbin Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
,,
120
Maral-Erdene Batmunkh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
121
Ruslan Karimov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
122
Erick Rowsell
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 1:01
123
Takashi Miyazawa
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:03
124
Christopher Jones
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 2:30
125
Jonathan Clarke
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
126
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 0
127
Matthias Schnapka
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 3:02
DNS
Yoann Paillot
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Ilya Davidenok
Continental Team Astana
Continental Team Astana
47:13:22
2
Thomas Vaubourzeix
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 42
3
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 49
4
Oleksandr Polivoda
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 1:07
5
Frantisek Padour
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 1:48
6
José Gonçalves
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 1:55
7
Víctor Martín Hernandez
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 2:38
8
Chad Beyer
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 2:43
9
Cesare Benedetti
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 3:46
10
Mirsamad Pourseyedigolakhour
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 4:54
11
Kiryll Pozdnyakov
Rusvelo
Rusvelo
+ 4:55
12
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 7:08
13
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 9:49
14
Andrey Mizurov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 10:07
15
Antoine Lavieu
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 10:42
16
Samuele Conti
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 10:43
17
Juan Pablo Wilches Rodriguez
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 11:16
18
Daniel Schorn
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 11:27
19
Francesco Failli
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 12:11
20
Victor Niño Corredor
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
+ 12:14
21
Volodymyr Kogut
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 12:19
22
Michael Woods
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 12:40
23
Viktor Okishev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 12:46
24
Tuulkhangai Tuguldur
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 12:49
25
Taylor Sheldon
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 16:31
26
Gavin Mannion
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 24:47
27
Mirko Tedeschi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 25:59
28
Mario Alberto Rojas Rojas
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 27:15
29
Zhandos Bizhigitov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 28:37
30
Ali Khademi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 29:04
31
Amir Kolahdozhagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 29:06
32
Oleksandr Kvachuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 29:11
33
Pierpaolo De Negri
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 29:36
34
Jesus Del Pino Corrochano
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 33:18
35
Denys Kostyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 34:34
36
Luca Benedetti
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 38:15
37
Miguel Minguez Ayala
Euskadi
Euskadi
+ 40:48
38
Sergiy Lagkuti
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 41:17
39
Igor Merino Cortazar
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 44:34
40
Mekseb Debesay
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 45:19
41
Andriy Khripta
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 45:32
42
Grega Bole
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 50:06
43
Christopher Jones
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 51:34
44
Vitaliy Buts
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 53:45
45
Dmytro Krivtsov
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 56:17
46
Jianpeng Liu
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 1:00:34
47
Miraç Kal
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:00:54
48
Simone Stortoni
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 1:00:55
49
Altanzul Altansukh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 1:00:59
50
Maral-Erdene Batmunkh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 1:01:57
51
Meiyin Wang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 1:03:30
52
Sergey Klimov
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:04:02
53
Pavel Gatskiy
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:06:20
54
Alessandro Bisolti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:07:43
55
Andriy Vasylyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 1:09:27
56
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:10:19
57
Peilun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 1:17:01
58
Jonathan Clarke
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 1:18:44
59
Illart Zuazubiskar Gallastegi
Euskadi
Euskadi
+ 1:19:07
60
Carlos Barbero Cuesta
Euskadi
Euskadi
+ 1:22:26
61
Timofey Kritskiy
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:22:43
62
Artur Ershov
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:26:10
63
Jack Anderson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:27:26
64
Jiankun Liu
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
+ 1:29:24
65
Igor Boev
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:29:28
66
James Stemper
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 1:29:49
67
Manabu Ishibashi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:31:23
68
Adam Phelan
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:34:18
69
Eduard-Michael Grosu
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:34:40
70
Mehdi Sohrabi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 1:35:10
71
Mikel Iturria Segurola
Euskadi
Euskadi
+ 1:38:44
72
Ruslan Karimov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 1:39:43
73
Nurbolat Kulimbetov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:40:10
74
Alexander Serov
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:40:49
75
Meron Amanuel Mengstab
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 1:40:58
76
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:41:04
77
Behnam Maleki
Ayandeh Continental Team
Ayandeh Continental Team
+ 1:46:37
78
Erick Rowsell
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 1:48:24
79
Floris Goesinnen
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:48:33
80
Sam Basseitti
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 1:51:29
81
Roberto De Patre
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 1:55:05
82
Shengjun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 1:55:42
83
Takashi Miyazawa
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:59:16
84
Daniel Bichlmann
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 1:59:57
85
Jonathan Cantwell
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 2:00:00
86
Michele Scartezzini
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 2:01:37
87
Sergey Shemyakin
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 2:03:55
88
Haritz Orbe Urrutia
Euskadi
Euskadi
+ 2:06:07
89
Riccardo Stacchiotti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 2:06:09
90
Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 2:06:30
91
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 2:07:05
92
Blaz Jarc
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 2:09:42
93
Justin Jules
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 2:09:59
94
Robert Förster
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 2:13:57
95
Uri Martins
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 2:14:53
96
Evaldas Siskevicius
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 2:18:40
97
En Huang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:20:02
98
Ming Xing Xue
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 2:21:00
99
Xiaoyong Dong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 2:23:48
100
Pablo Torres Muino
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 2:24:41
101
John Murphy
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 2:27:29
102
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 2:28:28
103
Zeng Tao Yang
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
+ 2:32:41
104
Jon Aberasturi Izaga
Euskadi
Euskadi
+ 2:33:31
105
Volodymyr Diudia
Gansu Sports Lottery Quick CT
Gansu Sports Lottery Quick CT
+ 2:33:39
106
Chunlong Zhang
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
+ 2:34:07
107
Erdenesuren Munkhtulga
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 2:34:48
108
Malcom Rudolph
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 2:34:52
109
Yuma Koishi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 2:37:25
110
Benjamin Johnson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 2:40:48
111
Artur Fedosseyev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 2:41:04
112
Behnam Khalilikhosroshahi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 2:43:10
113
Marco Benfatto
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 2:43:12
114
Leonid Krasnov
Rusvelo
Rusvelo
,,
115
Carlos Eduardo Alzate Escobar
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
116
Shiki Kuroeda
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
117
Xinping Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
+ 2:43:55
118
Ma Guangtong
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:45:11
119
Meng Yan
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:45:34
120
Boris Shpilevskiy
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 2:51:39
121
Jon Larrinaga
Euskadi
Euskadi
+ 2:54:21
122
Pengbin Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
+ 2:54:48
123
Feng Qiao
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
+ 2:55:24
124
Mattia Gavazzi
Christina Watches - Kuma
Christina Watches - Kuma
+ 2:59:16
125
Matthias Schnapka
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 3:01:39
126
Lars Pria
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
+ 3:01:49
127
Zhanshan Yang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 3:10:35
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
0
Powered by
Cyclingflash.com
1
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
0
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren