Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
WielerFlits
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
TV Gids
Ticker
Nieuws
Veldrijden
Kalender
Interviews
EK Limburg 2024
Materiaalzone
Fietstoerisme
EK wielrennen 2024
Programma
Cyclingflash.com
RIDE Magazine
Wielerkalender
Tour of Qinghai Lake
Xunhua - Lintao
Tour of Qinghai Lake
Xunhua - Lintao
Datum
13 juli 2014
Startlocatie
Xunhua
Finish-locatie
Lintao
Afstand
226.00 km
Uitslag
Tour of Qinghai Lake (2.HC)
Xunhua → Xunhua (226,00 km)
RIT
AK
PNT
BERG
1
Sergiy Lagkuti
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
5:41:28
2
Volodymyr Kogut
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
3
Samuele Conti
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
4
Illart Zuazubiskar Gallastegi
Euskadi
Euskadi
+ 8
5
Gavin Mannion
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 9
6
Mikel Iturria Segurola
Euskadi
Euskadi
+ 23
7
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 25
8
Grega Bole
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
9
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
10
Daniel Schorn
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
11
Ilya Davidenok
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
12
Luca Benedetti
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
13
Meiyin Wang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
14
Mekseb Debesay
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
15
Mirko Tedeschi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
16
Sergey Klimov
Rusvelo
Rusvelo
,,
17
José Gonçalves
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
18
Mehdi Sohrabi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
19
Jonathan Clarke
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
20
Tuulkhangai Tuguldur
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
21
Andrey Mizurov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
22
Pablo Lechuga Rodriguez
Euskadi
Euskadi
,,
23
Frantisek Padour
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
24
Juan Pablo Wilches Rodriguez
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
25
Thomas Vaubourzeix
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
26
Cesare Benedetti
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
27
James Stemper
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
28
Kiryll Pozdnyakov
Rusvelo
Rusvelo
,,
29
Francesco Failli
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
30
Antoine Lavieu
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
31
Oleksandr Polivoda
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
32
Denys Kostyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
33
Víctor Martín Hernandez
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
34
Viktor Okishev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
35
Jesus Del Pino Corrochano
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
36
Taylor Sheldon
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
37
Amir Kolahdozhagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
38
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
39
Chad Beyer
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
40
Miguel Minguez Ayala
Euskadi
Euskadi
,,
41
Michael Woods
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
42
Ali Khademi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
43
Victor Niño Corredor
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
,,
44
Mirsamad Pourseyedigolakhour
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
45
Simone Stortoni
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 37
46
Mario Alberto Rojas Rojas
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 44
47
Andriy Khripta
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
48
Christopher Jones
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
49
Andriy Vasylyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 55
50
Oleksandr Kvachuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
51
Zhandos Bizhigitov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:24
52
Pierpaolo De Negri
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:56
53
Eduard-Michael Grosu
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
54
Igor Merino Cortazar
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 2:27
55
Manabu Ishibashi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 8:50
56
Maral-Erdene Batmunkh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 16:13
57
Jiankun Liu
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
,,
58
Haritz Orbe Urrutia
Euskadi
Euskadi
,,
59
Michele Scartezzini
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
60
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
61
Sergey Shemyakin
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 26:21
62
Vitaliy Buts
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
63
Pengbin Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
,,
64
Dmytro Krivtsov
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
,,
65
Meron Amanuel Mengstab
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
66
Nurbolat Kulimbetov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
67
Yuma Koishi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
68
Miraç Kal
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
69
Behnam Maleki
Ayandeh Continental Team
Ayandeh Continental Team
,,
70
Riccardo Stacchiotti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
71
Domingos André Maciel Gonçalves
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
72
Jianpeng Liu
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 30:10
73
Pavel Gatskiy
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
74
Leonid Krasnov
Rusvelo
Rusvelo
+ 32:18
75
Shengjun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
76
Matthias Schnapka
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
77
Uri Martins
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
78
Carlos Eduardo Alzate Escobar
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
79
Boris Shpilevskiy
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
80
Zhanshan Yang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
81
Igor Boev
Rusvelo
Rusvelo
,,
82
Erdenesuren Munkhtulga
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
83
Timofey Kritskiy
Rusvelo
Rusvelo
,,
84
Yoann Paillot
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
85
Ming Xing Xue
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
86
Ma Guangtong
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
87
Behnam Khalilikhosroshahi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
,,
88
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
89
Daniel Bichlmann
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
,,
90
Adam Phelan
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
91
Sam Basseitti
5 Hour Energy
5 Hour Energy
,,
92
Justin Jules
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
93
Roberto De Patre
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
94
Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
,,
95
Alessandro Bisolti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
96
Shiki Kuroeda
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
97
Takashi Miyazawa
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
98
Artur Ershov
Rusvelo
Rusvelo
,,
99
Artur Fedosseyev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
100
Jon Aberasturi Izaga
Euskadi
Euskadi
,,
101
En Huang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
102
Ruslan Karimov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
,,
103
Marco Benfatto
Continental Team Astana
Continental Team Astana
,,
104
Jack Anderson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
105
Jonathan Cantwell
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
106
Volodymyr Diudia
Gansu Sports Lottery Quick CT
Gansu Sports Lottery Quick CT
,,
107
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
108
Floris Goesinnen
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
109
Benjamin Johnson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
110
Malcom Rudolph
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
111
Feng Qiao
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
,,
112
Altanzul Altansukh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
113
Thomas Palmer
Drapac Cycling
Drapac Cycling
,,
114
Xinping Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
,,
115
Alexander Serov
Rusvelo
Rusvelo
,,
116
Chunlong Zhang
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
,,
117
Xiaoyong Dong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
118
Peilun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
,,
119
Zeng Tao Yang
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
,,
120
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
,,
121
Meng Yan
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
,,
122
Erick Rowsell
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
123
Blaz Jarc
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
,,
124
Lars Pria
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
,,
125
John Murphy
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
126
Pablo Torres Muino
Burgos-BH
Burgos-BH
,,
127
Robert Förster
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
128
Evaldas Siskevicius
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
,,
129
Jon Larrinaga
Euskadi
Euskadi
,,
130
Mattia Gavazzi
Christina Watches - Kuma
Christina Watches - Kuma
+ 32:29
131
Carlos Barbero Cuesta
Euskadi
Euskadi
,,
DNS
Vahid Ghaffari
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
DNS
Jai Crawford
Drapac Cycling
Drapac Cycling
DNS
Rémy Di Gregorio
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
DNF
Bruno Langlois
5 Hour Energy
5 Hour Energy
DNF
Yuepeng Liu
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Ilya Davidenok
Continental Team Astana
Continental Team Astana
36:56:08
2
Thomas Vaubourzeix
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 30
3
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 49
4
Oleksandr Polivoda
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 57
5
Frantisek Padour
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 1:35
6
José Gonçalves
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 1:42
7
Víctor Martín Hernandez
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 2:25
8
Chad Beyer
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 2:30
9
Cesare Benedetti
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 3:33
10
Mirsamad Pourseyedigolakhour
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 4:31
11
Kiryll Pozdnyakov
Rusvelo
Rusvelo
+ 4:42
12
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 7:13
13
Pablo Lechuga Rodriguez
Euskadi
Euskadi
+ 8:16
14
Andrey Mizurov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 9:35
15
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 9:37
16
Antoine Lavieu
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 10:29
17
Samuele Conti
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 10:30
18
Juan Pablo Wilches Rodriguez
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 11:03
19
Daniel Schorn
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 11:19
20
Francesco Failli
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 11:58
21
Victor Niño Corredor
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
+ 12:01
22
Volodymyr Kogut
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 12:06
23
Viktor Okishev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 12:14
24
Michael Woods
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 12:18
25
Tuulkhangai Tuguldur
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 12:37
26
Taylor Sheldon
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 16:12
27
Gavin Mannion
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 24:07
28
Igor Merino Cortazar
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 24:38
29
Mirko Tedeschi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 25:46
30
Mario Alberto Rojas Rojas
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 26:43
31
Zhandos Bizhigitov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 27:54
32
Oleksandr Kvachuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 28:28
33
Pierpaolo De Negri
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
34
Ali Khademi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 28:51
35
Amir Kolahdozhagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 28:53
36
Sergiy Lagkuti
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 29:33
37
Jesus Del Pino Corrochano
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 32:56
38
Denys Kostyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 33:52
39
Luca Benedetti
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 37:42
40
Miguel Minguez Ayala
Euskadi
Euskadi
+ 40:17
41
Andriy Khripta
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 42:47
42
Christopher Jones
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 45:04
43
Mekseb Debesay
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 45:06
44
Grega Bole
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 49:16
45
Maral-Erdene Batmunkh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 49:40
46
Vitaliy Buts
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 53:24
47
Dmytro Krivtsov
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 55:19
48
Illart Zuazubiskar Gallastegi
Euskadi
Euskadi
+ 59:13
49
Simone Stortoni
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
+ 59:31
50
Jianpeng Liu
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 59:42
51
Miraç Kal
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:00:41
52
Altanzul Altansukh
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 1:00:46
53
Alessandro Bisolti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:01:16
54
Meiyin Wang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 1:03:05
55
Sergey Klimov
Rusvelo
Rusvelo
,,
56
Pavel Gatskiy
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:04:20
57
Peilun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 1:05:52
58
Andriy Vasylyuk
Kolss Cycling Team
Kolss Cycling Team
+ 1:07:04
59
Jack Anderson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:07:21
60
Jiankun Liu
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
+ 1:09:25
61
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:10:06
62
Manabu Ishibashi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:11:20
63
Jonathan Clarke
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 1:14:58
64
Eduard-Michael Grosu
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:15:01
65
Mehdi Sohrabi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 1:15:49
66
Igor Boev
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:18:29
67
Domingos André Maciel Gonçalves
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 1:19:11
68
Ruslan Karimov
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 1:19:32
69
Alexander Serov
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:21:28
70
Carlos Barbero Cuesta
Euskadi
Euskadi
+ 1:21:30
71
Mikel Iturria Segurola
Euskadi
Euskadi
+ 1:21:50
72
Timofey Kritskiy
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:21:51
73
Yoann Paillot
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 1:25:07
74
Artur Ershov
Rusvelo
Rusvelo
+ 1:25:14
75
Floris Goesinnen
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:25:45
76
James Stemper
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 1:28:26
77
Adam Phelan
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:33:45
78
Behnam Maleki
Ayandeh Continental Team
Ayandeh Continental Team
+ 1:35:28
79
Shengjun Wu
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 1:35:43
80
Meron Amanuel Mengstab
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 1:37:10
81
Nurbolat Kulimbetov
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:39:14
82
Erick Rowsell
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 1:39:34
83
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:40:00
84
Daniel Bichlmann
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 1:40:36
85
Jonathan Cantwell
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 1:40:43
86
Michele Scartezzini
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:41:58
87
Haritz Orbe Urrutia
Euskadi
Euskadi
+ 1:42:25
88
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 1:47:14
89
Blaz Jarc
Team Netapp - Endura
Team Netapp - Endura
+ 1:50:21
90
Justin Jules
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 1:50:38
91
Sam Basseitti
5 Hour Energy
5 Hour Energy
+ 1:51:16
92
Takashi Miyazawa
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:52:09
93
Sergey Shemyakin
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 1:52:36
94
Robert Förster
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 1:54:42
95
Roberto De Patre
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 1:54:52
96
Uri Martins
Amore & Vita - Selle SMP
Amore & Vita - Selle SMP
,,
97
Riccardo Stacchiotti
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 1:57:46
98
Pablo Torres Muino
Burgos-BH
Burgos-BH
+ 2:01:19
99
Xiaoyong Dong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
Qinghai Tianyoude Cycling Team
+ 2:04:27
100
Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli
Neri Sottoli
+ 2:05:57
101
John Murphy
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
+ 2:08:08
102
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor
+ 2:08:37
103
Ming Xing Xue
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
+ 2:09:35
104
Malcom Rudolph
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 2:12:55
105
Volodymyr Diudia
Gansu Sports Lottery Quick CT
Gansu Sports Lottery Quick CT
+ 2:14:00
106
Chunlong Zhang
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
+ 2:14:08
107
Evaldas Siskevicius
Team La Pomme Marseille 13
Team La Pomme Marseille 13
+ 2:14:11
108
Jon Aberasturi Izaga
Euskadi
Euskadi
+ 2:14:16
109
Yuma Koishi
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
+ 2:17:54
110
Benjamin Johnson
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 2:18:19
111
En Huang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:19:28
112
Zeng Tao Yang
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
+ 2:21:42
113
Artur Fedosseyev
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 2:21:43
114
Feng Qiao
China Hainan Yindongli Cycling Team
China Hainan Yindongli Cycling Team
+ 2:23:35
115
Behnam Khalilikhosroshahi
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
+ 2:23:49
116
Erdenesuren Munkhtulga
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
Ningxia Sports Lottert Cycling Team
,,
117
Xinping Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
+ 2:23:50
118
Marco Benfatto
Continental Team Astana
Continental Team Astana
+ 2:23:51
119
Carlos Eduardo Alzate Escobar
United Healthcare Pro Cycling Team
United Healthcare Pro Cycling Team
,,
120
Leonid Krasnov
Rusvelo
Rusvelo
,,
121
Shiki Kuroeda
Vini Fantini - Nippo
Vini Fantini - Nippo
,,
122
Matthias Schnapka
Bike AID - Ride for Help
Bike AID - Ride for Help
+ 2:24:17
123
Ma Guangtong
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:25:45
124
Meng Yan
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:26:03
125
Jon Larrinaga
Euskadi
Euskadi
+ 2:30:18
126
Lars Pria
Start - Trigon Cycling Team
Start - Trigon Cycling Team
,,
127
Boris Shpilevskiy
RTS-Santic Racing Team
RTS-Santic Racing Team
+ 2:32:18
128
Pengbin Ding
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
Gan Su Sports Lottery Cycling Team
+ 2:34:07
129
Thomas Palmer
Drapac Cycling
Drapac Cycling
+ 2:36:35
130
Zhanshan Yang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team
+ 2:39:06
131
Mattia Gavazzi
Christina Watches - Kuma
Christina Watches - Kuma
+ 2:40:05
Toon meer
Toon minder
Powered by
Cyclingflash.com
1
Ilya Davidenok
Continental Team Astana
Continental Team Astana
0
Powered by
Cyclingflash.com
1
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Petrochemical Team
Tabriz Petrochemical Team
0
Powered by
Cyclingflash.com
Zoeken
Annuleren